Powered by:
     TourneyMachine.com
Division        Team        Club     Open in Excel







Division Date Time Home Team Away Team Location
09U Girls Sat 04/06/2019 9:00 AM Newton G9A Soccer West G9A Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
10U Girls Sat 04/06/2019 9:00 AM Soccer West G10A North Polk G10C Aliber Soccer Complex - Aliber #9
10U Girls Sat 04/06/2019 9:00 AM Bondurant G10A MHG11A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
10U Girls Sat 04/06/2019 9:00 AM Carlisle G10A North Polk G10B Carlisle Soccer Complex - Carlisle U10
10U Girls Sat 04/06/2019 9:00 AM Ottumwa Storm G10A Mid Iowa FC G10A Eric Wertheim Memorial Field
09U Girls Sat 04/06/2019 9:00 AM Adel G9A Bondurant G09A Island Park - ADMSC #3
10U Girls Sat 04/06/2019 9:00 AM Marshalltown Stars Bondurant G10B J. W. Fisher Memorial Complex - Field 5
10U Girls Sat 04/06/2019 9:00 AM Panorama G10A Colfax-Mingo G10A Panorama Soccer North - Panorama U10
10U Girls Sat 04/06/2019 9:00 AM Perry G11A Winterset WG10A Perkins Park
09U Girls Sat 04/06/2019 9:00 AM North Polk G9A VM G9A Polk City Sports Complex
10U Girls Sat 04/06/2019 9:00 AM West Des Moines G10A PHSC G10B Raccoon River Park - Racoon River #10
09U Girls Sat 04/06/2019 9:00 AM Altoona G9A Iowa Rush G9A Spring Creek Sports Complex - AYSA #21
10U Girls Sat 04/06/2019 9:00 AM VSA G10A JUSC G10A VSA Timberlane Complex - VSA #5D
10U Girls Sat 04/06/2019 10:15 AM DCG G10A Soccer South G10A Grimes Sports Complex - Grimes #5
10U Girls Sat 04/06/2019 10:15 AM Adel G10A Newton G10A Island Park - ADMSC #3
10U Girls Sat 04/06/2019 10:15 AM West Des Moines G10B PHSC G10C Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Girls Sat 04/06/2019 10:15 AM Altoona G10A Iowa Rush G10B Spring Creek Sports Complex - AYSA #21
09U Girls Sat 04/06/2019 10:15 AM JUSC G9B PHSC G9A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
09U Girls Sat 04/06/2019 10:15 AM VSA G9A Altoona G9B VSA Timberlane Complex - VSA #5D
12U Girls Sat 04/06/2019 11:00 AM VM G12A West Des Moines G12B Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U12
10U Girls Sat 04/06/2019 11:30 AM Adel G10C WCV G10A Island Park - ADMSC #3
09U Girls Sat 04/06/2019 11:30 AM Norwalk G10A Soccer South G09A McAninch Sports Complex - Norwalk #11
10U Girls Sat 04/06/2019 11:30 AM Iowa Rush South G10A North Polk G10A Pella Soccer Complex - PELLA #4
10U Girls Sat 04/06/2019 11:30 AM Iowa Rush G10A JUSC G10B Prairie Ridge - Prairie Ridge #34b
09U Girls Sat 04/06/2019 11:30 AM West Des Moines G09A JUSC G9A Raccoon River Park - Raccoon River #11
09U Girls Sat 04/06/2019 11:30 AM VSA G9B West Des Moines G09B VSA Timberlane Complex - VSA #5D
13U Co-ed (Boys) Sat 04/06/2019 1:00 PM Newton B13A Gilbert B13A Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
13U Girls Sat 04/06/2019 1:00 PM Soccer West G13A DCG G13A Aliber Soccer Complex - Aliber #6
13U Co-ed (Boys) Sat 04/06/2019 1:00 PM Bondurant C13B JUSC C13A Bondurant Middle School
13U Co-ed (Boys) Sat 04/06/2019 1:00 PM Boone BO14B Marshalltown Elite BOONE Middle School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 1:00 PM Carlisle B15A Ballard C15A Carlisle High School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 1:00 PM Dowling B14A Winterset WB14A Dowling Catholic HS - Dowling #1
14U Girls Sat 04/06/2019 1:00 PM DCG G14A West Des Moines G15B Grimes Sports Complex - Grimes #1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 1:00 PM Ames B14A Gilbert B14A Hunziker Youth Sports Complex - Hunziker #8
13U Girls Sat 04/06/2019 1:00 PM Marshalltown Red Birds JUSC G13A J. W. Fisher Memorial Complex - Field 1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 1:00 PM Norwalk B14A VSA B15A McAninch Sports Complex - Norwalk #9
13U Co-ed (Boys) Sat 04/06/2019 1:00 PM North Polk B13A Adel B13A North Polk High School
13U Co-ed (Boys) Sat 04/06/2019 1:00 PM Perry C14A DCG B13A North St Field
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 1:00 PM Panorama B15A Adel B15A Panorama High School
13U Co-ed (Boys) Sat 04/06/2019 1:00 PM Iowa Rush South B13A VSA B13A Pella Soccer Complex - PELLA East
14U Girls Sat 04/06/2019 1:00 PM PHSC G14A Adel G14A Pleasant Hill: Southeast Polk HS
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 1:00 PM Colfax-Mingo C14A Nevada N14A Prairie City Recreation Complex - Prairie City U14
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 1:00 PM Iowa Rush B15A SS MSA U14 Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
13U Co-ed (Boys) Sat 04/06/2019 1:00 PM West Des Moines B13A Bondurant C13A Raccoon River Park - Raccoon River #16
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 1:00 PM Soccer South B15A Northwest C14B Soccer South - Soccer South L
14U Girls Sat 04/06/2019 1:00 PM Altoona G15A VM G14A Spring Creek Sports Complex - AYSA #25
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 1:00 PM WCV B14A SW 14B WCV Rec Athletic Complex - Stuart 11v11
14U Girls Sat 04/06/2019 1:00 PM Winterset WG15A Gilbert G14A Winterset Soccer Complex - WASC 11v11
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 1:00 PM Winterset W15A SS WCV B14NV SS Winterset Soccer Complex - WASC U12-1
14U Girls Sat 04/06/2019 1:30 PM IST G14A Iowa Rush G14A Indianola Middle School - Indianola Turf
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 2:00 PM FD Chaos West Des Moines B14B Harlan Rogers Sports Complex - Fort Dodge #11
13U Girls Sat 04/06/2019 3:00 PM Newton G13A Dowling G13R Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 3:00 PM IST C15A SS Iowa Rush B15B SS Indianola Middle School - Indianola #1
13U Co-ed (Boys) Sat 04/06/2019 3:00 PM VM B13A Soccer West B13A Island Park - ADMSC #1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 3:00 PM Knoxville B14A CMB Q14A Knoxville High School - Knoxville High School Track
13U Girls Sat 04/06/2019 3:00 PM North Polk G13A Adel G13B North Polk High School
14U Girls Sat 04/06/2019 3:00 PM Iowa Rush G14B Boone G14A Prairie Ridge - Prairie Ridge #20
13U Co-ed (Boys) Sat 04/06/2019 3:00 PM Iowa Rush B13A VSA Prairie Ridge - Prairie Ridge #36
13U Girls Sat 04/06/2019 3:00 PM West Des Moines G13A Bondurant G14A Raccoon River Park - Raccoon River #16
14U Girls Sat 04/06/2019 3:00 PM Mid Iowa FC G15A North Polk G16A The Ahrens/ Paschall Memorial Park - Ahrens Park Full Sided
14U Girls Sat 04/06/2019 3:00 PM VSA G16A Bondurant G16A VSA Timberlane Complex - VSA #5A
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 5:00 PM Newton B14A JUSC C15B Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 5:00 PM Albia 15U Iowa Rush B14A Knoxville High School - Ksa #2
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 5:00 PM North Polk B14A Altoona B15A North Polk High School
14U Girls Sat 04/06/2019 5:00 PM Iowa Rush G14A NCS G14A Prairie Ridge - Prairie Ridge #20
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 5:00 PM West Des Moines B14A VM B15A Raccoon River Park - Raccoon River #16
