Powered by:
     TourneyMachine.com
Division        Team        Club     Open in Excel







Division Date Time Home Team Away Team Location
09U Girls Sat 09/07/2019 9:00 AM ASC G10B JUSC G9A Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 3A
10U Girls Sat 09/07/2019 9:00 AM Bondurant G10A Adel G10B Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
10U Girls Sat 09/07/2019 9:00 AM DCG G10A WDM 10U Girls C Grimes Sports Complex - Grimes #5
09U Girls Sat 09/07/2019 9:00 AM Iowa Rush G9A DCG G9A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #32A
10U Girls Sat 09/07/2019 9:00 AM Newton G10A Marshalltown Stars Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
10U Girls Sat 09/07/2019 9:00 AM Norwalk Soccer Club G10A WDM 10U Girls B Norwalk: McAninch Sports Complex - Norwalk #11
10U Girls Sat 09/07/2019 9:00 AM Iowa Rush South G10A Adel G10A Pella Soccer Complex - PELLA #3
10U Girls Sat 09/07/2019 9:00 AM PHSC G9C Iowa Rush G10A Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes U10
10U Girls Sat 09/07/2019 9:00 AM Soccer South G11A North Polk G10C Soccer South - Soccer South G
10U Girls Sat 09/07/2019 9:00 AM Soccer West G10A West Central Valley G10A Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #7
10U Girls Sat 09/07/2019 9:00 AM JUSC G10A ASC G10A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
09U Girls Sat 09/07/2019 9:00 AM VSA G9A PHSC G9A VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6D
09U Girls Sat 09/07/2019 10:15 AM Bondurant G09A VM G9A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
09U Girls Sat 09/07/2019 10:15 AM Iowa Rush G9B DCG G9B Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #32A
09U Girls Sat 09/07/2019 10:15 AM Newton G9A Soccer West G09A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
10U Girls Sat 09/07/2019 10:15 AM PHSC G10A JUSC G10B Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes U10
10U Girls Sat 09/07/2019 10:15 AM North Polk G10B UFA HONEYBEES Polk City Sports Complex - Polk City #4
09U Girls Sat 09/07/2019 10:15 AM JUSC G9B VSA G9B Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
10U Girls Sat 09/07/2019 10:15 AM VM G10A Soccer South G10B Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 B
10U Girls Sat 09/07/2019 10:15 AM VSA G10A WDM 10U Girls A VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6D
10U Girls Sat 09/07/2019 11:30 AM Bondurant G10B North Polk G10A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
09U Girls Sat 09/07/2019 11:30 AM Iowa Rush South G9A North Polk G9A Pella Soccer Complex - PELLA #3
10U Girls Sat 09/07/2019 11:30 AM PHSC G10B JUSC G10C Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes U10
09U Girls Sat 09/07/2019 11:30 AM North Polk G9B VM G10B Polk City Sports Complex - Polk City #3
13U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 1:00 PM ASC B14B PHSC B13A Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 5
13U Girls Sat 09/07/2019 1:00 PM Bondurant G13A Gilbert G13A Bondurant: Farrar Middle School
13U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 1:00 PM Dowling Soccer 13UB Iowa Rush B13A Dowling Catholic HS - Dowling #1
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 1:00 PM Gilbert B14A Iowa Rush B14B Gilbert High School
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 1:00 PM Iowa Rush B14A Boone BO14A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #34
13U Girls Sat 09/07/2019 1:00 PM Iowa Rush G13B PHSC G13A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #36
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 1:00 PM JUSC C14A Dowling Soccer 14UB Johnston Soccer Fields - Johnston S1
14U Girls + Small-Sided Sat 09/07/2019 1:00 PM Marshalltown Redbirds Nevada N14R Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 1
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 1:00 PM CMB B14A GPS-Mid Iowa B14A Maxwell City Park
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 1:00 PM Nevada N14A Bondurant C14A Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #1
13U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 1:00 PM Newton B13A VSA B13C Classic Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
13U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 1:00 PM North Polk B13A ASC B14A North Polk High School
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sat 09/07/2019 1:00 PM Panorama C18A North Polk B19A Panorama High School
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 1:00 PM Perry C15A WDM 14U Coed A Perry: North Street Field
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 1:00 PM Soccer West B14A VSA B14A Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #8
14U Girls + Small-Sided Sat 09/07/2019 1:00 PM WDM 14U Girls A Newton G14A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #16
14U Girls + Small-Sided Sat 09/07/2019 1:00 PM Winterset G14A VSA G14C Classic Winterset Soccer Complex - WASC 11v11
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 2:00 PM FD Chaos B14A WC14A Fort Dodge: Harlan Rogers Sports Complex - Fort Dodge #11
13U Girls Sat 09/07/2019 3:00 PM Adel G13A Ballard G13A Adel: Island Park - ADMSC #1
14U Girls + Small-Sided Sat 09/07/2019 3:00 PM ASC G15A JUSC G14A Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 5
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 3:00 PM Carlisle B16A North Polk B14A Carlisle Soccer Complex - Carlisle 11 V 11
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 3:00 PM Earlham B14A Norwalk Soccer Club B15A Earlham High School
14U Girls + Small-Sided Sat 09/07/2019 3:00 PM DCG G16A Adel G14A Grimes Sports Complex - Grimes #1
14U Girls + Small-Sided Sat 09/07/2019 3:00 PM Iowa Rush G15C Small-Sided Iowa Rush South G15A Small-Sided Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 3:00 PM J-Hawk C15A Adel B14A J-Hawk: Walker Johnston Park - Martin Field #2
13U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 3:00 PM JUSC C13B UFA BOCA JRS Johnston Soccer Fields - Johnston S1
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 3:00 PM Marshalltown Elite Newton B14A Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 1
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 3:00 PM Nevada N15A DCG C14A Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #1
13U Girls Sat 09/07/2019 3:00 PM Newton G13A Iowa Rush South G13A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
14U Girls + Small-Sided Sat 09/07/2019 3:00 PM North Polk G15A Carlisle G14A North Polk High School
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sat 09/07/2019 3:00 PM Panorama B15B North Polk B15A Panorama High School
13U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 3:00 PM Iowa Rush South B13A Boone BO13A Pella Soccer Complex - PELLA East
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 3:00 PM Soccer South B15B VSA B14C Classic Soccer South - Soccer South L
14U Girls + Small-Sided Sat 09/07/2019 3:00 PM Soccer West G15A VSA G14A Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #6
13U Girls Sat 09/07/2019 3:00 PM JUSC G13A Iowa Rush G13A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sat 09/07/2019 3:00 PM VM B16A Small-Sided Ballard C15A Small-Sided Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U12
14U Girls + Small-Sided Sat 09/07/2019 3:00 PM WDM 14U Girls B PHSC G14A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #16
14U Girls + Small-Sided Sat 09/07/2019 5:00 PM VM G14A Panorama G15A Adel: Island Park - ADMSC #1
13U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 5:00 PM Iowa Rush B13B Gilbert B13A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #34
13U Girls Sat 09/07/2019 5:00 PM Newton G13B North Polk G14A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 5:00 PM Northwest C14B Knoxville B14A Soccer South - Soccer South L
14U Co-ed (Boys) Sat 09/07/2019 5:00 PM WDM 14U Coed B Soccer South B15A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #16
15U Girls Sun 09/08/2019 1:00 PM Adel G15A JUSC G15A Adel: Island Park - ADMSC #1
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Adel B12B Earlham B12B Adel: Island Park - ADMSC #2
09U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Adel B9A Bondurant C09A Adel: Island Park - ADMSC #3
09U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM ASC B10B Iowa Rush B9A Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 3A
11U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM ASC B12B Ballard C11A Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 6A
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Ames 12U Boys Gold CMB B12A Ames: Hunziker Youth Sports Complex - Hunziker #1
09U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Bondurant C09B VM B9A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
16U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Bondurant C16A JUSC C17B Bondurant: Farrar Middle School
15U Girls Sun 09/08/2019 1:00 PM Boone BO15A PHSC G15A Boone Middle School
19U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Carlisle B19A Bondurant C19A Carlisle High School
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Carlisle B10A Winterset C10B Carlisle Soccer Complex - Carlisle U10
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Carlisle B12A Soccer South B12A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U12
12U Girls Sun 09/08/2019 1:00 PM Colfax-Mingo G12A PHSC G12A Colfax Sports Complex - Colfax 12U
19U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Southwest Iowa SW19C West Central Valley B19A Creston High School
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Boone BO12A Iowa Rush B12B DMACC Sports Complex - BOONE #3
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Dowling Soccer 10UB Black WDM 10U Coed D Dowling Catholic HS - Dowling #2
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM FD Chaos B12A North Central Strykers U12B Fort Dodge: Harlan Rogers Sports Complex - Fort Dodge #9
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/08/2019 1:00 PM Gilbert B17A Albia U19 Gilbert High School
12U Girls Sun 09/08/2019 1:00 PM Gilbert G12A JUSC G12A Gilbert: Banford Park
11U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM DCG B11A Adel B11A Grimes Sports Complex - Grimes #4
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM GPS-Mid Iowa B10A Knoxville B10A Grinnell: The Ahrens/ Paschall Memorial Park - Aherns #6
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Indianola Soccer Tribe C13A Colfax-Mingo C12A Indianola Middle School - Indianola #1
09U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Indianola Soccer Tribe C9B PHSC B9B Indianola Middle School - Indianola #5
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Iowa Rush B12A Adel B12A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #21B
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Iowa Rush B10A JUSC C10A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #32A
16U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Iowa Rush B16A Adel B16A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #36
12U Girls Sun 09/08/2019 1:00 PM J-Hawk G13A VM G12A J-Hawk: Walker Johnston Park - Martin Field #1
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/08/2019 1:00 PM JUSC G19B Knoxville G19A Johnston Soccer Fields - Johnston S1
19U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Knoxville B19A JUSC C19C Knoxville High School
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Knoxville B12A Indianola Soccer Tribe C13B Knoxville: Young Park - Kva #1
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM MSA U10B Soccer West B10A Madrid: Edgewood Park Expansion - Edgewood U10
19U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM CMB B19A Iowa Rush B19A Maxwell City Park
