Basketball

Slam Orange

BIG SHOTS MYRTLE BEACH 2 CERTIFIED

Jul 12 - 13, 2014
SC
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Team Loaded VA 17

Slam Orange Champion

Sat Jul 12, 2014 - Sun Jul 13, 2014

Teams

Bracket

Silver Bracket
From Consolation Bracket
From Championship Bracket
Championship Bracket
[5] Team Loaded VA 17
Gold Champion
[3] Dallas Seawolves 17 (TX)
Silver Champion
[7] Karolina Diamonds 17 - 57
B12 - Sat 7/12 8:40PM St. James High School - Ct 1
[2] Garner Road Bulldogs Elite 17 - 70
[14] WV Wildcats 17 - 51
B18 - Sun 7/13 10:10AM St. James High School - Ct 2
[2] Garner Road Bulldogs Elite 17 - 54
[12] Florida Tarheels 17 - 48
B14 - Sat 7/12 7:30PM St. James Middle School
[4] Douglas Brothers Elite 17 GA - 66
[3] Dallas Seawolves 17 (TX) - 2
B20 - Sun 7/13 11:20AM St. James Middle School
[15] Texas Triumph Gold 17 - 0
[5] Team Loaded VA 17 - 68
B10 - Sat 7/12 7:30PM St. James High School - Ct 1
[13] WCBA 17 Blue - 63
[1] All Ohio Red 17 - 36
B9 - Sat 7/12 7:30PM St. James High School - Ct 2
[8] Louisiana Dynasty 17 (LA) - 35
[5] Team Loaded VA 17 - 60
B26 - Sun 7/13 2:50PM St. James High School - Ct 1
[2] Garner Road Bulldogs Elite 17 - 27
[16] Team Winston 17 - 63
B13 - Sat 7/12 5:10PM St. James Middle School
[9] Team Felton 17 - 71
[11] Team Miami 17 (FL) - 41
B11 - Sat 7/12 8:40PM St. James High School - Ct 2
[14] WV Wildcats 17 - 61
[1] All Ohio Red 17 - 43
B17 - Sun 7/13 10:10AM St. James High School - Ct 1
[5] Team Loaded VA 17 - 54
[6] Team Loaded NC 17 - 83
B15 - Sat 7/12 8:40PM St. James Middle School
[3] Dallas Seawolves 17 (TX) - 86
[9] Team Felton 17 - 58
B19 - Sun 7/13 10:10AM St. James Middle School
[4] Douglas Brothers Elite 17 GA - 52
[10] Team Loaded DC 17 - 50
B16 - Sat 7/12 8:40PM Socastee High School - Ct 1
[15] Texas Triumph Gold 17 - 71
Texas Triumph Gold 17 - 53
B8 - Sat 7/12 6:20PM St. James High School - Ct 1
Garner Road Bulldogs Elite 17 - 55
Dallas Seawolves 17 (TX) - 48
B6 - Sat 7/12 6:20PM St. James High School - Ct 2
WV Wildcats 17 - 71
[11] Team Miami 17 (FL) - 60
B24 - Sun 7/13 1:40PM St. James Middle School
[7] Karolina Diamonds 17 - 57
All Ohio Red 17 - 67
B1 - Sat 7/12 1:40PM St. James High School - Ct 1
Team Winston 17 - 47
Team Loaded NC 17 - 47
B5 - Sat 7/12 4:00PM St. James High School - Ct 1
Team Miami 17 (FL) - 51
Douglas Brothers Elite 17 GA - 71
B4 - Sat 7/12 5:10PM St. James High School - Ct 2
WCBA 17 Blue - 88
[6] Team Loaded NC 17 - 91
B22 - Sun 7/13 10:10AM Crabtree Rec Center
[10] Team Loaded DC 17 - 71
Louisiana Dynasty 17 (LA) - 52
B2 - Sat 7/12 2:50PM St. James High School - Ct 1
Team Felton 17 - 31
[16] Team Winston 17 - 49
B21 - Sun 7/13 9:00AM Crabtree Rec Center
[12] Florida Tarheels 17 - 46
[9] Team Felton 17 - 54
B25 - Sun 7/13 4:00PM St. James High School - Ct 2
[3] Dallas Seawolves 17 (TX) - 69
[8] Louisiana Dynasty 17 (LA) - 65
B23 - Sun 7/13 12:30PM St. James Middle School
[13] WCBA 17 Blue - 57
Team Loaded VA 17 - 62
B3 - Sat 7/12 2:50PM St. James High School - Ct 2
Florida Tarheels 17 - 38
Karolina Diamonds 17 - 63
B7 - Sat 7/12 5:10PM St. James High School - Ct 1
Team Loaded DC 17 - 57