Basketball

Tournament Note

6th Grade Girls "A" Division

6th Grade Girls

Blue Streak

Dec 26 - 31, 2014
Memphis, TN
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

champion
St. Agnes

6th Grade Girls Champion

Fri Dec 26, 2014 - Wed Dec 31, 2014

Teams

Schedule

Filter by:

Friday, December 26, 2014
Game Time Location Team Score Team
B1 3:15 PM Woodland Presbetyrian ECS
21 7 St. Louis
B2 4:30 PM Woodland Presbetyrian St. Agnes
34 23 Sacred Heart
B4 5:45 PM Woodland Presbetyrian Grace St. Luke's
20 30 Harding
Saturday, December 27, 2014
Game Time Location Team Score Team
B3 10:15 AM St. Louis - St Louis Large Schilling Farms
18 35 Briarcrest Lady Saints
B7 11:30 AM St. Louis - St Louis Large St. Louis
14 26 Sacred Heart
B5 7:00 PM Christ Methodist Hutchison
39 18 ECS
Sunday, December 28, 2014
Game Time Location Team Score Team
B8 4:45 PM Woodland Presbetyrian Schilling Farms
23 17 Grace St. Luke's
B10 4:45 PM St. Louis - St. Louis Small ECS
24 27 Sacred Heart
Monday, December 29, 2014
Game Time Location Team Score Team
B9 2:00 PM St. Louis - St. Louis Small Hutchison
23 24 St. Agnes
B6 3:15 PM St. Louis - St. Louis Small Briarcrest Lady Saints
26 13 Harding
B11 3:15 PM Holy Rosary St. Louis
3 29 Grace St. Luke's
Tuesday, December 30, 2014
Game Time Location Team Score Team
B14 11:30 AM St. Louis - St. Louis Small ECS
9 0 Grace St. Luke's
B13 12:45 PM St. Louis - St. Louis Small Sacred Heart
28 46 Schilling Farms
B12 4:30 PM St. Louis - St. Louis Small Hutchison
25 10 Harding
B15 4:30 PM St. Louis - St Louis Large St. Agnes
33 32 Briarcrest Lady Saints

Bracket

Consolation Bracket
7th/8th Game
Consolation Game
Home Team:Top of bracket and wear Light colored uniforms. Visitor: Bottom of bracket and wear dark colored uniforms.
Home Team:Top of bracket and wear Light colored uniforms. Visitor: Bottom of bracket and wear dark colored uniforms.
Schilling Farms
5th Place
Hutchison
3rd Place
St. Agnes
Champion
ECS
7th Place
Hutchison - 39
B5 - Sat 12/27 7:00PM Christ Methodist
ECS - 18
St. Louis - 3
B11 - Mon 12/29 3:15PM Holy Rosary
Grace St. Luke's - 29
Schilling Farms - 18
B3 - Sat 12/27 10:15AM St. Louis - St Louis Large
Briarcrest Lady Saints - 35
St. Agnes - 33
B15 - Tue 12/30 4:30PM St. Louis - St Louis Large
Briarcrest Lady Saints - 32
St. Louis - 14
B7 - Sat 12/27 11:30AM St. Louis - St Louis Large
Sacred Heart - 26
ECS - 24
B10 - Sun 12/28 4:45PM St. Louis - St. Louis Small
Sacred Heart - 27
ECS - 9
B14 - Tue 12/30 11:30AM St. Louis - St. Louis Small
Grace St. Luke's - 0
Hutchison - 25
B12 - Tue 12/30 4:30PM St. Louis - St. Louis Small
Harding - 10
Hutchison - 23
B9 - Mon 12/29 2:00PM St. Louis - St. Louis Small
St. Agnes - 24
Briarcrest Lady Saints - 26
B6 - Mon 12/29 3:15PM St. Louis - St. Louis Small
Harding - 13
Sacred Heart - 28
B13 - Tue 12/30 12:45PM St. Louis - St. Louis Small
Schilling Farms - 46
St. Agnes - 34
B2 - Fri 12/26 4:30PM Woodland Presbetyrian
Sacred Heart - 23
Grace St. Luke's - 20
B4 - Fri 12/26 5:45PM Woodland Presbetyrian
Harding - 30
Schilling Farms - 23
B8 - Sun 12/28 4:45PM Woodland Presbetyrian
Grace St. Luke's - 17
ECS - 21
B1 - Fri 12/26 3:15PM Woodland Presbetyrian
St. Louis - 7