Basketball

2020 Blue

9th Annual AAU Spring Showdown

Apr 21 - 23, 2017
Chanhassen, MN • Chaska, MN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

So-Minn Fury 2020 Gold

2020 Blue Champion

Fri Apr 21, 2017 - Sun Apr 23, 2017

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Friday, April 21, 2017
Game Time Location Team Score Team
P5 6:00 PM Chanhassen HS - Court 3 MN Stars Cosgriff 9th
29 45 United 9th
P1 7:10 PM Chanhassen HS - Court 6 So-Minn Fury 2020 Gold
57 27 MN Basketball Academy 9th
P6 7:10 PM Chanhassen HS - Court 2 Lady Hawks 14u
41 48 W Central Wildcats 9th Blue
Saturday, April 22, 2017
Game Time Location Team Score Team
P4 8:00 AM Chaska HS - Court 3 Wis City Y 9th
22 46 So-Minn Fury 2020 Gold
P7 10:20 AM Chaska HS - Court 3 MN Basketball Academy 9th
34 35 Wis City Y 9th
P2 4:10 PM Chaska HS - Court 2 United 9th
48 22 Manitoba Junior Bison 9/10
P3 5:20 PM Chaska HS - Court 1 W Central Wildcats 9th Blue
42 24 Rip-City 9th
P8 6:30 PM Chaska HS - Court 2 Manitoba Junior Bison 9/10
35 50 MN Stars Cosgriff 9th
P9 7:40 PM Chaska HS - Court 1 Rip-City 9th
29 52 Lady Hawks 14u
Sunday, April 23, 2017
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM Chanhassen HS - Court 5 [1] So-Minn Fury 2020 Gold
41 34 [1] United 9th
B3 8:00 AM Chaska HS - Court 6 [3] MN Basketball Academy 9th
43 36 [3] Manitoba Junior Bison 9/10
B5 8:00 AM Chanhassen HS - Court 6 [2] Wis City Y 9th
36 48 [2] Lady Hawks 14u
B4 10:20 AM Chanhassen HS - Court 5 [1] So-Minn Fury 2020 Gold
39 37 [1] W Central Wildcats 9th Blue
B6 10:20 AM Chaska HS - Court 6 [3] MN Basketball Academy 9th
31 45 [3] Rip-City 9th
B8 10:20 AM Chanhassen HS - Court 6 [2] MN Stars Cosgriff 9th
36 41 [2] Lady Hawks 14u
B2 12:40 PM Chanhassen HS - Court 6 [2] Wis City Y 9th
48 53 [2] MN Stars Cosgriff 9th
B7 12:40 PM Chanhassen HS - Court 5 [1] United 9th
41 38 [1] W Central Wildcats 9th Blue
B9 12:40 PM Chaska HS - Court 6 [3] Manitoba Junior Bison 9/10
38 48 [3] Rip-City 9th

Bracket

Games Above represent 2nd round of Pool Play amung 1st Place teams to determine the Champion.
Games Above represent 2nd round of Pool Play amung 3rd Place teams.
Games Above represent 2nd round of Pool Play amung 2nd Place teams.
[1] So-Minn Fury 2020 Gold - 39
B4 - Sun 4/23 10:20AM Chanhassen HS - Court 5
[1] W Central Wildcats 9th Blue - 37
[3] MN Basketball Academy 9th - 31
B6 - Sun 4/23 10:20AM Chaska HS - Court 6
[3] Rip-City 9th - 45
[2] MN Stars Cosgriff 9th - 36
B8 - Sun 4/23 10:20AM Chanhassen HS - Court 6
[2] Lady Hawks 14u - 41
[1] So-Minn Fury 2020 Gold - 41
B1 - Sun 4/23 8:00AM Chanhassen HS - Court 5
[1] United 9th - 34
[2] Wis City Y 9th - 48
B2 - Sun 4/23 12:40PM Chanhassen HS - Court 6
[2] MN Stars Cosgriff 9th - 53
[3] Manitoba Junior Bison 9/10 - 38
B9 - Sun 4/23 12:40PM Chaska HS - Court 6
[3] Rip-City 9th - 48
[1] United 9th - 41
B7 - Sun 4/23 12:40PM Chanhassen HS - Court 5
[1] W Central Wildcats 9th Blue - 38
[2] Wis City Y 9th - 36
B5 - Sun 4/23 8:00AM Chanhassen HS - Court 6
[2] Lady Hawks 14u - 48
[3] MN Basketball Academy 9th - 43
B3 - Sun 4/23 8:00AM Chaska HS - Court 6
[3] Manitoba Junior Bison 9/10 - 36