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/06/2019 5:00 PM VSA B14B JUSC C14A VSA Timberlane Complex - VSA #5A
11U Girls Sun 04/07/2019 1:00 PM Newton G11A Bondurant G11B Agnes Patterson Memorial Park - Newton U12 Field
09U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Soccer West B9A Adel B9B Aliber Soccer Complex - Aliber #9
12U Girls Sun 04/07/2019 1:00 PM Bondurant G12A Iowa Rush G12A Bondurant Soccer Complex - Bondurant 12U #1
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Carlisle B10A Knoxville B10B Carlisle Soccer Complex - Carlisle U10
12U Girls Sun 04/07/2019 1:00 PM Colfax-Mingo G12A JUSC G12A Colfax Sports Complex - Colfax 12U
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Colo Nesco Soccer 12U Boone BO12A Colo Nesco Jr/sr High School
09U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM PHSC B09A JUSC C9A Doanes Park
09U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Dowling B9A DCG B9B Dowling Catholic HS - Dowling #2
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Dowling B12A Northwest C12B Dowling Catholic HS - Dowling #3
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Earlham B10A VM B10A Earlham Rec Park - Earlham Field #5
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/07/2019 1:00 PM MSA U19 SS CMB U19A SS Edgewood Park Expansion - Edgewood 1
11U Girls Sun 04/07/2019 1:00 PM PHSC G11A Bondurant G12B Four Mile Elementary
15U-16U Girls Sun 04/07/2019 1:00 PM Gilbert G15A DCG G16A Gilbert High School
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM DCG C12B SW 12B Grimes Sports Complex - Grimes #3
09U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM DCG B9A Bondurant C09A Grimes Sports Complex - Grimes #5
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/07/2019 1:00 PM FD Chaos JUSC C16A Harlan Rogers Sports Complex - Fort Dodge #11
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM ISTC 12A VSA B12A Indianola Middle School - Indianola #1
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM IST C10A Altoona B10B Indianola Middle School - Indianola #5
11U Girls Sun 04/07/2019 1:00 PM Adel G11B DCG G11A Island Park - ADMSC #12
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Marshalltown Ambush Bondurant C12A J. W. Fisher Memorial Complex - Field 2
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM CMB Q12A Nevada N12A Legion Park - CMB 12U
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Norwalk B12B JUSC C12A McAninch Sports Complex - Norwalk #10
11U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM NCS B11A JUSC C11B North Central Strykers Soccer Fields - Strykers #1
12U Girls Sun 04/07/2019 1:00 PM Iowa Rush South G12A VSA G12A Pella Soccer Complex - PELLA #1
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Perry C10A Earlham B10C Perkins Park
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM North Polk B10A Soccer South B10C Polk City Sports Complex
11U Girls Sun 04/07/2019 1:00 PM Iowa Rush G11A J-Hawk G12A Prairie Ridge - Prairie Ridge #21B
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Iowa Rush B10B JUSC C10A Prairie Ridge - Prairie Ridge #34a
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Iowa Rush B10A Altoona B10A Prairie Ridge - Prairie Ridge #34b
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM West Des Moines B12C Colfax-Mingo C12A Raccoon River Park - Raccoon River #7
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM West Des Moines B12A Perry C12A Raccoon River Park - Raccoon River #8
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Soccer South B10D Adel B10A Soccer South - Soccer South G
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Soccer South B12B Iowa Rush B12A Soccer South - Soccer South J
12U Girls Sun 04/07/2019 1:00 PM Altoona G12A Ames G12A Spring Creek Sports Complex - AYSA #19
09U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Mid Iowa FC C9A Newton B9B The Ahrens/ Paschall Memorial Park - Aherns #6
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Gilbert B12A Newton B12A Upstill Park
09U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM VM B9A Panorama C9A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 A
11U Girls Sun 04/07/2019 1:00 PM VM G11A Iowa Rush South G11A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U12
15U-16U Girls Sun 04/07/2019 1:00 PM WCV G14A Newton G15A WCV Rec Athletic Complex - Stuart 11v11
12U Girls Sun 04/07/2019 1:00 PM Winterset WG12A Soccer South G13A Winterset Soccer Complex - WASC U12-1
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Knoxville B12B Colfax-Mingo C12B Young Park - Kva #1
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 1:00 PM Albia 10U Iowa Rush South B10A Young Park - Kva U10
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 2:15 PM Soccer West B10A Bondurant C10A Aliber Soccer Complex - Aliber #9
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 2:15 PM PHSC B10B West Des Moines B10C Doanes Park
09U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 2:15 PM Dowling B9B Adel B9A Dowling Catholic HS - Dowling #2
09U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 2:15 PM DCG B9C Soccer West B9B Grimes Sports Complex - Grimes #5
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 2:15 PM IST C10D PHSC B10A Indianola Middle School - Indianola #5
12U Girls Sun 04/07/2019 2:15 PM Adel G12B Soccer West G12A Island Park - ADMSC #12
09U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 2:15 PM North Polk B9A Panorama C9B Polk City Sports Complex
09U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 2:15 PM Iowa Rush B9A JUSC C9C Prairie Ridge - Prairie Ridge #34a
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 2:15 PM West Des Moines B10D VSA B10B Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 2:15 PM MId Iowa FC C10A Newton B10A The Ahrens/ Paschall Memorial Park - Aherns #6
09U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 2:15 PM VM B9B Newton B9A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 A
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 2:15 PM Knoxville B10C Carlisle B10B Young Park - Kva U10
11U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM Newton B11A Marshalltown Rebels Agnes Patterson Memorial Park - Newton U12 Field
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/07/2019 3:00 PM Soccer West B15A Gilbert B15A Aliber Soccer Complex - Aliber #6
11U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM Ballard C11A Soccer West B11A Ballard Larson Sports Complex - Ballard 4
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM Bondurant C10B Northwest C10A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM Carlisle B12B Altoona B12A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U12
11U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM Dowling B11A Iowa Rush South B11A Dowling Catholic HS - Dowling #3