12U Girls Sun 09/08/2019 1:00 PM Nevada N12R Bondurant G12B Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/08/2019 1:00 PM Newton G16A VSA G19A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Newton B10B CMB U10A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Norwalk Soccer Club B13A JUSC C12B Norwalk: McAninch Sports Complex - Norwalk #10
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Norwalk Soccer Club B10B JUSC C10C Norwalk: McAninch Sports Complex - Norwalk #11
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Panorama C12B West Central Valley B12A Panorama Soccer North - Panorama U12
11U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Iowa Rush South B11B Indianola Soccer Tribe C11A Pella Soccer Complex - PELLA #1
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Perry C12A Ballard C12A Perry: Wiese Park
11U Girls Sun 09/08/2019 1:00 PM PHSC G11A Adel G11A Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes Lower U12
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/08/2019 1:00 PM Ballard G17A West Central Valley G16A Slater: West Elementary School
09U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Northwest C10A Iowa Rush South B9A Soccer South - Soccer South H
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Soccer South B12B Albia U12 Soccer South - Soccer South J
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/08/2019 1:00 PM Northwest C16A MSA U14 Small-Sided Soccer South - Soccer South K
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/08/2019 1:00 PM Northwest C19A JUSC C19D Soccer South - Soccer South L
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Soccer West B10B North Polk B10A Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #7
11U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM JUSC C11B PHSC B11A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/08/2019 1:00 PM JUSC G17A Iowa Rush G16A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
09U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM JUSC C9C VSA B9A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM VM B10A Panorama C10B Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 B
11U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM VM B12A JUSC C11A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U12
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/08/2019 1:00 PM VSA B15A Indianola Soccer Tribe B17A VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #1
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM VSA B10A WDM 10U Coed B VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6D
12U Girls Sun 09/08/2019 1:00 PM West Central Valley G12A Norwalk Soccer Club G13A WCV Rec Athletic Complex - Stuart U12
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM WDM 12U Coed A Soccer West B12B WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #7
12U Girls Sun 09/08/2019 1:00 PM WDM 12U Girls A Perry G12A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #8
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM WDM 10U Coed A JUSC C10B WDMSC: Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 1:00 PM Winterset C10A Boone BO10A Winterset Soccer Complex - WASC U10-1
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 2:15 PM Adel B10B Soccer South B10C Adel: Island Park - ADMSC #3
09U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 2:15 PM ASC B10C JUSC C9A Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 3A
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 2:15 PM Carlisle B10B Winterset C10C Carlisle Soccer Complex - Carlisle U10
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 2:15 PM Dowling Soccer 10UB Maroon Panorama C10A Dowling Catholic HS - Dowling #2
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 2:15 PM DCG B10A Indianola Soccer Tribe C10A Grimes Sports Complex - Grimes #5
09U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 2:15 PM Indianola Soccer Tribe C9A DCG B9B Indianola Middle School - Indianola #5
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 2:15 PM Iowa Rush B10B Norwalk Soccer Club B10A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #32A
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 2:15 PM MSA U10C Colfax-Mingo C10A Madrid: Edgewood Park Expansion - Edgewood U10
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 2:15 PM Perry C10A UFA LEONES Perry: Perkins Park
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 2:15 PM Soccer South B10B Bondurant C10B Soccer South - Soccer South G
09U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 2:15 PM Soccer West B09A North Polk B9B Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #7
09U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 2:15 PM JUSC C9D VSA B9B Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2B
09U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 2:15 PM WDM 9U Coed A Iowa Rush B9B WDMSC: Raccoon River Park - Racoon River #10
19U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM Adel B19A JUSC C19B Adel: Island Park - ADMSC #1
12U Girls Sun 09/08/2019 3:00 PM Adel G12A Genesis FC Girls Adel: Island Park - ADMSC #2
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM ASC B12A Soccer South B12C Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 6A
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM Ames 12U Boys Orange Marshalltown Snap Ames: Hunziker Youth Sports Complex - Hunziker #1
11U Girls Sun 09/08/2019 3:00 PM Ames 11U Girls Gold Carlisle G12A Ames: Hunziker Youth Sports Complex - Hunziker #9
11U Girls Sun 09/08/2019 3:00 PM Bondurant G12A Newton G11A Bondurant Soccer Complex - Bondurant 12U #1
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/08/2019 3:00 PM Bondurant G19A North Polk G19A Bondurant: Farrar Middle School
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/08/2019 3:00 PM Carlisle G19A SS Adel G19A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U12
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM Colo B12A Gilbert B12A Colo Nesco Jr/sr High School
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM Earlham B10A MSA U10A Earlham Rec Park - Earlham Field #5
16U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM FD Chaos B16A WDM 16U Coed A Fort Dodge: Harlan Rogers Sports Complex - Fort Dodge #11
15U Girls Sun 09/08/2019 3:00 PM Gilbert G15A Iowa Rush G15A Gilbert High School
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM DCG B12A GPS-Mid Iowa B12A Grimes Sports Complex - Grimes #4
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/08/2019 3:00 PM Iowa Rush B15A Small-Sided Perry C14A Small-Sided Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
11U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM Iowa Rush B11A Gilbert B11A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #21B
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM J-Hawk B13A UFA ORO J-Hawk: Walker Johnston Park - Martin Field #1
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/08/2019 3:00 PM JUSC G19A Iowa Rush G18A Johnston Soccer Fields - Johnston S1
19U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM Knoxville B19B MCSC U19B Knoxville High School
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM Albia U10 Newton B10A Knoxville: Young Park - Kva U10
11U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM North Polk B11A Indianola Soccer Tribe C11B Lakeside Fellowship
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/08/2019 3:00 PM Ballard C18A Small-Sided Nevada N18A Small-Sided Larson Family Sports Fields
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/08/2019 3:00 PM MSA U19 Small-Sided Boone BO18A Small-Sided Madrid: Edgewood Park Expansion - Edgewood 1
12U Girls Sun 09/08/2019 3:00 PM MCSC U12G Iowa Rush South G12A Mahaska County: Lacey Recreation Complex - Lacey 9v9
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/08/2019 3:00 PM Marshalltown Locos VSA B19A Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 1
12U Girls Sun 09/08/2019 3:00 PM Marshalltown Storm North Central Strykers U12G Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 2
11U Girls Sun 09/08/2019 3:00 PM Nevada N11R ASC G12B Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
12U Girls Sun 09/08/2019 3:00 PM Panorama G12A Adel G12B Panorama Soccer North - Panorama U12
11U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM Iowa Rush South B11A Bondurant C11A Pella Soccer Complex - PELLA #1
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/08/2019 3:00 PM Iowa Rush South B15A Gilbert B15A Pella Soccer Complex - PELLA East
11U Girls Sun 09/08/2019 3:00 PM PHSC G11B DCG G11A Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes Lower U12
12U Girls Sun 09/08/2019 3:00 PM Soccer South G12A DCG G12A Soccer South - Soccer South J
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM Northwest C12B Earlham B12A Soccer South - Soccer South K
12U Girls Sun 09/08/2019 3:00 PM JUSC G13B ASC G12A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/08/2019 3:00 PM JUSC C16A West Central Valley B15A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/08/2019 3:00 PM VSA B15C Classic Albia U15 VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #1
11U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM VSA B11A JUSC C12C VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6B
11U Girls Sun 09/08/2019 3:00 PM VSA G11A North Polk G11A VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6C
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:00 PM WDM 12U Coed B Winterset C12A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #7
12U Girls Sun 09/08/2019 3:00 PM WDM 12U Girls B Boone 12U Girls WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #8
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:30 PM Adel B10A West Central Valley B10A Adel: Island Park - ADMSC #3
09U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:30 PM ASC B10D JUSC C9B Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 3A
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:30 PM DCG B10B WDM 10U Coed E Grimes Sports Complex - Grimes #5
09U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:30 PM North Polk B9A VM B9B Polk City Sports Complex - Polk City #3
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 3:30 PM Soccer West B10C WDM 10U Coed C Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #7
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 4:15 PM North Polk B10B Earlham B10B Polk City Sports Complex - Polk City #4
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 4:45 PM ASC B10A VSA B10B Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 3A
15U Girls Sun 09/08/2019 5:00 PM VM G15A Iowa Rush G15B Adel: Island Park - ADMSC #1
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/08/2019 5:00 PM Adel G16A MCSC U19G Small-Sided Adel: Island Park - ADMSC #2
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/08/2019 5:00 PM Gilbert G17A J-Hawk G19A Gilbert High School
11U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 5:00 PM Iowa Rush B11B Nevada N11B Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #21B
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 5:00 PM J-Hawk C12A VSA B12A J-Hawk: Walker Johnston Park - Martin Field #1
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/08/2019 5:00 PM JUSC C17A ASC B18A Johnston Soccer Fields - Johnston S1
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 5:00 PM North Polk B12A JUSC C12A Lakeside Fellowship
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 5:00 PM MSA U12 WDM 12U Coed D Madrid: Edgewood Park Expansion - Edgewood 1
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/08/2019 5:00 PM Marshalltown Bobcats Nevada N19R Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 1
11U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 5:00 PM Marshalltown Eagles Newton B11A Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 2
