Lacrosse

Tournament Note

4 pool games, top 2 in each pool advance to championship bracket.

Senior

2014 Orlando Open

Dec 13 - 14, 2014
Orlando, FL
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

PBR South (SR)

Senior Champion

Sat Dec 13, 2014 - Sun Dec 14, 2014

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
PBR South (SR) 4 0 0 51 3
Lax Rats (SR) 3 1 0 34 27
Monsters (SR) 2 2 0 21 21
WO Outlaws (SR) 1 3 0 18 33
Tampa Elite (SR) 0 4 0 9 49
Pool 2
Team W L T
GS
GA
Ponte Vedra Patriots (SR) 4 0 0 31 11
Swarm (SR) 3 1 0 32 15
Xtreme (SR) 2 2 0 27 20
LCO East Select (SR) 1 3 0 11 31
Braveheart (SR) 0 4 0 14 38

Schedule

Filter by:

Saturday, December 13, 2014
Game Time Location Team Score Team
P1 8:30 AM UCF - T1 Monsters (SR)
0 9 PBR South (SR)
P2 8:30 AM UCF - T2 Lax Rats (SR)
9 5 WO Outlaws (SR)
P5 10:20 AM UCF - T1 Tampa Elite (SR)
2 11 Monsters (SR)
P6 10:20 AM UCF - T2 PBR South (SR)
17 0 WO Outlaws (SR)
P8 12:10 PM UCF - T2 LCO East Select (SR)
1 8 Xtreme (SR)
P9 12:10 PM UCF - T6 Lax Rats (SR)
15 4 Tampa Elite (SR)
P10 12:10 PM UCF - T1 WO Outlaws (SR)
3 4 Monsters (SR)
P3 2:00 PM UCF - T2 Ponte Vedra Patriots (SR)
8 2 LCO East Select (SR)
P4 2:00 PM UCF - T3 Swarm (SR)
9 5 Xtreme (SR)
P14 2:00 PM UCF - T1 Lax Rats (SR)
3 12 PBR South (SR)
P11 3:50 PM UCF - T4 Swarm (SR)
11 5 Braveheart (SR)
P12 3:50 PM UCF - T6 Xtreme (SR)
4 9 Ponte Vedra Patriots (SR)
P16 5:40 PM UCF - T1 Swarm (SR)
8 0 LCO East Select (SR)
P7 6:35 PM UCF - T3 Braveheart (SR)
1 9 Ponte Vedra Patriots (SR)
Sunday, December 14, 2014
Game Time Location Team Score Team
P13 8:30 AM UCF - T2 Tampa Elite (SR)
3 10 WO Outlaws (SR)
P15 8:30 AM UCF - T1 Braveheart (SR)
1 10 Xtreme (SR)
P17 10:20 AM UCF - T1 PBR South (SR)
13 0 Tampa Elite (SR)
P18 10:20 AM UCF - T2 Monsters (SR)
6 7 Lax Rats (SR)
P20 10:20 AM UCF - G7 Ponte Vedra Patriots (SR)
5 4 Swarm (SR)
P19 11:15 AM UCF - G7 LCO East Select (SR)
8 7 Braveheart (SR)
OT
B3 1:05 PM UCF - G7 [3] Monsters (SR)
2 6 [3] Xtreme (SR)
B4 1:05 PM UCF - G8 [4] WO Outlaws (SR)
5 2 [4] LCO East Select (SR)
B5 1:05 PM UCF - G9 [5] Tampa Elite (SR)
7 3 [5] Braveheart (SR)
B1 2:00 PM UCF - G8 [1] PBR South (SR)
5 2 [2] Swarm (SR)
B2 2:00 PM UCF - G7 [1] Ponte Vedra Patriots (SR)
4 2 [2] Lax Rats (SR)
B6 3:50 PM UCF - T3 [1] PBR South (SR)
4 2 [1] Ponte Vedra Patriots (SR)

Bracket

[3] Xtreme (SR)
[4] WO Outlaws (SR)
[5] Tampa Elite (SR)
[1] PBR South (SR)
Champion
[3] Monsters (SR) - 2
B3 - Sun 12/14 1:05PM UCF - G7
[3] Xtreme (SR) - 6
[4] WO Outlaws (SR) - 5
B4 - Sun 12/14 1:05PM UCF - G8
[4] LCO East Select (SR) - 2
[5] Tampa Elite (SR) - 7
B5 - Sun 12/14 1:05PM UCF - G9
[5] Braveheart (SR) - 3
[1] Ponte Vedra Patriots (SR) - 4
B2 - Sun 12/14 2:00PM UCF - G7
[2] Lax Rats (SR) - 2
[1] PBR South (SR) - 4
B6 - Sun 12/14 3:50PM UCF - T3
[1] Ponte Vedra Patriots (SR) - 2
[1] PBR South (SR) - 5
B1 - Sun 12/14 2:00PM UCF - G8
[2] Swarm (SR) - 2