Lacrosse

Tournament Note

The top 4 teams will advance to the championship bracket.

High School B Green

2015 Orlando Open

Dec 12 - 13, 2015
Championsgate, FL • Davenport, FL
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

champion
South Tampa Sticks

High School B Green Champion

Sat Dec 12, 2015 - Sun Dec 13, 2015

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
Tampa Elite 3 0 0 31 5
South Tampa Sticks 3 0 0 30 8
Boca Bandits 2 1 0 19 9
Oilers 2 1 0 21 14
Monarchs White 2 1 0 16 17
Pasco Lions 1 2 0 21 13
Orlando Empire 1 2 0 12 23
Big Blue 1 2 0 12 23
Ocoee Knights 0 3 0 8 33
Firebirds 0 3 0 9 34

Schedule

Filter by:

Saturday, December 12, 2015
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Omni - F1 Ocoee Knights
2 12 Tampa Elite
P2 8:00 AM Omni - F2 Big Blue
3 5 Boca Bandits
P3 8:00 AM Omni - F3 Pasco Lions
5 6 South Tampa Sticks
P4 8:00 AM Omni - F5 Oilers
12 1 Firebirds
P5 8:55 AM Omni - F5 Monarchs White
7 4 Orlando Empire
P6 10:45 AM Omni - F1 Tampa Elite
14 0 Big Blue
P7 10:45 AM Omni - F2 Ocoee Knights
2 13 Pasco Lions
P8 10:45 AM Omni - F3 Boca Bandits
4 5 Oilers
P9 10:45 AM Omni - F5 South Tampa Sticks
9 1 Monarchs White
P10 11:40 AM Omni - F5 Firebirds
6 7 Orlando Empire
Sunday, December 13, 2015
Game Time Location Team Score Team
P11 8:00 AM NE Regional Park - T2 Pasco Lions
3 5 Tampa Elite
P12 8:00 AM NE Regional Park - T3 Oilers
4 9 Big Blue
P13 8:00 AM NE Regional Park - T5 Monarchs White
8 4 Ocoee Knights
P14 8:00 AM NE Regional Park - T6 Orlando Empire
1 10 Boca Bandits
P15 8:55 AM NE Regional Park - T2 Firebirds
2 15 South Tampa Sticks
B5 10:45 AM NE Regional Park - T6 [7] Orlando Empire
1 6 [8] Big Blue
B6 10:45 AM NE Regional Park - T5 [9] Ocoee Knights
12 2 [10] Firebirds
B1 11:40 AM NE Regional Park - T2 [1] Tampa Elite
8 4 [4] Oilers
B2 11:40 AM NE Regional Park - T3 [2] South Tampa Sticks
8 7 [3] Boca Bandits
B4 11:40 AM NE Regional Park - T5 [5] Monarchs White
1 3 [6] Pasco Lions
B3 2:25 PM NE Regional Park - T6 [1] Tampa Elite
3 7 [2] South Tampa Sticks

Bracket

Consolation Games
[2] South Tampa Sticks
Champion
[2] South Tampa Sticks - 8
B2 - Sun 12/13 11:40AM NE Regional Park - T3
[3] Boca Bandits - 7
[1] Tampa Elite - 8
B1 - Sun 12/13 11:40AM NE Regional Park - T2
[4] Oilers - 4
[1] Tampa Elite - 3
B3 - Sun 12/13 2:25PM NE Regional Park - T6
[2] South Tampa Sticks - 7
[7] Orlando Empire - 1
B5 - Sun 12/13 10:45AM NE Regional Park - T6
[8] Big Blue - 6
[5] Monarchs White - 1
B4 - Sun 12/13 11:40AM NE Regional Park - T5
[6] Pasco Lions - 3
[9] Ocoee Knights - 12
B6 - Sun 12/13 10:45AM NE Regional Park - T5
[10] Firebirds - 2