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 5:00 PM Nevada N12A Bondurant C12A Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
11U Girls Sun 09/08/2019 5:00 PM PHSC G11C JUSC G11A Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes Lower U12
10U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 5:00 PM Soccer South B10A Bondurant C10A Soccer South - Soccer South G
12U Girls Sun 09/08/2019 5:00 PM Soccer South G12B Iowa Rush G12A Soccer South - Soccer South J
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/08/2019 5:00 PM Northwest G19S CMB G18A Soccer South - Soccer South K
16U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 5:00 PM Soccer West B17A VSA B16A Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #6
11U Girls Sun 09/08/2019 5:00 PM JUSC G11B Iowa Rush G11A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
19U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 5:00 PM JUSC C19A WDM 19U Coed A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 5:00 PM VSA B12B Soccer West B12A VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6B
12U Girls Sun 09/08/2019 5:00 PM VSA G12A North Polk G12A VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6C
12U Co-ed (Boys) Sun 09/08/2019 5:00 PM WDM 12U Coed C Winterset C12B WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #7
09U Girls Sat 09/14/2019 9:00 AM Adel G9A North Polk G9B Adel: Island Park - ADMSC #3
10U Girls Sat 09/14/2019 9:00 AM ASC G10A WDM 10U Girls B Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 3A
10U Girls Sat 09/14/2019 9:00 AM Bondurant G10B Soccer South G11A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
10U Girls Sat 09/14/2019 9:00 AM Newton G10A Soccer West G10A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
10U Girls Sat 09/14/2019 9:00 AM PHSC G10B WDM 10U Girls C Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes U10
09U Girls Sat 09/14/2019 9:00 AM North Polk G9A Bondurant G09A Polk City Sports Complex - Polk City #4
09U Girls Sat 09/14/2019 9:00 AM JUSC G9B ASC G10B Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
09U Girls Sat 09/14/2019 9:00 AM JUSC G9A Iowa Rush G9B Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2B
09U Girls Sat 09/14/2019 9:00 AM VM G10B Iowa Rush South G9A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 B
11U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 9:00 AM VSA B11A VM B12A VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6C
09U Girls Sat 09/14/2019 9:00 AM VSA G9A Iowa Rush G9A VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6D
19U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 9:00 AM WDM 19U Coed B JUSC C19B WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #16
10U Girls Sat 09/14/2019 9:00 AM WDM 10U Girls A PHSC G9C WDMSC: Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Girls Sat 09/14/2019 9:00 AM Winterset G10A Adel G10A Winterset Soccer Complex - WASC U10-1
13U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 10:00 AM Gilbert B13A JUSC C13A Gilbert High School
10U Girls Sat 09/14/2019 10:15 AM Adel G10B North Polk G10A Adel: Island Park - ADMSC #3
10U Girls Sat 09/14/2019 10:15 AM PHSC G10A DCG G10A Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes U10
10U Girls Sat 09/14/2019 10:15 AM North Polk G10B Bondurant G10A Polk City Sports Complex - Polk City #3
10U Girls Sat 09/14/2019 10:15 AM Soccer South G10B Iowa Rush South G10A Soccer South - Soccer South G
10U Girls Sat 09/14/2019 10:15 AM JUSC G10B Iowa Rush G10A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
09U Girls Sat 09/14/2019 10:15 AM VM G9A Newton G9A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 B
13U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 11:00 AM VM B14A ASC B14B Adel: Island Park - ADMSC #1
13U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 11:00 AM JUSC C13B Iowa Rush B13B Johnston Soccer Fields - Johnston S1
14U Girls + Small-Sided Sat 09/14/2019 11:00 AM Newton G14A DCG G16A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
09U Girls Sat 09/14/2019 11:30 AM DCG G9A VSA G9B Grimes Sports Complex - Grimes #5
09U Girls Sat 09/14/2019 11:30 AM PHSC G9A DCG G9B Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes U10
10U Girls Sat 09/14/2019 11:30 AM JUSC G10C VSA G10A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
10U Girls Sat 09/14/2019 11:30 AM VM G10A UFA HONEYBEES Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 B
10U Girls Sat 09/14/2019 12:00 PM Marshalltown Stars North Polk G10C Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 5
14U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 1:00 PM Adel B14A WDM 14U Coed C Adel: Island Park - ADMSC #1
13U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 1:00 PM ASC B14A UFA BOCA JRS Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 5
14U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 1:00 PM Bondurant C14A GPS-Mid Iowa B14A Bondurant: Farrar Middle School
14U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 1:00 PM Boone BO14A WC14A Boone Middle School
14U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 1:00 PM Northwest C14B Earlham B14A James W Cownie Soccer Park - Cownie #4
14U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 1:00 PM Marshalltown Elite Nevada N14A Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 4
13U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 1:00 PM Newton B13A Dowling Soccer 13UB Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
13U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 1:00 PM North Polk B13A Iowa Rush South B13A North Polk High School
14U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 1:00 PM Norwalk Soccer Club B15A Knoxville B14A Norwalk: McAninch Sports Complex - Norwalk #9
13U Girls Sat 09/14/2019 1:00 PM Iowa Rush South G13A JUSC G13A Pella Soccer Complex - PELLA East
14U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 1:00 PM Soccer South B15A VSA B14C Classic Soccer South - Soccer South L
14U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 1:00 PM Soccer West B14A J-Hawk C15A Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #6
14U Girls + Small-Sided Sat 09/14/2019 1:00 PM JUSC G14A Iowa Rush South G15A Small-Sided Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
14U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 1:00 PM WDM 14U Coed A Carlisle B16A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #16
13U Girls Sat 09/14/2019 3:00 PM Adel G13A Bondurant G13A Adel: Island Park - ADMSC #1
14U Girls + Small-Sided Sat 09/14/2019 3:00 PM Carlisle G14A Soccer West G15A Carlisle Soccer Complex - Carlisle 11 V 11
14U Girls + Small-Sided Sat 09/14/2019 3:00 PM Marshalltown Redbirds Winterset G14A Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 4
14U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 3:00 PM Newton B14A Iowa Rush B14A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
14U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 3:00 PM North Polk B14A Iowa Rush B14B North Polk High School
13U Girls Sat 09/14/2019 3:00 PM PHSC G13A Newton G13A Pleasant Hill: Southeast Polk HS
14U Girls + Small-Sided Sat 09/14/2019 3:00 PM WDM 14U Girls A VM G14A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #16
13U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 5:00 PM Marshalltown Ambush PHSC B13A Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 1
14U Co-ed (Boys) Sat 09/14/2019 5:00 PM Nevada N15A JUSC C14A Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #1
13U Girls Sat 09/14/2019 5:00 PM North Polk G14A Iowa Rush G13B North Polk High School
14U Girls + Small-Sided Sat 09/14/2019 5:00 PM VSA G14A Iowa Rush G15C Small-Sided VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6C
14U Girls + Small-Sided Sat 09/14/2019 5:00 PM WDM 14U Girls B Panorama G15A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #16
16U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Adel B16A Winterset C16A Adel: Island Park - ADMSC #1
11U Girls Sun 09/15/2019 1:00 PM Adel G11A JUSC G11B Adel: Island Park - ADMSC #12
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Adel B10A Earlham B10A Adel: Island Park - ADMSC #3
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/15/2019 1:00 PM Adel G19A JUSC G19B Adel: Island Park - Admsc #6
11U Girls Sun 09/15/2019 1:00 PM ASC G12B Carlisle G12A Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 6A
11U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Bondurant C11A Gilbert B11A Bondurant Soccer Complex - Bondurant 12U #1
16U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Bondurant C16A VSA B16A Bondurant: Farrar Middle School
15U Girls Sun 09/15/2019 1:00 PM Boone BO15A Iowa Rush G15A Boone Middle School
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Carlisle B12A WDM 12U Coed A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U12
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Colfax-Mingo C10A Soccer South B10C Colfax Sports Complex - Colfax 10U
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/15/2019 1:00 PM Boone BO18A Small-Sided Ballard C18A Small-Sided DMACC Sports Complex - BOONE #3
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Dowling Soccer 10UB Maroon West Central Valley B10A Dowling Catholic HS - Dowling #2
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Earlham B10B Winterset C10A Earlham Rec Park - Earlham Field #5
12U Girls Sun 09/15/2019 1:00 PM Gilbert G12A Iowa Rush G12A Gilbert: Banford Park
12U Girls Sun 09/15/2019 1:00 PM DCG G12A Nevada N12R Grimes Sports Complex - Grimes #4
09U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM DCG B9A ASC B10D Grimes Sports Complex - Grimes #5
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM GPS-Mid Iowa B12A Albia U12 Grinnell: The Ahrens/ Paschall Memorial Park - Grinell East
11U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Indianola Soccer Tribe C11A DCG B11A Indianola Middle School - Indianola #1
09U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Indianola Soccer Tribe C9A Iowa Rush B9B Indianola Middle School - Indianola #5
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/15/2019 1:00 PM Indianola Soccer Tribe B17A Iowa Rush South B15A Indianola Middle School - Indianola #7
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/15/2019 1:00 PM Iowa Rush G18A Gilbert G17A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #34
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/15/2019 1:00 PM Northwest C19A Marshalltown Locos James W Cownie Soccer Park - Cownie #4
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/15/2019 1:00 PM Northwest C16A VM B16A Small-Sided James W Cownie Soccer Park - Cownie 1A
09U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Northwest C10A Perry C9A James W Cownie Soccer Park - Cownie 1B
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/15/2019 1:00 PM JUSC G17A MCSC U19G Small-Sided Johnston Soccer Fields - Johnston S6
19U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Knoxville B19A CMB B19A Knoxville High School
11U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Ballard C11A JUSC C11A Larson Family Sports Fields
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM MSA U10A Carlisle B10A Madrid: Edgewood Park Expansion - Edgewood U10
19U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM MCSC U19B JUSC C19B Mahaska County: Lacey Recreation Complex - Lacey 11v11
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM MTOWN BOYZ JR MSA U10B Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 5
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/15/2019 1:00 PM CMB G18A JUSC G19A Maxwell City Park
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM CMB B12A MSA U12 Maxwell: Legion Park - CMB 12U
