Lacrosse

5/6 Girls

CYLA Spring Fling

Apr 16 - 17, 2016
Pottstown, PA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Sunday, April 17, 2016
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Owen J Roberts High School - North Field Brandywine Youth Club White
methacton 5/6 Black
P2 8:00 AM Owen J Roberts High School - South Field Phoenixville 1 Purple
Filia 2
P3 8:30 AM Owen J Roberts High School - North Field Sagla 5/6 Orange
Wilmington Wings 5/6 White
P4 8:30 AM Owen J Roberts High School - South Field Boyertown BLACK
Limerick 2
P5 9:00 AM Owen J Roberts High School - North Field LYA Team 2
Perkiomen Valley - Black
P6 9:00 AM Owen J Roberts High School - South Field LYA Team 4
AG Wildcats 5/6 Maroon
P7 9:30 AM Owen J Roberts High School - North Field Coventry silver
Upper Perkiomen Valley 5/6
P8 9:30 AM Owen J Roberts High School - South Field methacton 5/6 Black
Phoenixville 1 Purple
P9 10:00 AM Owen J Roberts High School - North Field Brandywine Youth Club White
Sagla 5/6 Orange
P10 10:00 AM Owen J Roberts High School - South Field Filia 2
Boyertown BLACK
P11 10:30 AM Owen J Roberts High School - North Field Wilmington Wings 5/6 White
LYA Team 2
P12 10:30 AM Owen J Roberts High School - South Field Limerick 2
LYA Team 4
P13 11:00 AM Owen J Roberts High School - North Field Perkiomen Valley - Black
Coventry silver
P14 11:00 AM Owen J Roberts High School - South Field AG Wildcats 5/6 Maroon
Upper Perkiomen Valley 5/6
P15 11:30 AM Owen J Roberts High School - North Field Sagla 5/6 Orange
methacton 5/6 Black
P16 11:30 AM Owen J Roberts High School - South Field Boyertown BLACK
Phoenixville 1 Purple
P17 12:00 PM Owen J Roberts High School - North Field LYA Team 2
Brandywine Youth Club White
P18 12:00 PM Owen J Roberts High School - South Field LYA Team 4
Filia 2
P19 12:30 PM Owen J Roberts High School - North Field Coventry silver
Wilmington Wings 5/6 White
P20 12:30 PM Owen J Roberts High School - South Field Upper Perkiomen Valley 5/6
Limerick 2
P21 1:00 PM Owen J Roberts High School - North Field AG Wildcats 5/6 Maroon
Perkiomen Valley - Black

Bracket

No Bracket Games for this Division