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM Earlham B12A FD Chaos Earlham Rec Park - Earlham Field #6
12U Girls Sun 04/07/2019 3:00 PM PHSC G12A JUSC G12B Four Mile Elementary
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM DCG B12A JUSC C12C Grimes Sports Complex - Grimes #4
12U Girls Sun 04/07/2019 3:00 PM IST G12A Carlisle G14A Indianola Middle School - Indianola #1
11U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM Marshalltown Snap Gilbert B11A J. W. Fisher Memorial Complex - Field 2
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM CMB Q10A North Polk B10B Legion Park - CMB 10U
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM Norwalk B12A Soccer South B13A McAninch Sports Complex - Norwalk #10
12U Girls Sun 04/07/2019 3:00 PM NCS G12A Gilbert G12A North Central Strykers Soccer Fields - Strykers #1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/07/2019 3:00 PM North Polk B16A Marshalltown Locos North Polk High School
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM Iowa Rush South B10B Earlham B10B Pella Soccer Complex - PELLA #3
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM Iowa Rush B12B Carlisle B12A Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
11U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM Iowa Rush B11B JUSC C11A Prairie Ridge - Prairie Ridge #21B
12U Girls Sun 04/07/2019 3:00 PM West Des Moines G12A Norwalk G12A Raccoon River Park - Raccoon River #7
11U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM West Des Moines B11A North Polk B11A Raccoon River Park - Raccoon River #8
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM Soccer South B12C Winterset WB12A Soccer South - Soccer South K
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM Altoona B12B Albia 12U Spring Creek Sports Complex - AYSA #19
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM Gilbert B12B Ballard C12A Upstill Park
11U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM J-Hawk C11A DCG B11A Walker Johnston Park - Martin Field #1
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM WCV B12A SW 12R WCV Rec Athletic Complex - Stuart U12
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:00 PM Winterset WB12B Soccer West B12A Winterset Soccer Complex - WASC U12-1
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:30 PM IST C10B JUSC C10C Indianola Middle School - Indianola #5
11U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:30 PM Panorama C12A VM B11A Panorama Soccer North - Panorama U12
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:30 PM Soccer South B10B MSA U10 Soccer South - Soccer South G
10U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 3:30 PM Knoxville B10A Colfax-Mingo C10A Young Park - Kva U10
15U-16U Girls Small-Sided Sun 04/07/2019 5:00 PM Ballard G15A JUSC G16A Ballard Larson Sports Complex - Ballard 4
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/07/2019 5:00 PM Earlham B16A Knoxville B15A Earlham High School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/07/2019 5:00 PM Earlham B19A SS Iowa Rush B17AA SS Earlham Rec Park - Earlham Field #6
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 5:00 PM Ames B12A JUSC C12B Hunziker Youth Sports Complex - Hunziker #1
11U Girls Sun 04/07/2019 5:00 PM Marshalltown Storm JUSC G11A J. W. Fisher Memorial Complex - Field 3
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 5:00 PM NCS B13A Humboldt United North Central Strykers Soccer Fields - Strykers #1
15U-16U Girls Small-Sided Sun 04/07/2019 5:00 PM Iowa Rush South G14A Northwest G16A Pella Soccer Complex - PELLA #1
11U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 5:00 PM Iowa Rush B12C VSA B11B Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
12U Girls Sun 04/07/2019 5:00 PM Iowa Rush G12B Newton G12A Prairie Ridge - Prairie Ridge #21B
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 5:00 PM West Des Moines B12B VM B12A Raccoon River Park - Raccoon River #7
12U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 5:00 PM Nevada N12B North Polk B12A SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
11U Co-ed (Boys) Sun 04/07/2019 5:00 PM J-Hawk B12A Soccer West B11C Walker Johnston Park - Martin Field #1
12U Girls Sun 04/07/2019 5:00 PM WCV G12A DCG G12A WCV Rec Athletic Complex - Stuart U12
10U Girls Sat 04/13/2019 9:00 AM Soccer West G10A Ottumwa Storm G10A Aliber Soccer Complex - Aliber #9
09U Girls Sat 04/13/2019 9:00 AM Bondurant G09A North Polk G9A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
10U Girls Sat 04/13/2019 9:00 AM Colfax-Mingo G10A North Polk G10B Colfax Sports Complex - Colfax 10U
10U Girls Sat 04/13/2019 9:00 AM PHSC G10C VSA G10A Doanes Park
09U Girls Sat 04/13/2019 9:00 AM DCG G9A Adel G9A Grimes Sports Complex - Grimes #5
10U Girls Sat 04/13/2019 9:00 AM MHG11A Mid Iowa FC G10A Mahaska County: Lacey Recreation Complex
10U Girls Sat 04/13/2019 9:00 AM Panorama G10A Carlisle G10A Panorama Soccer North - Panorama U10
10U Girls Sat 04/13/2019 9:00 AM North Polk G10A Bondurant G10B Polk City Sports Complex
09U Girls Sat 04/13/2019 9:00 AM JUSC G9A VSA G9B Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
10U Girls Sat 04/13/2019 9:00 AM WCV G10A Perry G11A WCV Rec Athletic Complex - Stuart U10
10U Girls Sat 04/13/2019 9:00 AM Winterset WG10A Adel G10C Winterset Soccer Complex - WASC U10-1
09U Girls Sat 04/13/2019 9:30 AM Norwalk G10A Newton G9A McAninch Sports Complex - Norwalk #11
10U Girls Sat 04/13/2019 10:15 AM Bondurant G10A Adel G10A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
09U Girls Sat 04/13/2019 10:15 AM PHSC G9A VSA G9A Doanes Park
10U Girls Sat 04/13/2019 10:15 AM North Polk G10C DCG G10A Polk City Sports Complex
10U Girls Sat 04/13/2019 10:15 AM West Des Moines G10B Altoona G10A Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Girls Sat 04/13/2019 10:15 AM Soccer South G10A Marshalltown Stars Soccer South - Soccer South G
10U Girls Sat 04/13/2019 10:15 AM JUSC G10B West Des Moines G10A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
10U Girls Sat 04/13/2019 11:30 AM Iowa Rush G10A PHSC G10B Doanes Park
09U Girls Sat 04/13/2019 11:30 AM West Des Moines G09A Iowa Rush G9A Raccoon River Park - Raccoon River #11
09U Girls Sat 04/13/2019 11:30 AM West Des Moines G09B Altoona G9A Raccoon River Park - Racoon River #10
09U Girls Sat 04/13/2019 11:30 AM Soccer South G09A VM G9A Soccer South - Soccer South G
09U Girls Sat 04/13/2019 11:30 AM JUSC G9B Altoona G9B Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
10U Girls Sat 04/13/2019 11:30 AM Iowa Rush G10B JUSC G10A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2B
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 1:00 PM Ballard C15A North Polk B14A Ballard High School - Ballard 3
13U Co-ed (Boys) Sat 04/13/2019 1:00 PM Bondurant C13A North Polk B13A Bondurant Middle School