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Nevada N12A FD Chaos B12A Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Newton B10A GPS-Mid Iowa B10A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
11U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Newton B11A Adel B11A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton U12 Field
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM North Central Strykers U12B J-Hawk C12A North Central Strykers Soccer Fields - Strykers #1
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/15/2019 1:00 PM North Polk B15A VSA B15C Classic North Polk High School
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Norwalk Soccer Club B10B Iowa Rush B10A Norwalk: McAninch Sports Complex - Norwalk #11
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Panorama C10A Adel B10B Panorama Soccer North - Panorama U10
09U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Iowa Rush South B9A Adel B9A Pella Soccer Complex - PELLA #4
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Perry C10A Boone BO10A Perry: Perkins Park
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/15/2019 1:00 PM Perry C14A Small-Sided MSA U14 Small-Sided Perry: Wiese Park
11U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM PHSC B11A Iowa Rush South B11A Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes Lower U12
09U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM North Polk B9B Bondurant C09B Polk City Sports Complex - Polk City #4
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Soccer South B12C Knoxville B12A Soccer South - Soccer South J
12U Girls Sun 09/15/2019 1:00 PM Soccer South G12B J-Hawk G13A Soccer South - Soccer South K
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Soccer West B10A MSA U10C Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #7
11U Girls Sun 09/15/2019 1:00 PM JUSC G11A VSA G11A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
16U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM JUSC C17B FD Chaos B16A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
09U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM JUSC C9C ASC B10B Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
09U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM VM B9B Soccer West B09A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 B
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM VSA B10A Iowa Rush B10B VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6D
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM West Central Valley B12A WDM 12U Coed C WCV Rec Athletic Complex - Stuart U12
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/15/2019 1:00 PM WDM 16U Girls A West Central Valley G16A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #16
09U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM WDM 9U Coed A JUSC C9A WDMSC: Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Winterset C10B Panorama C10B Winterset Soccer Complex - WASC U10-1
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 1:00 PM Winterset C12A Panorama C12B Winterset Soccer Complex - WASC U12-1
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 2:15 PM Earlham B12A UFA ORO Earlham Rec Park - Earlham Field #6
09U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 2:15 PM Indianola Soccer Tribe C9B Iowa Rush B9A Indianola Middle School - Indianola #5
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 2:15 PM Newton B10B GPS-Mid Iowa B10B Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 2:15 PM Norwalk Soccer Club B10A WDM 10U Coed A Norwalk: McAninch Sports Complex - Norwalk #11
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 2:15 PM Soccer South B10B Carlisle B10B Soccer South - Soccer South G
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 2:15 PM JUSC C10B ASC B10A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
09U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 2:15 PM JUSC C9D ASC B10C Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2B
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 2:15 PM VM B10A UFA LEONES Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 B
09U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 2:15 PM VSA B9B JUSC C9B VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6D
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 2:15 PM Winterset C10C Soccer South B10A Winterset Soccer Complex - WASC U10-1
19U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Adel B19A WDM 19U Coed B Adel: Island Park - ADMSC #1
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Adel B12A Earlham B12B Adel: Island Park - ADMSC #2
12U Girls Sun 09/15/2019 3:00 PM ASC G12A Iowa Rush South G12A Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 6A
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Bondurant C10B North Polk B10B Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Bondurant C12A Colo B12A Bondurant Soccer Complex - Bondurant 12U #1
19U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Bondurant C19A West Central Valley B19A Bondurant: Farrar Middle School
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/15/2019 3:00 PM Colfax-Mingo C14A Small-Sided Iowa Rush B15A Small-Sided Colfax Sports Complex - Colfax 12U
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Boone BO12A Perry C12A DMACC Sports Complex - BOONE #3
11U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Indianola Soccer Tribe C11B Iowa Rush B11A Indianola Middle School - Indianola #1
15U Girls Sun 09/15/2019 3:00 PM Indianola Soccer Tribe G15A Adel G15A Indianola Middle School - Indianola #7
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Northwest C12B Adel B12B James W Cownie Soccer Park - Cownie 1A
19U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM JUSC C19C Carlisle B19A Johnston Soccer Fields - Johnston S1
11U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM JUSC C12C Marshalltown Mayhem Johnston Soccer Fields - Johnston S6
19U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Knoxville B19B Iowa Rush B19A Knoxville High School
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Knoxville B10A Albia U10 Knoxville: Young Park - Kva U10
11U Girls Sun 09/15/2019 3:00 PM North Polk G11A Ames 11U Girls Gold Lakeside Fellowship
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Ballard C12A Gilbert B12A Larson Family Sports Fields
12U Girls Sun 09/15/2019 3:00 PM MCSC U12G Colfax-Mingo G12A Mahaska County: Lacey Recreation Complex - Lacey 9v9
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/15/2019 3:00 PM Marshalltown Bobcats North Polk G19A Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 1
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM CMB U10A Soccer West B10B Maxwell: Legion Park - CMB 10U
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/15/2019 3:00 PM Nevada N18A Small-Sided MSA U19 Small-Sided Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
11U Girls Sun 09/15/2019 3:00 PM Newton G11A Iowa Rush G11A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton U12 Field
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/15/2019 3:00 PM North Polk B19A VSA B19A North Polk High School
12U Girls Sun 09/15/2019 3:00 PM Norwalk Soccer Club G13A WDM 12U Girls A Norwalk: McAninch Sports Complex - Norwalk #10
11U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Iowa Rush South B11B Marshalltown Eagles Pella Soccer Complex - PELLA #1
12U Girls Sun 09/15/2019 3:00 PM Perry G12A Panorama G12A Perry: Wiese Park
11U Girls Sun 09/15/2019 3:00 PM PHSC G11A Bondurant G12A Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes Lower U12
14U Girls + Small-Sided Sun 09/15/2019 3:00 PM PHSC G14A ASC G15A Pleasant Hill: Southeast Polk HS
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Colfax-Mingo C12A Marshalltown Snap Prairie City Recreation Complex
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Soccer South B12A WDM 12U Coed B Soccer South - Soccer South J
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Soccer West B12B Ames 12U Boys Orange Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #9
11U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM JUSC C11B Nevada N11B Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/15/2019 3:00 PM JUSC C19D Gilbert B17A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM VSA B12B J-Hawk B13A VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6B
11U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM VSA B12C ASC B12B VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6C
19U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM WDM 19U Coed A Southwest Iowa SW19C WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #16
12U Girls Sun 09/15/2019 3:00 PM WDM 12U Girls B Adel G12A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #7
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:00 PM Winterset C12B DCG B12A Winterset Soccer Complex - WASC U12-1
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:30 PM Indianola Soccer Tribe C10A WDM 10U Coed E Indianola Middle School - Indianola #5
13U Girls Sun 09/15/2019 3:30 PM Ballard G13A Gilbert G13A Slater: West Elementary School
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:30 PM JUSC C10A Dowling Soccer 10UB Black Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2B
09U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:30 PM VM B9A North Polk B9A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 B
09U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:30 PM VSA B9A PHSC B9B VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6D
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:30 PM WDM 10U Coed C DCG B10A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #11
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 3:30 PM WDM 10U Coed D DCG B10B WDMSC: Raccoon River Park - Racoon River #10
11U Girls Sun 09/15/2019 4:00 PM PHSC G11C DCG G11A Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes Lower U12
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/15/2019 4:30 PM Gilbert B15A JUSC C16A Gilbert High School
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 4:45 PM JUSC C10C VSA B10B Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2B
10U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 4:45 PM WDM 10U Coed B Soccer West B10C WDMSC: Raccoon River Park - Racoon River #10
15U Girls Sun 09/15/2019 5:00 PM VM G15A UFA HORNETS Adel: Island Park - ADMSC #1
12U Girls Sun 09/15/2019 5:00 PM Adel G12B PHSC G12A Adel: Island Park - ADMSC #2
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/15/2019 5:00 PM Adel G16A Newton G16A Adel: Island Park - Admsc #6
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/15/2019 5:00 PM ASC B18A Panorama C18A Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 5
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 5:00 PM ASC B12A WDM 12U Coed D Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 6A
12U Girls Sun 09/15/2019 5:00 PM Bondurant G12B Genesis FC Girls Bondurant Soccer Complex - Bondurant 12U #1
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/15/2019 5:00 PM Bondurant G19A Nevada N19R Bondurant: Farrar Middle School
12U Girls Sun 09/15/2019 5:00 PM Boone 12U Girls Marshalltown Storm DMACC Sports Complex - BOONE #3
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 5:00 PM Indianola Soccer Tribe C13B VSA B12A Indianola Middle School - Indianola #1
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/15/2019 5:00 PM J-Hawk G19A Indianola Soccer Tribe G18A J-Hawk: Walker Johnston Park - Martin Field #2
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 5:00 PM JUSC C12B Soccer South B12B Johnston Soccer Fields - Johnston S6
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/15/2019 5:00 PM Albia U19 JUSC C17A Knoxville High School
