Baseball

Tournament Note

SECOND TEAM LISTED WILL BE HOME TEAM IN 3RD BASE DUGOUT

BETTER SEED IN CONSOLATION/ELIMINATION ROUND IS HOME

ALL TEAMS WILL HAVE A GAME ON MONDAY, JUNE 13

POOL WINNERS - WILL ADVANCE TO CHAMPIONSHIP BRACKET

BOTTOM TEAMS PLAY ONE CONSOLATION GAME ON MONDAY, JUNE 13

18U: Schedule & Scores

2016 UA Southeast Championships

Jun 10 - 14, 2016
Jupiter, FL
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

(New Seed #24) 22. Columbus Explorers 18

18U: Schedule & Scores Champion

Fri Jun 10, 2016 - Tue Jun 14, 2016

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Friday, June 10, 2016
Game Time Location Visitor Score Home
P10 3:00 PM RDS (Marlins) - 7 (New Seed #33) 23. Gwinnett County Spartans
3 12 (New Seed #26) 24. Scripture Baseball
P7 5:15 PM RDS (Marlins) - 4 (New Seed #22) 30. Palm Beach Select 17
7 2 (New Seed #28) 33. Rampage Baseball 18 Blue
P12 5:15 PM RDS (Marlins) - 5 (New Seed #24) 22. Columbus Explorers 18
10 3 (New Seed #29) 25. Boynton Post 164
Saturday, June 11, 2016
Game Time Location Visitor Score Home
P9 10:15 AM RDS (Marlins) - 6 (New Seed #30) 27. Miami Showtime
9 5 (New Seed #31) 28. South Florida Clippers 18
P1 2:45 PM RDS (Marlins) - 5 (New Seed #22) 30. Palm Beach Select 17
8 1 (New Seed #25) 31. Palm Beach Shockers 18
P2 2:45 PM RDS (Marlins) - 4 (New Seed #26) 24. Scripture Baseball
14 3 (New Seed #29) 25. Boynton Post 164
P4 5:00 PM RDS (Marlins) - 4 (New Seed #24) 22. Columbus Explorers 18
13 1 (New Seed #33) 23. Gwinnett County Spartans
P5 5:00 PM RDS (Marlins) - 6 (New Seed #31) 28. South Florida Clippers 18
1 4 (New Seed #23) 29. Rampage Baseball 18 Red
P6 5:00 PM RDS (Marlins) - 7 (New Seed #27) 26. Florida Stealth 18U Aces
16 10 (New Seed #30) 27. Miami Showtime
P8 5:00 PM RDS (Marlins) - 5 (New Seed #32) 32. Team GGI
0 12 (New Seed #28) 33. Rampage Baseball 18 Blue
Sunday, June 12, 2016
Game Time Location Visitor Score Home
P3 10:15 AM RDS (Marlins) - 6 (New Seed #26) 24. Scripture Baseball
2 6 (New Seed #24) 22. Columbus Explorers 18
P11 10:15 AM RDS (Marlins) - 5 (New Seed #31) 28. South Florida Clippers 18
3 8 (New Seed #27) 26. Florida Stealth 18U Aces
P14 10:15 AM RDS (Marlins) - 7 (New Seed #29) 25. Boynton Post 164
3 2 (New Seed #33) 23. Gwinnett County Spartans
P15 12:30 PM RDS (Marlins) - 4 (New Seed #25) 31. Palm Beach Shockers 18
5 2 (New Seed #32) 32. Team GGI
P18 2:45 PM RDS (Marlins) - 5 (New Seed #27) 26. Florida Stealth 18U Aces
1 2 (New Seed #23) 29. Rampage Baseball 18 Red
P13 5:00 PM RDS (Marlins) - 5 (New Seed #23) 29. Rampage Baseball 18 Red
12 2 (New Seed #30) 27. Miami Showtime
P16 5:00 PM RDS (Marlins) - 6 (New Seed #28) 33. Rampage Baseball 18 Blue
0 2 (New Seed #25) 31. Palm Beach Shockers 18
P17 5:00 PM RDS (Marlins) - 7 (New Seed #32) 32. Team GGI
0 10 (New Seed #22) 30. Palm Beach Select 17
Monday, June 13, 2016
Game Time Location Visitor Score Home
B53 8:00 AM RDS (Marlins) - 4 [33] (New Seed #33) 23. Gwinnett County Spartans
5 11 [30] (New Seed #30) 27. Miami Showtime
B54 8:00 AM RDS (Marlins) - 5 [32] (New Seed #32) 32. Team GGI
0 5 [31] (New Seed #31) 28. South Florida Clippers 18
B55 8:00 AM RDS (Marlins) - 6 [29] (New Seed #29) 25. Boynton Post 164
1 2 [28] (New Seed #28) 33. Rampage Baseball 18 Blue
B56 8:00 AM RDS (Marlins) - 7 [27] (New Seed #27) 26. Florida Stealth 18U Aces
12 4 [26] (New Seed #26) 24. Scripture Baseball
B69 2:45 PM RDS (Marlins) - 6 [25] (New Seed #25) 31. Palm Beach Shockers 18
5 4 [22] (New Seed #22) 30. Palm Beach Select 17
B70 2:45 PM RDS (Marlins) - 7 [24] (New Seed #24) 22. Columbus Explorers 18
4 3 [23] (New Seed #23) 29. Rampage Baseball 18 Red
Tuesday, June 14, 2016
Game Time Location Visitor Score Home
B71 9:00 AM RDS (Marlins) - 5 [25] (New Seed #25) 31. Palm Beach Shockers 18
4 5 [24] (New Seed #24) 22. Columbus Explorers 18

Bracket

18U Consolation Games
18U Championship Bracket
[24] (New Seed #24) 22. Columbus Explorers 18
Champion
[25] (New Seed #25) 31. Palm Beach Shockers 18 - 5
B69 - Mon 6/13 2:45PM RDS (Marlins) - 6
[22] (New Seed #22) 30. Palm Beach Select 17 - 4
[25] (New Seed #25) 31. Palm Beach Shockers 18 - 4
B71 - Tue 6/14 9:00AM RDS (Marlins) - 5
[24] (New Seed #24) 22. Columbus Explorers 18 - 5
[29] (New Seed #29) 25. Boynton Post 164 - 1
B55 - Mon 6/13 8:00AM RDS (Marlins) - 6
[28] (New Seed #28) 33. Rampage Baseball 18 Blue - 2
[32] (New Seed #32) 32. Team GGI - 0
B54 - Mon 6/13 8:00AM RDS (Marlins) - 5
[31] (New Seed #31) 28. South Florida Clippers 18 - 5
[24] (New Seed #24) 22. Columbus Explorers 18 - 4
B70 - Mon 6/13 2:45PM RDS (Marlins) - 7
[23] (New Seed #23) 29. Rampage Baseball 18 Red - 3
[27] (New Seed #27) 26. Florida Stealth 18U Aces - 12
B56 - Mon 6/13 8:00AM RDS (Marlins) - 7
[26] (New Seed #26) 24. Scripture Baseball - 4
[33] (New Seed #33) 23. Gwinnett County Spartans - 5
B53 - Mon 6/13 8:00AM RDS (Marlins) - 4
[30] (New Seed #30) 27. Miami Showtime - 11