13U Co-ed (Boys) Sat 04/13/2019 1:00 PM Boone BO14B Iowa Rush B13A BOONE Middle School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 1:00 PM Carlisle B15A Albia 15U Carlisle High School
13U Girls Sat 04/13/2019 1:00 PM Dowling G13R VM G13A Dowling Catholic HS - Dowling #1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 1:00 PM MSA U14 WCV B14NV SS Edgewood Park Expansion - Edgewood 1
13U Co-ed (Boys) Sat 04/13/2019 1:00 PM Gilbert B13A DCG B13A Gilbert High School
10U Girls Sat 04/13/2019 1:00 PM IST G10A VSA G10A Indianola Middle School - Indianola #5
14U Girls Sat 04/13/2019 1:00 PM IST G14A Iowa Rush G14B Indianola Middle School - Indianola Turf
13U Co-ed (Boys) Sat 04/13/2019 1:00 PM Adel B13A VSA B13A Island Park - ADMSC #1
13U Co-ed (Boys) Sat 04/13/2019 1:00 PM Marshalltown Elite Newton B13A J. W. Fisher Memorial Complex - Field 1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 1:00 PM Knoxville B14A FD Chaos Knoxville High School - Knoxville High School Track
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 1:00 PM Norwalk B14A Dowling B14A McAninch Sports Complex - Norwalk #9
13U Co-ed (Boys) Sat 04/13/2019 1:00 PM Perry C14A Soccer West B13A North St Field
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 1:00 PM Iowa Rush South B15A Iowa Rush B15B SS Pella Soccer Complex - PELLA #1
10U Girls Sat 04/13/2019 1:00 PM Iowa Rush South G10A Newton G10A Pella Soccer Complex - PELLA #4
14U Girls Sat 04/13/2019 1:00 PM PHSC G14A Bondurant G16A Pleasant Hill: Southeast Polk HS
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 1:00 PM Colfax-Mingo C14A J-Hawk C14A Prairie City Recreation Complex - Prairie City U14
13U Co-ed (Boys) Sat 04/13/2019 1:00 PM West Des Moines B13A Iowa Rush South B13A Raccoon River Park - Raccoon River #16
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 1:00 PM Nevada N14A Ames B14A SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #1
14U Girls Sat 04/13/2019 1:00 PM Mid Iowa FC G15A Iowa Rush G14A The Ahrens/ Paschall Memorial Park - Ahrens Park Full Sided
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 1:00 PM JUSC C14A VM B15A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
13U Co-ed (Boys) Sat 04/13/2019 1:00 PM VSA JUSC C13A VSA Timberlane Complex - VSA #5A
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 1:00 PM WCV B14A Panorama B15A WCV Rec Athletic Complex - Stuart 11v11
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 1:00 PM Winterset WB14A Soccer South B15A Winterset Soccer Complex - WASC 11v11
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 1:00 PM Winterset W15A SS IST C15A SS Winterset Soccer Complex - WASC U12-1
13U Co-ed (Boys) Sat 04/13/2019 3:00 PM Bondurant C13B VM B13A Bondurant Middle School
14U Girls Sat 04/13/2019 3:00 PM Boone G14A North Polk G16A BOONE Middle School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 3:00 PM Gilbert B14A Iowa Rush B14A Gilbert High School
13U Girls Sat 04/13/2019 3:00 PM DCG G13A North Polk G13A Grimes Sports Complex - Grimes #1
14U Girls Sat 04/13/2019 3:00 PM Adel G14A VM G14A Island Park - ADMSC #1
11U Girls Sat 04/13/2019 3:00 PM Adel G11B PHSC G11A Island Park - ADMSC #12
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 3:00 PM Northwest C14A Newton B14A James W Cownie Soccer Park - Cownie #12
13U Girls Sat 04/13/2019 3:00 PM West Des Moines G13A VSA G13A Raccoon River Park - Raccoon River #16
14U Girls Sat 04/13/2019 3:00 PM JUSC G14A NCS G14A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 3:00 PM VSA B14B West Des Moines B14A VSA Timberlane Complex - VSA #5A
14U Girls Sat 04/13/2019 3:00 PM Winterset WG15A West Des Moines G15B Winterset Soccer Complex - WASC 11v11
13U Girls Sat 04/13/2019 5:00 PM Soccer West G13A Newton G13A Aliber Soccer Complex - Aliber #6
13U Girls Sat 04/13/2019 5:00 PM Bondurant G14A Marshalltown Red Birds Bondurant Middle School
14U Girls Sat 04/13/2019 5:00 PM Gilbert G14A VSA G16A Gilbert High School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 5:00 PM Northwest C14B SW 14B James W Cownie Soccer Park - Cownie #12
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 5:00 PM West Des Moines B14B Adel B15A Raccoon River Park - Raccoon River #16
13U Girls Sat 04/13/2019 5:00 PM JUSC G13A Adel G13B Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/13/2019 5:00 PM VSA B15A Altoona B15A VSA Timberlane Complex - VSA #5A
09U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Newton B9B Soccer West B9A Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
12U Girls Sun 04/14/2019 1:00 PM Newton G12A NCS G12A Agnes Patterson Memorial Park - Newton U12 Field
11U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Soccer West B11A J-Hawk C11A Aliber Soccer Complex - Aliber #7
09U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Soccer West B9B VM B9A Aliber Soccer Complex - Aliber #9
15U-16U Girls Small-Sided Sun 04/14/2019 1:00 PM Ballard G15A Iowa Rush South G14A Ballard Larson Sports Complex - Ballard 4
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Bondurant C10A North Polk B10B Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
11U Girls Sun 04/14/2019 1:00 PM Bondurant G11B J-Hawk G12A Bondurant Soccer Complex - Bondurant 12U #1
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Carlisle B10A Knoxville B10A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U10
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Carlisle B12A North Polk B12A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U12
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Colfax-Mingo C12B Altoona B12A Colfax Sports Complex - Colfax 12U
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Colo Nesco Soccer 12U Nevada N12B Colo Nesco Jr/sr High School
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM SW 10B Soccer South B10B Creston High School - SWI U10
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Boone BO12A VSA B12A Dmacc Sports Complex
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM PHSC B10A Iowa Rush B10A Doanes Park
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Earlham B10B Soccer South B10A Earlham Rec Park - Earlham Field #5
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM MSA U10 Knoxville B10C Edgewood Park Expansion - Edgewood U10
12U Girls Sun 04/14/2019 1:00 PM PHSC G12A Soccer South G13A Four Mile Elementary
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/14/2019 1:00 PM Gilbert B15A JUSC C16A Gilbert High School
11U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM DCG B11A Dowling B11A Grimes Sports Complex - Grimes #3
09U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM DCG B9B North Polk B9A Grimes Sports Complex - Grimes #5
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM FD Chaos MSA U12 Harlan Rogers Sports Complex - Fort Dodge #9
09U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Adel B9B Dowling B9A Island Park - ADMSC #3
11U Girls Sun 04/14/2019 1:00 PM Marshalltown Storm Nevada N11R J. W. Fisher Memorial Complex - Field 2