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/15/2019 5:00 PM Knoxville G19A Carlisle G19A SS Knoxville: Young Park - Kva #1
11U Girls Sun 09/15/2019 5:00 PM Nevada N11R PHSC G11B Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 5:00 PM Norwalk Soccer Club B13A North Polk B12A Norwalk: McAninch Sports Complex - Norwalk #10
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 5:00 PM Iowa Rush B12A Indianola Soccer Tribe C13A Pella Soccer Complex - PELLA #1
15U Girls Sun 09/15/2019 5:00 PM PHSC G15A Gilbert G15A Pleasant Hill: Southeast Polk HS
11U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 5:00 PM North Polk B11A Iowa Rush B11B Polk City Sports Complex - Polk City #4
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/15/2019 5:00 PM Ballard G17A Iowa Rush G16A Slater: West Elementary School
12U Girls Sun 09/15/2019 5:00 PM Soccer South G12A West Central Valley G12A Soccer South - Soccer South J
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 5:00 PM Soccer West B12A Ames 12U Boys Gold Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #9
12U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 5:00 PM JUSC C12A Iowa Rush B12B Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
15U Girls Sun 09/15/2019 5:00 PM JUSC G15A Iowa Rush G15B Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/15/2019 5:00 PM VSA B15A Panorama B15B VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6A
12U Girls Sun 09/15/2019 5:00 PM VSA G12A JUSC G13B VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6C
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/15/2019 5:00 PM West Central Valley B15A Albia U15 WCV Rec Athletic Complex - Stuart 11v11
16U Co-ed (Boys) Sun 09/15/2019 5:00 PM WDM 16U Coed A Soccer West B17A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #16
10U Girls Sat 09/21/2019 9:00 AM Adel G10A West Central Valley G10A Adel: Island Park - ADMSC #3
09U Girls Sat 09/21/2019 9:00 AM ASC G10B VSA G9B Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 3A
09U Girls Sat 09/21/2019 9:00 AM Bondurant G09A Adel G9A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
09U Girls Sat 09/21/2019 9:00 AM Iowa Rush G9A PHSC G9A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #32A
09U Girls Sat 09/21/2019 9:00 AM Newton G9A North Polk G9B Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
10U Girls Sat 09/21/2019 9:00 AM Iowa Rush South G10A Bondurant G10B Pella Soccer Complex - PELLA #3
10U Girls Sat 09/21/2019 9:00 AM PHSC G10A ASC G10A Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes U10
10U Girls Sat 09/21/2019 9:00 AM North Polk G10A Newton G10A Polk City Sports Complex - Polk City #3
09U Girls Sat 09/21/2019 9:00 AM VM G10B North Polk G9A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 B
10U Girls Sat 09/21/2019 9:00 AM VSA G10A PHSC G9C VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6D
10U Girls Sat 09/21/2019 9:00 AM WDM 10U Girls C JUSC G10A WDMSC: Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Girls Sat 09/21/2019 10:15 AM Adel G10B UFA HONEYBEES Adel: Island Park - ADMSC #3
09U Girls Sat 09/21/2019 10:15 AM DCG G9B VSA G9A Grimes Sports Complex - Grimes #5
10U Girls Sat 09/21/2019 10:15 AM Iowa Rush G10A WDM 10U Girls B Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #32A
10U Girls Sat 09/21/2019 10:15 AM PHSC G10B DCG G10A Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes U10
10U Girls Sat 09/21/2019 10:15 AM North Polk G10B Soccer South G10B Polk City Sports Complex - Polk City #3
10U Girls Sat 09/21/2019 10:15 AM JUSC G10C Norwalk Soccer Club G10A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2B
09U Girls Sat 09/21/2019 10:15 AM VM G9A Soccer West G09A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 B
10U Girls Sat 09/21/2019 10:15 AM WDM 10U Girls A JUSC G10B WDMSC: Raccoon River Park - Racoon River #10
09U Girls Sat 09/21/2019 11:30 AM Iowa Rush G9B JUSC G9B Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #32A
10U Girls Sat 09/21/2019 11:30 AM VM G10A Winterset G10A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 B
10U Girls Sat 09/21/2019 12:00 PM Marshalltown Stars Soccer West G10A Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 5
14U Girls + Small-Sided Sat 09/21/2019 1:00 PM Adel G14A Newton G14A Adel: Island Park - ADMSC #1
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 1:00 PM Boone BO14A Nevada N15A Boone Middle School
13U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 1:00 PM Gilbert B13A North Polk B13A Gilbert High School
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 1:00 PM GPS-Mid Iowa B14A Marshalltown Elite Grinnell: The Ahrens/ Paschall Memorial Park - Ahrens Park Full Sided
13U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 1:00 PM Iowa Rush B13B ASC B14A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #36
13U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 1:00 PM JUSC C13A ASC B14B Johnston Soccer Fields - Johnston S1
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 1:00 PM Knoxville B14A WDM 14U Coed B Knoxville High School
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 1:00 PM Nevada N14A FD Chaos B14A Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #1
13U Girls Sat 09/21/2019 1:00 PM Newton G13B Iowa Rush South G13A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 1:00 PM North Polk B14A Gilbert B14A North Polk High School
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 1:00 PM Norwalk Soccer Club B15A Northwest C14B Norwalk: McAninch Sports Complex - Norwalk #9
14U Girls + Small-Sided Sat 09/21/2019 1:00 PM Panorama G15A Iowa Rush G15C Small-Sided Panorama Soccer North - Panorama U12
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 1:00 PM Soccer South B15A Bondurant C14A Soccer South - Soccer South L
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 1:00 PM Soccer West B14A CMB B14A Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #6
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 1:00 PM JUSC C14A WDM 14U Coed A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
13U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 1:00 PM West Central Valley B14A Boone BO13A WCV Rec Athletic Complex - Stuart 11v11
14U Girls + Small-Sided Sat 09/21/2019 1:00 PM WDM 14U Girls B VM G14A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #16
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 1:00 PM WC14A Iowa Rush B14A Webster City High School
13U Girls Sat 09/21/2019 3:00 PM Adel G13A PHSC G13A Adel: Island Park - ADMSC #1
14U Girls + Small-Sided Sat 09/21/2019 3:00 PM ASC G15A Iowa Rush South G15A Small-Sided Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 6A
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 3:00 PM Carlisle B16A Soccer South B15B Carlisle Soccer Complex - Carlisle 11 V 11
13U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 3:00 PM Dowling Soccer 13UB VSA B13C Classic Dowling Catholic HS - Dowling #1
13U Girls Sat 09/21/2019 3:00 PM Gilbert G13A Iowa Rush G13A Gilbert High School
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 3:00 PM DCG C14A Dowling Soccer 14UB Grimes Sports Complex - Grimes #1
13U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 3:00 PM Iowa Rush B13A Newton B13A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #34
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 3:00 PM J-Hawk C15A Earlham B14A J-Hawk: Walker Johnston Park - Martin Field #2
13U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 3:00 PM JUSC C13C Iowa Rush South B13A Johnston Soccer Fields - Johnston S1
13U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 3:00 PM Marshalltown Ambush UFA BOCA JRS Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 1
14U Girls + Small-Sided Sat 09/21/2019 3:00 PM Nevada N14R JUSC G14A Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #1
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 3:00 PM Newton B14A VSA B14C Classic Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
14U Girls + Small-Sided Sat 09/21/2019 3:00 PM North Polk G15A Soccer West G15A North Polk High School
14U Girls + Small-Sided Sat 09/21/2019 3:00 PM PHSC G14A Winterset G14A Pleasant Hill: Southeast Polk HS
13U Girls Sat 09/21/2019 3:00 PM JUSC G13A Iowa Rush G13B Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
14U Girls + Small-Sided Sat 09/21/2019 3:00 PM VSA G14A Carlisle G14A VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #1
14U Girls + Small-Sided Sat 09/21/2019 3:00 PM WDM 14U Girls A Marshalltown Redbirds WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #16
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 5:00 PM Adel B14A Perry C15A Adel: Island Park - ADMSC #1
14U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 5:00 PM Iowa Rush B14B WDM 14U Coed C Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #36
13U Girls Sat 09/21/2019 5:00 PM Newton G13A North Polk G14A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sat 09/21/2019 5:00 PM Panorama B15B VSA B15C Classic Panorama High School
13U Co-ed (Boys) Sat 09/21/2019 5:00 PM PHSC B13A JUSC C13B Pleasant Hill: Southeast Polk HS
11U Girls Sun 09/22/2019 1:00 PM Adel G11A DCG G11A Adel: Island Park - ADMSC #12
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Adel B10A Winterset C10B Adel: Island Park - ADMSC #3
09U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM ASC B10C JUSC C9C Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 3A
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Ames 12U Boys Gold J-Hawk B13A Ames: Hunziker Youth Sports Complex - Hunziker #7
09U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Bondurant C09A Iowa Rush South B9A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
11U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Bondurant C11A VSA B12C Bondurant Soccer Complex - Bondurant 12U #1
15U Girls Sun 09/22/2019 1:00 PM Boone BO15A VM G15A Boone Middle School
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Carlisle B10A North Polk B10B Carlisle Soccer Complex - Carlisle U10
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Carlisle B12A Albia U12 Carlisle Soccer Complex - Carlisle U12
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/22/2019 1:00 PM Colfax-Mingo C14A Small-Sided VM B16A Small-Sided Colfax Sports Complex - Colfax 12U
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/22/2019 1:00 PM Boone BO18A Small-Sided Nevada N18A Small-Sided DMACC Sports Complex - BOONE #3
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/22/2019 1:00 PM Gilbert B17A ASC B18A Gilbert High School
11U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Gilbert B11A North Polk B11A Gilbert: Banford Park
11U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM DCG B11A Iowa Rush B11A Grimes Sports Complex - Grimes #4
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Indianola Soccer Tribe C10A Norwalk Soccer Club B10B Indianola Middle School - Indianola #5
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/22/2019 1:00 PM Indianola Soccer Tribe G18A Iowa Rush G18A Indianola Middle School - Indianola #7
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/22/2019 1:00 PM JUSC G19A Carlisle G19A SS Johnston Soccer Fields - Johnston S6
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Knoxville B12A Norwalk Soccer Club B13A Knoxville: Young Park - Kva #1
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/22/2019 1:00 PM Ballard C18A Small-Sided MSA U19 Small-Sided Larson Family Sports Fields
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM MSA U10B Panorama C10A Madrid: Edgewood Park Expansion - Edgewood U10
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM CMB B12A Soccer West B12B Maxwell: Legion Park - CMB 12U
