Baseball

12u Division

BYB 2016 Memorial Day Classic

May 26 - 30, 2016
Batavia, IL
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 
Oswego Cobras

12u Division Champion

Thu May 26, 2016 - Mon May 30, 2016

Pool Standings

Blue
Team W L T
RD
RS
RA
Oswego Cobras 3 0 0 16 33 17
Naperville White Sox 2 1 0 4 29 25
Glen Ellyn Rebels 1 2 0 1 26 25
Green
Team W L T
RD
RS
RA
Orland Park Magic 2 1 0 9 24 15
Oswego Panthers Grey 2 1 0 7 24 17
Streamwood 1 2 0 -16 12 28
Red
Team W L T
RD
RS
RA
Geneva Vikings White 3 0 0 23 35 8
Hoffman Stars 1 2 0 -1 18 21
Plano Rage 0 3 0 -27 4 33
White
Team W L T
RD
RS
RA
Darien Dragons 2 1 0 3 22 19
Batavia Bulldogs Black 2 2 0 -7 26 33
Kaneland Knights 0 3 0 -4 20 24
Yellow
Team W L T
RD
RS
RA
Batavia Bulldogs Gold 3 0 0 12 28 15
KC Rebels 1 2 0 -8 23 31
Yorkville Foxes 0 3 0 -12 12 25

Schedule

Filter by:

Thursday, May 26, 2016
Game Time Location Team Score Team
P1 5:30 PM Woodard Oswego Panthers Grey
12 10 Kaneland Knights
P2 5:45 PM Moose KC Rebels
7 15 Orland Park Magic
P3 6:00 PM Streidel Streamwood
4 14 Oswego Cobras
P4 7:30 PM Woodard Batavia Bulldogs Black
8 12 Naperville White Sox
Saturday, May 28, 2016
Game Time Location Team Score Team
P9 8:30 AM Woodard Geneva Vikings White
16 4 Plano Rage
P11 9:00 AM Streidel KC Rebels
10 9 Yorkville Foxes
P12 10:30 AM Woodard Geneva Vikings White
13 1 Hoffman Stars
P13 10:45 AM Moose Oswego Cobras
6 5 Naperville White Sox
P14 11:00 AM Streidel KC Rebels
6 7 Batavia Bulldogs Gold
P15 1:00 PM Woodard Plano Rage
0 10 Hoffman Stars
P16 1:15 PM Moose Streamwood
6 4 Orland Park Magic
P17 1:30 PM Streidel Batavia Bulldogs Gold
13 2 Yorkville Foxes
P18 3:00 PM Woodard Kaneland Knights
6 7 Batavia Bulldogs Black
P19 3:15 PM Moose Oswego Panthers Grey
2 5 Orland Park Magic
P20 3:30 PM Streidel Oswego Cobras
13 8 Glen Ellyn Rebels
P21 5:30 PM Woodard Darien Dragons
14 9 Batavia Bulldogs Black
P22 5:45 PM Moose Streamwood
2 10 Oswego Panthers Grey
P10 6:00 PM Streidel Glen Ellyn Rebels
11 12 Naperville White Sox
P23 7:30 PM Woodard Kaneland Knights
4 5 Darien Dragons
Sunday, May 29, 2016
Game Time Location Team Score Team
P8 9:00 AM Moose Batavia Bulldogs Gold
8 7 Hoffman Stars
P5 9:15 AM Streidel Geneva Vikings White
6 3 Darien Dragons
P6 9:30 AM Woodard Yorkville Foxes
1 2 Batavia Bulldogs Black
P7 11:45 AM Woodard Glen Ellyn Rebels
7 0 Plano Rage
B24 2:00 PM Moose [4] Orland Park Magic
7 0 [5] Darien Dragons
B26 2:00 PM Streidel [2] Batavia Bulldogs Gold
5 7 [3] Oswego Cobras
B25 4:30 PM Moose [1] Geneva Vikings White
2 3 [4] Orland Park Magic
Monday, May 30, 2016
Game Time Location Team Score Team
B27 10:00 AM Moose [4] Orland Park Magic
5 13 [3] Oswego Cobras

Bracket

[3] Oswego Cobras
Champion
[4] Orland Park Magic - 7
B24 - Sun 5/29 2:00PM Moose
[5] Darien Dragons - 0
[4] Orland Park Magic - 5
B27 - Mon 5/30 10:00AM Moose
[3] Oswego Cobras - 13
[1] Geneva Vikings White - 2
B25 - Sun 5/29 4:30PM Moose
[4] Orland Park Magic - 3
[2] Batavia Bulldogs Gold - 5
B26 - Sun 5/29 2:00PM Streidel
[3] Oswego Cobras - 7