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM JUSC C12A Iowa Rush B12A Johnston Soccer Fields - Johnston S6
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/14/2019 1:00 PM Knoxville B15A Soccer West B15A Knoxville High School - Knoxville High School Track
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/14/2019 1:00 PM North Polk B16A FD Chaos North Polk High School
09U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Panorama C9B VM B9B Panorama Soccer North - Panorama U10
11U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Iowa Rush South B11A VSA B11A Pella Soccer Complex - PELLA #1
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Colfax-Mingo C12A Newton B12A Prairie City Recreation Complex - Prairie City U12
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM West Des Moines B10D JUSC C10B Raccoon River Park - Raccoon River #11
11U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM West Des Moines B11B JUSC C11B Raccoon River Park - Raccoon River #7
12U Girls Sun 04/14/2019 1:00 PM West Des Moines G12A Winterset WG12A Raccoon River Park - Raccoon River #8
09U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM West Des Moines B09A JUSC C9B Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Soccer South B10D Earlham B10A Soccer South - Soccer South G
11U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Gilbert B11A North Polk B11A Upstill Park
11U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM JUSC C11A VSA B11B Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
09U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM JUSC C9C PHSC B09A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
11U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM VM B11A Ballard C11A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U12
09U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM VSA B9A JUSC C9A VSA Timberlane Complex - VSA #5D
11U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM J-Hawk B12A Panorama C12A Walker Johnston Park - Martin Field #1
15U-16U Girls Sun 04/14/2019 1:00 PM WCV G14A DCG G16A WCV Rec Athletic Complex - Stuart 11v11
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Perry C12A VM B12A Wiese Park
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Winterset WB10B Earlham B10C Winterset Soccer Complex - WASC U10-1
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Albia 12U ISTC 12A Young Park - Kva #1
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 1:00 PM Albia 10U MId Iowa FC C10A Young Park - Kva U10
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 2:15 PM Bondurant C10B Knoxville B10B Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 2:15 PM Carlisle B10B VM B10B Carlisle Soccer Complex - Carlisle U10
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 2:15 PM PHSC B10B IST C10A Doanes Park
09U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 2:15 PM Adel B9A Newton B9A Island Park - ADMSC #3
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 2:15 PM Iowa Rush South B10A Newton B10A Pella Soccer Complex - PELLA #3
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 2:15 PM West Des Moines B10C Iowa Rush B10B Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 2:15 PM JUSC C10A Altoona B10B Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
15U-16U Girls Sun 04/14/2019 3:00 PM Newton G15A Adel G15A Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
11U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:00 PM Soccer West B11C Newton B11A Aliber Soccer Complex - Aliber #7
12U Girls Sun 04/14/2019 3:00 PM Colfax-Mingo G12A Iowa Rush G12A Colfax Sports Complex - Colfax 12U
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:00 PM SW 12B Soccer South B12B Creston High School - SWI U12
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/14/2019 3:00 PM Earlham B19A SS CMB U19A SS Earlham Rec Park - Earlham Field #6
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/14/2019 3:00 PM Gilbert B19A SS Iowa Rush B17AA SS Edgewood Park Expansion - Edgewood 1
11U Girls Sun 04/14/2019 3:00 PM DCG G11A Iowa Rush G11A Grimes Sports Complex - Grimes #3
12U Girls Sun 04/14/2019 3:00 PM DCG G12A Iowa Rush G12B Grimes Sports Complex - Grimes #4
12U Girls Sun 04/14/2019 3:00 PM Ames G12A Gilbert G12A Hunziker Youth Sports Complex - Hunziker #1
11U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:00 PM Marshalltown Snap Iowa Rush B12C J. W. Fisher Memorial Complex - Field 2
12U Girls Sun 04/14/2019 3:00 PM JUSC G12A Soccer West G12A Johnston Soccer Fields - Johnston N7
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:00 PM JUSC C12C Iowa Rush B12B Johnston Soccer Fields - Johnston S6
11U Girls Sun 04/14/2019 3:00 PM North Polk G11A Adel G11B Lakeside Fellowship
12U Girls Sun 04/14/2019 3:00 PM Norwalk G12A Iowa Rush South G12A McAninch Sports Complex - Norwalk #10
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:00 PM West Des Moines B12B Ballard C12A Raccoon River Park - Raccoon River #7
12U Girls Sun 04/14/2019 3:00 PM West Des Moines G12B Adel G12B Raccoon River Park - Raccoon River #8
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:00 PM Soccer South B12C SW 12R Soccer South - Soccer South J
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:00 PM Gilbert B12A NCS B13A Upstill Park
11U Girls Sun 04/14/2019 3:00 PM JUSC G11A Bondurant G12B Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:00 PM VSA B12C Altoona B12B VSA Timberlane Complex - VSA #5c
12U Girls Sun 04/14/2019 3:00 PM WCV G12A Bondurant G12A WCV Rec Athletic Complex - Stuart U12
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:00 PM Knoxville B12B Marshalltown Ambush Young Park - Kva #1
09U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:30 PM Bondurant C09A Panorama C9A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:30 PM Adel B10A North Polk B10A Island Park - ADMSC #3
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:30 PM Northwest C12B Ames B12A James W Cownie Soccer Park - Cownie 1A
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:30 PM Iowa Rush South B10B Adel B10B Pella Soccer Complex - PELLA #3
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:30 PM West Des Moines B10B Altoona B10A Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:30 PM JUSC C10C Iowa Rush B10C Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
09U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 3:30 PM VSA B9B Altoona B9A VSA Timberlane Complex - VSA #5D
09U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 4:00 PM Dowling B9B DCG B9A Dowling Catholic HS - Dowling #2
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 5:00 PM Soccer West B12A Carlisle B12B Aliber Soccer Complex - Aliber #7
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/14/2019 5:00 PM Earlham B16A Bondurant C15A Earlham High School