12U Girls Sun 09/22/2019 1:00 PM Nevada N12R Gilbert G12A Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Newton B10B Knoxville B10A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
11U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Newton B11A Iowa Rush B11B Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton U12 Field
12U Girls Sun 09/22/2019 1:00 PM North Central Strykers U12G JUSC G13B North Central Strykers Soccer Fields - Strykers #1
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Panorama C10B UFA LEONES Panorama Soccer North - Panorama U10
09U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Perry C9A North Polk B9A Perry: Perkins Park
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/22/2019 1:00 PM Perry C14A Small-Sided Northwest C16A Perry: Wiese Park
11U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM PHSC B11A Indianola Soccer Tribe C11A Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes Lower U12
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM North Polk B10A Boone BO10A Polk City Sports Complex - Polk City #3
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Colfax-Mingo C12A Colo B12A Prairie City Recreation Complex
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Soccer South B10A Albia U10 Soccer South - Soccer South G
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Soccer South B12B West Central Valley B12A Soccer South - Soccer South J
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Soccer West B10B Earlham B10B Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #7
19U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM JUSC C19A CMB B19A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
09U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM VM B9A Adel B9A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 B
11U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM VM B12A Ballard C11A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U12
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/22/2019 1:00 PM VSA B19A Albia U19 VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #1
09U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM VSA B9A ASC B10B VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6D
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/22/2019 1:00 PM West Central Valley B15A Indianola Soccer Tribe B17A WCV Rec Athletic Complex - Stuart 11v11
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM West Central Valley B10A VM B10A WCV Rec Athletic Complex - Stuart U10
16U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Winterset C16A Bondurant C16A Winterset Soccer Complex - WASC 11v11
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 1:00 PM Winterset C10C Dowling Soccer 10UB Maroon Winterset Soccer Complex - WASC U10-1
15U Girls Sun 09/22/2019 2:00 PM JUSC G15A Indianola Soccer Tribe G15A Johnston Soccer Fields - Johnston N4
09U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 2:15 PM ASC B10D Indianola Soccer Tribe C9A Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 3A
09U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 2:15 PM Iowa Rush B9A JUSC C9D Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #32A
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 2:15 PM MSA U10C Soccer South B10B Madrid: Edgewood Park Expansion - Edgewood U10
09U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 2:15 PM North Polk B9B VM B9B Polk City Sports Complex - Polk City #4
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 2:15 PM Soccer South B10C Winterset C10A Soccer South - Soccer South G
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/22/2019 3:00 PM Adel G19A Bondurant G19A Adel: Island Park - Admsc #6
11U Girls Sun 09/22/2019 3:00 PM Bondurant G12A JUSC G11B Bondurant Soccer Complex - Bondurant 12U #1
11U Girls Sun 09/22/2019 3:00 PM Carlisle G12A North Polk G11A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U12
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 3:00 PM Colfax-Mingo C10A Carlisle B10B Colfax Sports Complex - Colfax 10U
12U Girls Sun 09/22/2019 3:00 PM Colfax-Mingo G12A DCG G12A Colfax Sports Complex - Colfax 12U
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 3:00 PM Earlham B10A Soccer West B10A Earlham Rec Park - Earlham Field #5
15U Girls Sun 09/22/2019 3:00 PM Gilbert G15A Iowa Rush G15B Gilbert High School
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 3:00 PM Gilbert B12A FD Chaos B12A Gilbert: Banford Park
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 3:00 PM Indianola Soccer Tribe C13B UFA ORO Indianola Middle School - Indianola #1
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 3:00 PM Iowa Rush B12B Perry C12A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
12U Girls Sun 09/22/2019 3:00 PM J-Hawk G13A Perry G12A J-Hawk: Walker Johnston Park - Martin Field #1
13U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 3:00 PM JUSC C13A West Central Valley B14A Johnston Soccer Fields - Johnston S2
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/22/2019 3:00 PM Albia U15 Gilbert B15A Knoxville High School
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/22/2019 3:00 PM Marshalltown Locos Panorama C18A Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 1
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 3:00 PM CMB U10A MSA U10A Maxwell: Legion Park - CMB 10U
11U Girls Sun 09/22/2019 3:00 PM Nevada N11R PHSC G11A Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 3:00 PM North Central Strykers U12B Nevada N12A North Central Strykers Soccer Fields - Strykers #1
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/22/2019 3:00 PM North Polk B15A VSA B15A North Polk High School
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 3:00 PM Norwalk Soccer Club B10A DCG B10B Norwalk: McAninch Sports Complex - Norwalk #11
11U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 3:00 PM Iowa Rush South B11A Marshalltown Mayhem Pella Soccer Complex - PELLA #1
12U Girls Sun 09/22/2019 3:00 PM PHSC G12A Soccer South G12B Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes Lower U12
19U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 3:00 PM West Central Valley B19A MCSC U19B WCV Rec Athletic Complex - Stuart 11v11
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 3:00 PM WDM 12U Coed A Ballard C12A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #7
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 3:30 PM Bondurant C10A GPS-Mid Iowa B10A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
13U Girls Sun 09/22/2019 3:30 PM Ballard G13A Bondurant G13A Slater: West Elementary School
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 3:30 PM WDM 10U Coed D JUSC C10A WDMSC: Raccoon River Park - Racoon River #10
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 4:15 PM Earlham B12B J-Hawk C12A Earlham Rec Park - Earlham Field #6
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 4:45 PM Bondurant C10B GPS-Mid Iowa B10B Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
10U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 4:45 PM JUSC C10B Soccer West B10C Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2B
15U Girls Sun 09/22/2019 5:00 PM Adel G15A PHSC G15A Adel: Island Park - ADMSC #1
12U Girls Sun 09/22/2019 5:00 PM ASC G12A MCSC U12G Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 6A
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 5:00 PM Ames 12U Boys Orange Northwest C12B Ames: Hunziker Youth Sports Complex - Hunziker #7
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/22/2019 5:00 PM Gilbert G17A CMB G18A Gilbert High School
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 5:00 PM GPS-Mid Iowa B12A JUSC C12A Grinnell: The Ahrens/ Paschall Memorial Park - Grinell East
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 5:00 PM Indianola Soccer Tribe C13A Winterset C12B Indianola Middle School - Indianola #1
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/22/2019 5:00 PM J-Hawk G19A Northwest G19S J-Hawk: Walker Johnston Park - Martin Field #2
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/22/2019 5:00 PM JUSC C17A Northwest C19A Johnston Soccer Fields - Johnston S1
11U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 5:00 PM JUSC C12C Iowa Rush South B11B Johnston Soccer Fields - Johnston S6
11U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 5:00 PM Nevada N11B Marshalltown Eagles Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/22/2019 5:00 PM North Polk B19A JUSC C19D North Polk High School
12U Girls Sun 09/22/2019 5:00 PM North Polk G12A Boone 12U Girls Polk City Sports Complex - Polk City #4
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 5:00 PM Soccer West B12A Adel B12B Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #9
12U Co-ed (Boys) Sun 09/22/2019 5:00 PM JUSC C12B Panorama C12B Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
12U Girls Sun 09/22/2019 5:00 PM VM G12A Panorama G12A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U12
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/22/2019 5:00 PM West Central Valley G16A Adel G16A WCV Rec Athletic Complex - Stuart 11v11
12U Girls Tue 09/24/2019 6:00 PM VM G12A JUSC G12A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U12
11U Girls Wed 09/25/2019 6:00 PM VSA G11A ASC G12B VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #5A
10U Girls Thu 09/26/2019 6:00 PM Norwalk Soccer Club G10A JUSC G10A Norwalk: McAninch Sports Complex - Norwalk #11
12U Girls Fri 09/27/2019 6:00 PM Adel G12B West Central Valley G12A Adel: Island Park - ADMSC #12
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Fri 09/27/2019 6:00 PM JUSC C16A VSA B15C Classic Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
09U Girls Sat 09/28/2019 9:00 AM Adel G9A Iowa Rush South G9A Adel: Island Park - ADMSC #3
10U Girls Sat 09/28/2019 9:00 AM Bondurant G10A UFA HONEYBEES Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
14U Girls + Small-Sided Sat 09/28/2019 9:00 AM DCG G16A Panorama G15A Grimes Sports Complex - Grimes #1
10U Girls Sat 09/28/2019 9:00 AM DCG G10A VSA G10A Grimes Sports Complex - Grimes #5
10U Girls Sat 09/28/2019 9:00 AM Newton G10A North Polk G10B Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
10U Girls Sat 09/28/2019 9:00 AM Norwalk Soccer Club G10A WDM 10U Girls A Norwalk: McAninch Sports Complex - Norwalk #11
10U Girls Sat 09/28/2019 9:00 AM Iowa Rush South G10A North Polk G10A Pella Soccer Complex - PELLA #3
09U Girls Sat 09/28/2019 9:00 AM PHSC G9A VSA G9A Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes U10
10U Girls Sat 09/28/2019 9:00 AM North Polk G10C West Central Valley G10A Polk City Sports Complex - Polk City #4
10U Girls Sat 09/28/2019 9:00 AM Soccer South G11A Adel G10A Soccer South - Soccer South G
09U Girls Sat 09/28/2019 9:00 AM Soccer West G09A VM G10B Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #7
10U Girls Sat 09/28/2019 9:00 AM JUSC G10A PHSC G9C Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
10U Girls Sat 09/28/2019 9:00 AM VM G10A Adel G10B Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 B
09U Girls Sat 09/28/2019 9:00 AM VSA G9B JUSC G9A VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6D
10U Girls Sat 09/28/2019 9:00 AM WDM 10U Girls B JUSC G10C WDMSC: Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Girls Sat 09/28/2019 9:00 AM Winterset G10A Bondurant G10B Winterset Soccer Complex - WASC U10-1
09U Girls Sat 09/28/2019 10:15 AM DCG G9B ASC G10B Grimes Sports Complex - Grimes #5
09U Girls Sat 09/28/2019 10:15 AM Iowa Rush G9A JUSC G9B Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #32A
10U Girls Sat 09/28/2019 10:15 AM Soccer South G10B Marshalltown Stars Soccer South - Soccer South G
10U Girls Sat 09/28/2019 10:15 AM JUSC G10B PHSC G10B Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2B
