Basketball

2020 Signature

Mill City Invitational

Apr 28 - 30, 2017
Bloomington, MN • Chaska, MN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

MN/WI Force Wilson 9th

2020 Signature Champion

Fri Apr 28, 2017 - Sun Apr 30, 2017

Pool Standings

Pool A
Team W L
WI Playmakers Becker 15u (Chippewa Falls, WI) 4 0
Central Lakes Thunder 9 (Crosslake, MN) 2 2
MN Comets 9th Select 2 2
Minnesota Stars Zabel 9th 1 3
So-Minn Fury 2020 Gold 1 3
Pool B
Team W L
MN/WI Force Wilson 9th 4 0
Bluejays 9th (Waseca, Minnesota) 3 1
OSA Crusaders National Black 9th (Omaha, Nebraska) 2 2
Minnesota Energy 2020 1 3
Lady Getshook U14 Bell (richfield, Minnesota) 0 4

Schedule

Filter by:

Saturday, April 29, 2017
Game Time Location Team Score Team
P3 8:00 AM Jefferson - Court 3 Minnesota Energy 2020
39 42 OSA Crusaders National Black 9th
P4 8:00 AM Jefferson - Court 4 Lady Getshook U14 Bell
22 48 Bluejays 9th
P7 10:20 AM Jefferson - Court 3 MN/WI Force Wilson 9th
57 44 Minnesota Energy 2020
P8 10:20 AM Jefferson - Court 4 OSA Crusaders National Black 9th
40 42 Bluejays 9th
P9 11:30 AM Jefferson - Court 2 WI Playmakers Becker 15u
40 23 MN Comets 9th Select
P11 3:00 PM Jefferson - Court 4 Lady Getshook U14 Bell
31 57 MN/WI Force Wilson 9th
P5 4:10 PM Jefferson - Court 1 MN Comets 9th Select
46 38 Minnesota Stars Zabel 9th
P6 4:10 PM Jefferson - Court 2 So-Minn Fury 2020 Gold
49 42 Central Lakes Thunder 9
P1 6:30 PM Jefferson - Court 1 Minnesota Stars Zabel 9th
49 47 So-Minn Fury 2020 Gold
P2 6:30 PM Jefferson - Court 2 WI Playmakers Becker 15u
46 27 Central Lakes Thunder 9
Sunday, April 30, 2017
Game Time Location Team Score Team
P18 9:10 AM Kennedy - Court 3 Minnesota Stars Zabel 9th
19 44 WI Playmakers Becker 15u
P17 10:20 AM Kennedy - Court 2 So-Minn Fury 2020 Gold
37 40 MN Comets 9th Select
P19 10:20 AM Kennedy - Court 1 OSA Crusaders National Black 9th
55 61 MN/WI Force Wilson 9th
P20 10:20 AM Kennedy - Court 3 Minnesota Energy 2020
48 11 Lady Getshook U14 Bell
P13 12:40 PM Kennedy - Court 3 MN Comets 9th Select
34 45 Central Lakes Thunder 9
P15 12:40 PM Kennedy - Court 1 MN/WI Force Wilson 9th
38 27 Bluejays 9th
P16 12:40 PM Kennedy - Court 2 Lady Getshook U14 Bell
35 71 OSA Crusaders National Black 9th
P10 3:00 PM Kennedy - Court 3 Central Lakes Thunder 9
50 27 Minnesota Stars Zabel 9th
P12 3:00 PM Kennedy - Court 1 Bluejays 9th
46 43 Minnesota Energy 2020
P14 3:00 PM Kennedy - Court 2 WI Playmakers Becker 15u
44 25 So-Minn Fury 2020 Gold
B21 5:20 PM Jefferson - Court 5 [1] WI Playmakers Becker 15u
32 47 [1] MN/WI Force Wilson 9th

Bracket

[1] MN/WI Force Wilson 9th
Champion
[1] WI Playmakers Becker 15u - 32
B21 - Sun 4/30 5:20PM Jefferson - Court 5
[1] MN/WI Force Wilson 9th - 47