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 5:00 PM Earlham B12A Winterset WB12A Earlham Rec Park - Earlham Field #6
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/14/2019 5:00 PM MSA U19 SS Iowa Rush B17AA SS Edgewood Park Expansion - Edgewood 1
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 5:00 PM DCG B12A Adel B12B Grimes Sports Complex - Grimes #3
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 5:00 PM DCG C12B Dowling B12A Grimes Sports Complex - Grimes #4
11U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 5:00 PM Marshalltown Rebels NCS B11A J. W. Fisher Memorial Complex - Field 2
15U-16U Girls Small-Sided Sun 04/14/2019 5:00 PM Northwest G16A JUSC G16A James W Cownie Soccer Park - Cownie 1A
12U Girls Sun 04/14/2019 5:00 PM JUSC G12B Altoona G12A Johnston Soccer Fields - Johnston S6
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 5:00 PM Norwalk B12B West Des Moines B12C McAninch Sports Complex - Norwalk #10
11U Girls Sun 04/14/2019 5:00 PM Iowa Rush South G11A Newton G11A Pella Soccer Complex - PELLA #1
11U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 5:00 PM West Des Moines B11A Iowa Rush B11B Raccoon River Park - Raccoon River #7
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 5:00 PM West Des Moines B12A Norwalk B12A Raccoon River Park - Raccoon River #8
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 5:00 PM Soccer South B13A Winterset WB12B Soccer South - Soccer South J
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 5:00 PM Gilbert B12B Humboldt United Upstill Park
12U Co-ed (Boys) Sun 04/14/2019 5:00 PM JUSC C12B WCV B12A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
13U Girls Sun 04/14/2019 5:00 PM VSA G13A VM G13A VSA Timberlane Complex - VSA #5A
12U Girls Sun 04/14/2019 5:00 PM VSA G12A Carlisle G14A VSA Timberlane Complex - VSA #5c
09U Co-ed (Boys) Thu 04/18/2019 7:00 PM Norwalk B10A DCG B9C McAninch Sports Complex - Norwalk #11
10U Girls Sat 04/20/2019 11:00 AM Bondurant G10A IST G10A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
12U Girls Sat 04/20/2019 11:00 AM VM G12A IST G12A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U12
09U Girls Sat 04/27/2019 9:00 AM Soccer West G9A Soccer South G09A Aliber Soccer Complex - Aliber #9
10U Girls Sat 04/27/2019 9:00 AM Carlisle G10A North Polk G10C Carlisle Soccer Complex - Carlisle U10
10U Girls Sat 04/27/2019 9:00 AM PHSC G10B Altoona G10A Doanes Park
10U Girls Sat 04/27/2019 9:00 AM Ottumwa Storm G10A MHG11A Eric Wertheim Memorial Field
09U Girls Sat 04/27/2019 9:00 AM Adel G9A North Polk G9A Island Park - ADMSC #3
10U Girls Sat 04/27/2019 9:00 AM Marshalltown Stars Soccer West G10A J. W. Fisher Memorial Complex - Field 5
10U Girls Sat 04/27/2019 9:00 AM Iowa Rush G10B VSA G10A Prairie Ridge - Prairie Ridge #34b
09U Girls Sat 04/27/2019 9:00 AM VM G9A Newton G9A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 A
10U Girls Sat 04/27/2019 9:00 AM WCV G10A Panorama G10A WCV Rec Athletic Complex - Stuart U10
10U Girls Sat 04/27/2019 9:00 AM Winterset WG10A North Polk G10A Winterset Soccer Complex - WASC U10-1
10U Girls Sat 04/27/2019 10:15 AM PHSC G10C Iowa Rush G10A Doanes Park
10U Girls Sat 04/27/2019 10:15 AM Iowa Rush South G10A Bondurant G10B Pella Soccer Complex - PELLA #4
09U Girls Sat 04/27/2019 10:15 AM Iowa Rush G9A JUSC G9A Prairie Ridge - Prairie Ridge #34b
10U Girls Sat 04/27/2019 10:15 AM West Des Moines G10A JUSC G10A Raccoon River Park - Racoon River #10
09U Co-ed (Boys) Sat 04/27/2019 10:30 AM Mid Iowa FC C9A VM B9A The Ahrens/ Paschall Memorial Park - Aherns #6
13U Co-ed (Boys) Sat 04/27/2019 11:00 AM Adel B13A JUSC C13A Island Park - ADMSC #6
09U Girls Sat 04/27/2019 11:30 AM West Des Moines G09B VSA G9A Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Girls Sat 04/27/2019 11:30 AM JUSC G10B West Des Moines G10B Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
13U Co-ed (Boys) Sat 04/27/2019 1:00 PM Soccer West B13A Iowa Rush South B13A Aliber Soccer Complex - Aliber #6
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 1:00 PM SW 14B J-Hawk C14A Creston High School - SWI U14
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 1:00 PM Dowling B14A Ballard C15A Dowling Catholic HS - Dowling #1
14U Girls Sat 04/27/2019 1:00 PM IST G14A DCG G14A Indianola Middle School - Indianola Turf
13U Girls Sat 04/27/2019 1:00 PM VM G13A West Des Moines G13A Island Park - ADMSC #1
13U Girls Sat 04/27/2019 1:00 PM Adel G13B Newton G13A Island Park - ADMSC #6
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 1:00 PM Northwest C14A WCV B14A James W Cownie Soccer Park - Cownie #12
14U Girls Sat 04/27/2019 1:00 PM NCS G14A North Polk G16A North Central Strykers Soccer Fields - Strykers #2
13U Co-ed (Boys) Sat 04/27/2019 1:00 PM North Polk B13A Gilbert B13A North Polk High School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 1:00 PM Panorama B15A VSA B15A Panorama High School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 1:00 PM Iowa Rush B14A Knoxville B14A Prairie Ridge - Prairie Ridge #20
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 1:00 PM West Des Moines B14A JUSC C14A Raccoon River Park - Raccoon River #16
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 1:00 PM Nevada N14A Gilbert B14A SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 1:00 PM Soccer South B15A Norwalk B14A Soccer South - Soccer South L
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 1:00 PM JUSC C15B Colfax-Mingo C14A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
14U Girls Sat 04/27/2019 1:00 PM Winterset WG15A Iowa Rush G14C Winterset Soccer Complex - WASC 11v11
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 2:00 PM FD Chaos Ames B14A Harlan Rogers Sports Complex - Fort Dodge #11
14U Girls Sat 04/27/2019 3:00 PM Boone G14A VSA G16A BOONE Middle School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 3:00 PM IST C15A SS Iowa Rush B15A SS Indianola Middle School - Indianola #1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 3:00 PM VM B15A VSA B14B Island Park - ADMSC #1
10U Co-ed (Boys) Sat 04/27/2019 3:00 PM Adel B10B WCV B10A Island Park - ADMSC #3
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 3:00 PM Adel B15A Winterset WB14A Island Park - ADMSC #6
13U Girls Sat 04/27/2019 3:00 PM Marshalltown Red Birds Soccer West G13A J. W. Fisher Memorial Complex - Field 1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 3:00 PM Northwest C14B CMB Q14A James W Cownie Soccer Park - Cownie #12
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 3:00 PM NCS B15A SS WCV B14NV SS North Central Strykers Soccer Fields - Strykers #1
13U Girls Sat 04/27/2019 3:00 PM North Polk G13A Bondurant G14A North Polk High School
14U Girls Sat 04/27/2019 3:00 PM West Des Moines G15B Altoona G15A Raccoon River Park - Raccoon River #16
14U Girls Sat 04/27/2019 3:00 PM JUSC G14A Panorama G15A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