10U Girls Sat 09/28/2019 10:15 AM WDM 10U Girls C ASC G10A WDMSC: Raccoon River Park - Racoon River #10
09U Girls Sat 09/28/2019 11:30 AM DCG G9A Iowa Rush G9B Grimes Sports Complex - Grimes #5
10U Girls Sat 09/28/2019 11:30 AM Iowa Rush G10A PHSC G10A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #32A
09U Girls Sat 09/28/2019 11:30 AM North Polk G9B VM G9A Polk City Sports Complex - Polk City #3
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 1:00 PM Adel B14A VSA B14C Classic Adel: Island Park - ADMSC #1
13U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 1:00 PM ASC B14A JUSC C13B Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 5
13U Girls Sat 09/28/2019 1:00 PM Bondurant G13A Iowa Rush G13B Bondurant: Farrar Middle School
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 1:00 PM Dowling Soccer 14UB Soccer South B15A Dowling Catholic HS - Dowling #1
13U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 1:00 PM Gilbert B13A PHSC B13A Gilbert High School
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 1:00 PM GPS-Mid Iowa B14A Carlisle B16A Grinnell: The Ahrens/ Paschall Memorial Park - Ahrens Park Full Sided
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 1:00 PM Iowa Rush B14A Nevada N15A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #36
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 1:00 PM J-Hawk C15A VSA B14A J-Hawk: Walker Johnston Park - Martin Field #2
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 1:00 PM Marshalltown Elite Boone BO14A Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 4
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 1:00 PM CMB B14A Northwest C14B Maxwell City Park
14U Girls + Small-Sided Sat 09/28/2019 1:00 PM Newton G14A Marshalltown Redbirds Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
13U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 1:00 PM North Polk B13A Newton B13A North Polk High School
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sat 09/28/2019 1:00 PM Panorama C18A JUSC C17A Panorama High School
13U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 1:00 PM Iowa Rush South B13A JUSC C13A Pella Soccer Complex - PELLA East
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 1:00 PM Perry C15A FD Chaos B14A Perry: North Street Field
14U Girls + Small-Sided Sat 09/28/2019 1:00 PM Soccer West G15A ASC G15A Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #6
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sat 09/28/2019 1:00 PM VM B16A Small-Sided Iowa Rush B15A Small-Sided Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U12
13U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 1:00 PM West Central Valley B14A Iowa Rush B13A WCV Rec Athletic Complex - Stuart 11v11
14U Girls + Small-Sided Sat 09/28/2019 1:00 PM Winterset G14A VSA G14A Winterset Soccer Complex - WASC 11v11
13U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 3:00 PM ASC B14B Dowling Soccer 13UB Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 5
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 3:00 PM Bondurant C14A WDM 14U Coed C Bondurant: Farrar Middle School
14U Girls + Small-Sided Sat 09/28/2019 3:00 PM Carlisle G14A VSA G14C Classic Carlisle Soccer Complex - Carlisle 11 V 11
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 3:00 PM Earlham B14A Soccer West B14A Earlham High School
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 3:00 PM Gilbert B14A JUSC C14A Gilbert High School
14U Girls + Small-Sided Sat 09/28/2019 3:00 PM Iowa Rush G15C Small-Sided PHSC G14A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
13U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 3:00 PM Iowa Rush B13B UFA BOCA JRS Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #36
14U Girls + Small-Sided Sat 09/28/2019 3:00 PM JUSC G14A WDM 14U Girls B Johnston Soccer Fields - Johnston S1
13U Girls Sat 09/28/2019 3:00 PM Newton G13A Ballard G13A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 3:00 PM North Polk B14A Nevada N14A North Polk High School
14U Girls + Small-Sided Sat 09/28/2019 3:00 PM Iowa Rush South G15A Small-Sided Nevada N14R Pella Soccer Complex - PELLA #1
13U Girls Sat 09/28/2019 3:00 PM PHSC G13A Newton G13B Pleasant Hill: Southeast Polk HS
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 3:00 PM Soccer South B15B Iowa Rush B14B Soccer South - Soccer South L
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 3:00 PM WDM 14U Coed A Knoxville B14A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #16
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 4:00 PM WC14A DCG C14A Webster City High School
14U Girls + Small-Sided Sat 09/28/2019 5:00 PM VM G14A North Polk G15A Adel: Island Park - ADMSC #1
14U Girls + Small-Sided Sat 09/28/2019 5:00 PM ASC G15A Adel G14A Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 5
13U Girls Sat 09/28/2019 5:00 PM Gilbert G13A JUSC G13A Gilbert High School
13U Girls Sat 09/28/2019 5:00 PM Iowa Rush G13A Adel G13A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #34
13U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 5:00 PM JUSC C13C Marshalltown Ambush Johnston Soccer Fields - Johnston S1
13U Girls Sat 09/28/2019 5:00 PM North Polk G14A Iowa Rush South G13A North Polk High School
14U Co-ed (Boys) Sat 09/28/2019 5:00 PM WDM 14U Coed B Norwalk Soccer Club B15A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #16
11U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 11:00 AM JUSC C12C DCG B11A Johnston Soccer Fields - Johnston S6
15U Girls Sun 09/29/2019 11:00 AM PHSC G15A Iowa Rush G15A Pleasant Hill: Southeast Polk HS
11U Girls Sun 09/29/2019 1:00 PM Adel G11A PHSC G11C Adel: Island Park - ADMSC #2
11U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM ASC B12B VSA B11A Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 6A
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Bondurant C10A MTOWN BOYZ JR Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
16U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Bondurant C16A FD Chaos B16A Bondurant: Farrar Middle School
15U Girls Sun 09/29/2019 1:00 PM Boone BO15A UFA HORNETS Boone Middle School
19U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Carlisle B19A Adel B19A Carlisle High School
11U Girls Sun 09/29/2019 1:00 PM Carlisle G12A VSA G11A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U12
12U Girls Sun 09/29/2019 1:00 PM Colfax-Mingo G12A Soccer South G12B Colfax Sports Complex - Colfax 12U
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Colo B12A ASC B12A Colo Nesco Jr/sr High School
19U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Southwest Iowa SW19C JUSC C19A Creston High School
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Boone BO10A Bondurant C10B DMACC Sports Complex - BOONE 7V7
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Dowling Soccer 10UB Black Indianola Soccer Tribe C10A Dowling Catholic HS - Dowling #2
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/29/2019 1:00 PM Gilbert B15A North Polk B15A Gilbert High School
11U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Gilbert B11A PHSC B11A Gilbert: Banford Park
09U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM DCG B9B ASC B10C Grimes Sports Complex - Grimes #5
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM GPS-Mid Iowa B10A Colfax-Mingo C10A Grinnell: The Ahrens/ Paschall Memorial Park - Aherns #6
09U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Indianola Soccer Tribe C9A JUSC C9A Indianola Middle School - Indianola #5
12U Girls Sun 09/29/2019 1:00 PM Iowa Rush G12A Nevada N12R Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Iowa Rush B12A Ames 12U Boys Gold Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #21B
09U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Iowa Rush B9A VSA B9A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #32A
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/29/2019 1:00 PM Iowa Rush G18A Northwest G19S Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #33B
16U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM JUSC C17B Adel B16A Johnston Soccer Fields - Johnston S1
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM JUSC C12A Indianola Soccer Tribe C13A Johnston Soccer Fields - Johnston S6
19U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Knoxville B19B WDM 19U Coed A Knoxville High School
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Albia U12 Norwalk Soccer Club B13A Knoxville: Young Park - Kva #1
12U Girls Sun 09/29/2019 1:00 PM North Polk G12A Marshalltown Storm Lakeside Fellowship
11U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Ballard C11A VSA B12C Larson Family Sports Fields
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM MSA U10A Soccer West B10B Madrid: Edgewood Park Expansion - Edgewood U10
12U Girls Sun 09/29/2019 1:00 PM MCSC U12G WDM 12U Girls B Mahaska County: Lacey Recreation Complex - Lacey 9v9
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/29/2019 1:00 PM Marshalltown Locos JUSC C19D Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 1
19U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM CMB B19A WDM 19U Coed B Maxwell City Park
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/29/2019 1:00 PM Nevada N18A Small-Sided Ballard C18A Small-Sided Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/29/2019 1:00 PM Newton G16A JUSC G17A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM North Central Strykers U12B CMB B12A North Central Strykers Soccer Fields - Strykers #1
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/29/2019 1:00 PM North Polk B19A Gilbert B17A North Polk High School
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Panorama C10A Earlham B10B Panorama Soccer North - Panorama U10
12U Girls Sun 09/29/2019 1:00 PM Panorama G12A Boone 12U Girls Panorama Soccer North - Panorama U12
09U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Perry C9A Bondurant C09B Perry: Perkins Park
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Perry C12A FD Chaos B12A Perry: Wiese Park
11U Girls Sun 09/29/2019 1:00 PM PHSC G11A Newton G11A Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes Lower U12
09U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM PHSC B9B DCG B9A Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes U10
09U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM North Polk B9A Adel B9A Polk City Sports Complex - Polk City #3
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Soccer South B10A Adel B10A Soccer South - Soccer South G
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Soccer South B12C Bondurant C12A Soccer South - Soccer South J
09U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Soccer West B09A Bondurant C09A Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #7
11U Girls Sun 09/29/2019 1:00 PM JUSC G11A North Polk G11A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
09U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM JUSC C9C ASC B10D Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
12U Girls Sun 09/29/2019 1:00 PM West Central Valley G12A DCG G12A WCV Rec Athletic Complex - Stuart U12
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM WDM 12U Coed D Colfax-Mingo C12A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #7
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Winterset C10B UFA LEONES Winterset Soccer Complex - WASC U10-1
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 1:00 PM Winterset C12B Carlisle B12A Winterset Soccer Complex - WASC U12-1
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 2:15 PM Carlisle B10B North Polk B10A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U10
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 2:15 PM Dowling Soccer 10UB Maroon Perry C10A Dowling Catholic HS - Dowling #2