14U Girls Sat 04/27/2019 5:00 PM Bondurant G16A Adel G14A Bondurant Middle School
13U Co-ed (Boys) Sat 04/27/2019 5:00 PM Iowa Rush B13A Marshalltown Elite Prairie Ridge - Prairie Ridge #20
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 04/27/2019 5:00 PM Winterset W15A SS MSA U14 Winterset Soccer Complex - WASC U12-1
09U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Newton B9B Soccer West B9B Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
11U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Newton B11A DCG B11A Agnes Patterson Memorial Park - Newton U12 Field
09U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Soccer West B9A Newton B9A Aliber Soccer Complex - Aliber #9
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/28/2019 1:00 PM Bondurant C15A Marshalltown Locos Bondurant Middle School
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Bondurant C10A Iowa Rush South B10B Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
11U Girls Sun 04/28/2019 1:00 PM Bondurant G11B North Polk G11A Bondurant Soccer Complex - Bondurant 12U #1
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Carlisle B12A Albia 12U Carlisle Soccer Complex - Carlisle U12
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Colfax-Mingo C12B CMB Q12A Colfax Sports Complex - Colfax 12U
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM SW 12R Soccer West B12A Creston High School - SWI U12
11U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Dowling B11A West Des Moines B11A Dowling Catholic HS - Dowling #3
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Earlham B10A Panorama B10A Earlham Rec Park - Earlham Field #5
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/28/2019 1:00 PM Earlham B19A SS Gilbert B19A SS Earlham Rec Park - Earlham Field #6
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM MSA U12 Gilbert B12B Edgewood Park Expansion - Edgewood 1
11U Girls Sun 04/28/2019 1:00 PM PHSC G11A DCG G11A Four Mile Elementary
15U-16U Girls Sun 04/28/2019 1:00 PM Gilbert G15A WCV G14A Gilbert High School
15U-16U Girls Sun 04/28/2019 1:00 PM DCG G16A Adel G15A Grimes Sports Complex - Grimes #1
09U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM DCG B9A Adel B9B Grimes Sports Complex - Grimes #5
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM FD Chaos Colo Nesco Soccer 12U Harlan Rogers Sports Complex - Fort Dodge #9
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM IST C10A West Des Moines B10C Indianola Middle School - Indianola #5
12U Girls Sun 04/28/2019 1:00 PM Adel G12B Winterset WG12A Island Park - ADMSC #12
12U Girls Sun 04/28/2019 1:00 PM JUSC G12B Soccer South G13A Johnston Soccer Fields - Johnston S6
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM CMB Q10A MSA U10 Legion Park - CMB 10U
12U Girls Sun 04/28/2019 1:00 PM NCS G12A Ames G12A North Central Strykers Soccer Fields - Strykers #1
09U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Panorama C9B Norwalk B10A Panorama Soccer North - Panorama U10
11U Girls Sun 04/28/2019 1:00 PM Iowa Rush South G11A JUSC G11A Pella Soccer Complex - PELLA #2
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Iowa Rush South B10A MId Iowa FC C10A Pella Soccer Complex - PELLA #3
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM North Polk B10A Carlisle B10A Polk City Sports Complex
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Colfax-Mingo C12A Iowa Rush B12B Prairie City Recreation Complex - Prairie City U12
15U-16U Girls Sun 04/28/2019 1:00 PM Iowa Rush G15A Newton G15A Prairie Ridge - Prairie Ridge #20
11U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Iowa Rush B11B Soccer West B11A Prairie Ridge - Prairie Ridge #21B
11U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM West Des Moines B11B Iowa Rush B12C Raccoon River Park - Raccoon River #7
12U Girls Sun 04/28/2019 1:00 PM West Des Moines G12A Bondurant G12A Raccoon River Park - Raccoon River #8
09U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM West Des Moines B09A Iowa Rush B9A Raccoon River Park - Racoon River #10
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Nevada N12B Gilbert B12A SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Soccer South B13A West Des Moines B12A Soccer South - Soccer South J
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Altoona B12A ISTC 12A Spring Creek Sports Complex - AYSA #19
09U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Altoona B9A JUSC C9C Spring Creek Sports Complex - AYSA #21
11U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Gilbert B11A NCS B11A Upstill Park
11U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM JUSC C11B Marshalltown Rebels Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
09U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM JUSC C9B VSA B9A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM VM B10A Perry C10A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 A
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM VM B12A Soccer South B12C Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U12
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM WCV B12A DCG B12A WCV Rec Athletic Complex - Stuart U12
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 1:00 PM Winterset WB12A Norwalk B12A Winterset Soccer Complex - WASC U12-1
10U Girls Sun 04/28/2019 2:00 PM Adel G10A Iowa Rush South G10A Island Park - ADMSC #3
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 2:15 PM Newton B10A Albia 10U Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 2:15 PM Bondurant C10B Adel B10A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
09U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 2:15 PM PHSC B09A VSA B9B Doanes Park
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 2:15 PM Earlham B10B SW 10B Earlham Rec Park - Earlham Field #5
09U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 2:15 PM DCG B9B Adel B9A Grimes Sports Complex - Grimes #5
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 2:15 PM IST C10B Iowa Rush B10B Indianola Middle School - Indianola #5
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 2:15 PM Adel B12B Bondurant C12A Island Park - ADMSC #12
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 2:15 PM North Polk B10B Adel B10B Polk City Sports Complex
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 2:15 PM West Des Moines B10B Iowa Rush B10A Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 2:15 PM Soccer South B10A Carlisle B10B Soccer South - Soccer South G
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 2:15 PM Altoona B10A VSA B10B Spring Creek Sports Complex - AYSA #21
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 2:15 PM JUSC C10A PHSC B10A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 2:15 PM WCV B10NV Earlham B10C WCV Rec Athletic Complex - Stuart U10
11U Girls Sun 04/28/2019 3:00 PM Newton G11A Nevada N11R Agnes Patterson Memorial Park - Newton U12 Field