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 2:15 PM DCG B10A JUSC C10A Grimes Sports Complex - Grimes #5
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 2:15 PM GPS-Mid Iowa B10B Knoxville B10A Grinnell: The Ahrens/ Paschall Memorial Park - Aherns #6
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 2:15 PM MSA U10C Earlham B10A Madrid: Edgewood Park Expansion - Edgewood U10
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 2:15 PM Panorama C10B West Central Valley B10A Panorama Soccer North - Panorama U10
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 2:15 PM Soccer South B10C MSA U10B Soccer South - Soccer South G
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 2:15 PM Soccer West B10A Newton B10A Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #7
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 2:15 PM WDM 10U Coed A Iowa Rush B10A WDMSC: Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 2:15 PM Winterset C10C VM B10A Winterset Soccer Complex - WASC U10-1
15U Girls Sun 09/29/2019 3:00 PM VM G15A JUSC G15A Adel: Island Park - ADMSC #1
12U Girls Sun 09/29/2019 3:00 PM ASC G12A VSA G12A Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 6A
12U Girls Sun 09/29/2019 3:00 PM Bondurant G12B North Central Strykers U12G Bondurant Soccer Complex - Bondurant 12U #1
19U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 3:00 PM Bondurant C19A Iowa Rush B19A Bondurant: Farrar Middle School
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/29/2019 3:00 PM Carlisle G19A SS J-Hawk G19A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U12
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/29/2019 3:00 PM Boone BO18A Small-Sided MSA U19 Small-Sided DMACC Sports Complex - BOONE #3
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 3:00 PM Gilbert B12A Nevada N12A Gilbert: Banford Park
15U Girls Sun 09/29/2019 3:00 PM Indianola Soccer Tribe G15A Gilbert G15A Indianola Middle School - Indianola #7
11U Girls Sun 09/29/2019 3:00 PM Iowa Rush G11A Nevada N11R Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/29/2019 3:00 PM Albia U19 Northwest C19A Knoxville High School
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 3:00 PM Albia U10 Newton B10B Knoxville: Young Park - Kva U10
11U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 3:00 PM North Polk B11A Adel B11A Lakeside Fellowship
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 3:00 PM Ballard C12A Soccer South B12B Larson Family Sports Fields
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/29/2019 3:00 PM MCSC U19G Small-Sided Ballard G17A Mahaska County: Lacey Recreation Complex - Lacey 9v9
11U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 3:00 PM Marshalltown Mayhem Iowa Rush South B11B Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 2
11U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 3:00 PM Nevada N11B Newton B11A Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/29/2019 3:00 PM North Polk G19A Adel G19A North Polk High School
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 3:00 PM Panorama C12B WDM 12U Coed C Panorama Soccer North - Panorama U12
12U Girls Sun 09/29/2019 3:00 PM Perry G12A Norwalk Soccer Club G13A Perry: Wiese Park
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 3:00 PM Soccer West B12B Knoxville B12A Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #9
12U Girls Sun 09/29/2019 3:00 PM JUSC G13B Iowa Rush South G12A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/29/2019 3:00 PM JUSC G19B Bondurant G19A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/29/2019 3:00 PM West Central Valley B15A Panorama B15B WCV Rec Athletic Complex - Stuart 11v11
09U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 3:30 PM Iowa Rush B9B Indianola Soccer Tribe C9B Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #32A
09U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 3:30 PM Iowa Rush South B9A VM B9A Pella Soccer Complex - PELLA #4
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 3:30 PM Soccer West B10C ASC B10A Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #7
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 3:30 PM WDM 10U Coed B JUSC C10C WDMSC: Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 3:30 PM Winterset C10A Carlisle B10A Winterset Soccer Complex - WASC U10-1
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 3:45 PM Ames 12U Boys Orange J-Hawk C12A Ames: Hunziker Youth Sports Complex - Hunziker #7
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 5:00 PM Adel B12B UFA ORO Adel: Island Park - ADMSC #2
17U/18U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/29/2019 5:00 PM ASC B18A VSA B19A Altoona: Spring Creek Sports Complex - Spring Creek 5
11U Girls Sun 09/29/2019 5:00 PM Ames 11U Girls Gold ASC G12B Ames: Hunziker Youth Sports Complex - Hunziker #7
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 5:00 PM Earlham B12A J-Hawk B13A Earlham Rec Park - Earlham Field #6
12U Girls Sun 09/29/2019 5:00 PM Gilbert G12A Genesis FC Girls Gilbert: Banford Park
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/29/2019 5:00 PM Indianola Soccer Tribe G18A CMB G18A Indianola Middle School - Indianola #7
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 5:00 PM Iowa Rush B12B DCG B12A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
11U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 5:00 PM Iowa Rush B11B JUSC C11B Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #21B
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/29/2019 5:00 PM Iowa Rush G16A WDM 16U Girls A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #34
15U Girls Sun 09/29/2019 5:00 PM Iowa Rush G15B Adel G15A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #36
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 09/29/2019 5:00 PM Ballard C15A Small-Sided Perry C14A Small-Sided Larson Family Sports Fields
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/29/2019 5:00 PM Nevada N19R Knoxville G19A Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #1
11U Girls Sun 09/29/2019 5:00 PM PHSC G11B Bondurant G12A Pleasant Hill: Doanes Park - Doanes Lower U12
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 5:00 PM North Polk B12A West Central Valley B12A Polk City Sports Complex - Polk City #4
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 5:00 PM Soccer West B12A Earlham B12B Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #9
12U Co-ed (Boys) Sun 09/29/2019 5:00 PM JUSC C12B WDM 12U Coed B Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
16U-19U Girls + Small Sided Sun 09/29/2019 5:00 PM JUSC G19A Gilbert G17A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
12U Co-ed (Boys) Mon 09/30/2019 6:00 PM WDM 12U Coed D Adel B12A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #8
12U Co-ed (Boys) Mon 09/30/2019 6:15 PM Soccer South B12A VSA B12B Soccer South - Soccer South J
09U Girls Wed 10/02/2019 6:15 PM JUSC G9A DCG G9A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2B
16U Co-ed (Boys) Sat 10/05/2019 9:00 AM Adel B16A Soccer West B17A Adel: Island Park - Admsc #6
10U Girls Sat 10/05/2019 9:00 AM Bondurant G10A North Polk G10C Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
09U Girls Sat 10/05/2019 10:00 AM VM G10B Bondurant G09A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 B
13U Co-ed (Boys) Sat 10/05/2019 11:00 AM VM B14A JUSC C13C Adel: Island Park - Admsc #6
14U Co-ed (Boys) Sat 10/05/2019 1:00 PM DCG C14A WDM 14U Coed B Grimes Sports Complex - Grimes #1
14U Co-ed (Boys) Sat 10/05/2019 1:00 PM VSA B14A CMB B14A VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #1
11U Co-ed (Boys) Sat 10/05/2019 1:00 PM VSA B12C Marshalltown Mayhem VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6C
14U Girls + Small-Sided Sat 10/05/2019 3:00 PM VSA G14C Classic PHSC G14A VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #1
10U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 11:00 AM WDM 10U Coed B ASC B10A WDMSC: Raccoon River Park - Racoon River #10
09U Girls Sun 10/06/2019 12:00 PM North Polk G9A Newton G9A Polk City Sports Complex - Polk City #3
10U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 1:00 PM Adel B10B Perry C10A Adel: Island Park - ADMSC #3
12U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 1:00 PM DCG B12A Winterset C12A Grimes Sports Complex - Grimes #3
16U-19U Girls + Small Sided Sun 10/06/2019 1:00 PM JUSC G17A Ballard G17A Johnston Soccer Fields - Johnston S1
19U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 1:00 PM JUSC C19C West Central Valley B19A Johnston Soccer Fields - Johnston S3
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 10/06/2019 1:00 PM MSA U14 Small-Sided Northwest C16A Madrid: Edgewood Park Expansion - Edgewood 1
10U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 1:00 PM MTOWN BOYZ JR GPS-Mid Iowa B10B Marshalltown: J. W. Fisher Memorial Complex - Field 5
14U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 1:00 PM Perry C15A Soccer South B15B Perry: North Street Field
16U-19U Girls + Small Sided Sun 10/06/2019 1:00 PM JUSC G19A Northwest G19S Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
16U-19U Girls + Small Sided Sun 10/06/2019 1:00 PM JUSC G19B North Polk G19A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
12U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 1:00 PM West Central Valley B12A Winterset C12B WCV Rec Athletic Complex - Stuart U12
10U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 2:00 PM Newton B10A Dowling Soccer 10UB Maroon Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
09U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 2:15 PM Bondurant C09B Northwest C10A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
10U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 2:15 PM VSA B10B WDM 10U Coed D VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6D
10U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 2:15 PM WDM 10U Coed C Iowa Rush B10B WDMSC: Raccoon River Park - Racoon River #10
12U Girls Sun 10/06/2019 3:00 PM Adel G12A JUSC G12A Adel: Island Park - ADMSC #2
12U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 3:00 PM MSA U12 Earlham B12A Madrid: Edgewood Park Expansion - Edgewood 1
14U Girls + Small-Sided Sun 10/06/2019 3:00 PM Nevada N14R North Polk G15A Nevada: SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #1
12U Girls Sun 10/06/2019 3:00 PM Iowa Rush South G12A Marshalltown Storm Pella Soccer Complex - PELLA #1
16U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 3:00 PM Soccer West B17A FD Chaos B16A Soccer West: Aliber Soccer Complex - Aliber #6
12U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 3:00 PM WDM 12U Coed B Bondurant C12A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #7
16U-19U Girls + Small Sided Sun 10/06/2019 3:30 PM VSA G19A MCSC U19G Small-Sided VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6C
09U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 3:30 PM VSA B9B PHSC B9B VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #6D
09U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 4:00 PM Iowa Rush B9B DCG B9A Iowa Rush: Prairie Ridge - Prairie Ridge #32A
12U Co-ed (Boys) Sun 10/06/2019 4:00 PM WDM 12U Coed C Boone BO12A WDMSC: Raccoon River Park - Raccoon River #8
12U Girls Sun 10/06/2019 5:00 PM Adel G12A Soccer South G12A Adel: Island Park - ADMSC #12
11U Girls Sun 10/06/2019 5:00 PM Newton G11A JUSC G11A Newton: Agnes Patterson Memorial Park - Newton U12 Field
15U Co-ed (Boys) + Small-Sided Sun 10/06/2019 5:00 PM JUSC C16A Indianola Soccer Tribe B17A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
14U Girls + Small-Sided Sun 10/06/2019 5:00 PM VSA G14C Classic Adel G14A VSA: Timberline Soccer Complex - VSA #1
10U Co-ed (Boys)