11U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM Soccer West B11C JUSC C11A Aliber Soccer Complex - Aliber #7
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM Ballard C12A Iowa Rush B12A Ballard Larson Sports Complex - Ballard 4
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM Carlisle B12B VSA B12A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U12
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM SW 12B VSA B12C Creston High School - SWI U12
09U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM Dowling B9A Bondurant C09A Dowling Catholic HS - Dowling #2
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM Earlham B12A Perry C12A Earlham Rec Park - Earlham Field #6
14U Girls Sun 04/28/2019 3:00 PM Gilbert G14A Mid Iowa FC G15A Gilbert High School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/28/2019 3:00 PM FD Chaos Gilbert B15A Harlan Rogers Sports Complex - Fort Dodge #11
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM Ames B12A Humboldt United Hunziker Youth Sports Complex - Hunziker #1
11U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM Marshalltown Snap J-Hawk B12A J. W. Fisher Memorial Complex - Field 2
15U-16U Girls Small-Sided Sun 04/28/2019 3:00 PM Northwest G16A Ballard G15A James W Cownie Soccer Park - Cownie 1A
12U Girls Sun 04/28/2019 3:00 PM JUSC G12A VSA G12A Johnston Soccer Fields - Johnston S6
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM North Polk B12A Dowling B12A Lakeside Fellowship
12U Girls Sun 04/28/2019 3:00 PM Norwalk G12A Colfax-Mingo G12A McAninch Sports Complex - Norwalk #10
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM NCS B13A Nevada N12A North Central Strykers Soccer Fields - Strykers #1
11U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM Iowa Rush South B11A North Polk B11A Pella Soccer Complex - PELLA #1
14U Girls Sun 04/28/2019 3:00 PM Iowa Rush G14C Altoona G15A Prairie Ridge - Prairie Ridge #20
11U Girls Sun 04/28/2019 3:00 PM Iowa Rush G11A VM G11A Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
12U Girls Sun 04/28/2019 3:00 PM Iowa Rush G12B Gilbert G12A Prairie Ridge - Prairie Ridge #21B
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM West Des Moines B12B JUSC C12C Raccoon River Park - Raccoon River #7
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM Altoona B12B Knoxville B12B Spring Creek Sports Complex - AYSA #19
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM JUSC C12A Newton B12A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/28/2019 3:00 PM JUSC C16A North Polk B16A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
11U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM VSA B11B Ballard C11A VSA Timberlane Complex - VSA #5c
12U Girls Sun 04/28/2019 3:00 PM WCV G12A Iowa Rush G12A WCV Rec Athletic Complex - Stuart U12
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:00 PM Winterset WB12B Norwalk B12B Winterset Soccer Complex - WASC U12-1
09U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:30 PM DCG B9C Panorama C9A Grimes Sports Complex - Grimes #5
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:30 PM West Des Moines B10D JUSC C10C Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:30 PM Altoona B10B VSA B10A Spring Creek Sports Complex - AYSA #21
10U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:30 PM JUSC C10B PHSC B10B Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
09U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 3:45 PM North Polk B9A Dowling B9B Polk City Sports Complex
13U Girls Sun 04/28/2019 4:00 PM North Polk G13A VSA G13A North Polk High School
10U Girls Sun 04/28/2019 4:00 PM Altoona G10A IST G10A Spring Creek Sports Complex - AYSA #24
12U Girls Sun 04/28/2019 5:00 PM Newton G12A PHSC G12A Agnes Patterson Memorial Park - Newton U12 Field
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/28/2019 5:00 PM Soccer West B15A Earlham B16A Aliber Soccer Complex - Aliber #6
12U Girls Sun 04/28/2019 5:00 PM Carlisle G14A Soccer West G12A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U12
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 5:00 PM Northwest C12B Boone BO12A James W Cownie Soccer Park - Cownie 1A
15U-16U Girls Small-Sided Sun 04/28/2019 5:00 PM Iowa Rush South G14A JUSC G16A Pella Soccer Complex - PELLA #1
12U Girls Sun 04/28/2019 5:00 PM Iowa Rush South G12A IST G12A Pella Soccer Complex - PELLA #2
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 04/28/2019 5:00 PM Iowa Rush B17AA SS CMB U19A SS Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 5:00 PM West Des Moines B12C Soccer South B12B Raccoon River Park - Raccoon River #7
12U Girls Sun 04/28/2019 5:00 PM Altoona G12A West Des Moines G12B Spring Creek Sports Complex - AYSA #19
12U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 5:00 PM JUSC C12B DCG C12B Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
11U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 5:00 PM VSA B11A Panorama C12A VSA Timberlane Complex - VSA #5c
11U Co-ed (Boys) Sun 04/28/2019 5:00 PM J-Hawk C11A VM B11A Walker Johnston Park - Martin Field #1
15U-16U Girls Small-Sided Mon 04/29/2019 6:30 PM JUSC G16A Northwest G16A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
09U Co-ed (Boys) Thu 05/02/2019 5:30 PM VSA B9B JUSC C9B VSA Timberlane Complex - VSA #6B
11U Co-ed (Boys) Fri 05/03/2019 6:30 PM VSA B11A West Des Moines B11B VSA Timberlane Complex - VSA #4
09U Girls Sat 05/04/2019 9:00 AM Newton G9A Soccer South G09A Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
10U Girls Sat 05/04/2019 9:00 AM Soccer West G10A Perry G11A Aliber Soccer Complex - Aliber #9
09U Girls Sat 05/04/2019 9:00 AM Bondurant G09A Soccer West G9A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
10U Girls Sat 05/04/2019 9:00 AM Carlisle G10A Marshalltown Stars Carlisle Soccer Complex - Carlisle U10
10U Girls Sat 05/04/2019 9:00 AM Colfax-Mingo G10A Winterset WG10A Colfax Sports Complex - Colfax 10U
10U Girls Sat 05/04/2019 9:00 AM Adel G10C North Polk G10A Island Park - ADMSC #3
10U Girls Sat 05/04/2019 9:00 AM MHG11A Newton G10A Mahaska County: Lacey Recreation Complex
10U Girls Sat 05/04/2019 9:00 AM Panorama G10A North Polk G10B Panorama Soccer North - Panorama U10
09U Girls Sat 05/04/2019 9:00 AM Iowa Rush G9A Altoona G9B Prairie Ridge - Prairie Ridge #34a
09U Girls Sat 05/04/2019 9:00 AM West Des Moines G09B PHSC G9A Raccoon River Park - Racoon River #10
09U Girls Sat 05/04/2019 9:00 AM Altoona G9A VSA G9B Spring Creek Sports Complex - AYSA #21
10U Girls Sat 05/04/2019 9:00 AM JUSC G10A PHSC G10C Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
09U Girls Sat 05/04/2019 9:00 AM VM G9A DCG G9A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 A
10U Girls Sat 05/04/2019 9:00 AM VSA G10A Iowa Rush G10A VSA Timberlane Complex - VSA #5D
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 9:00 AM J-Hawk C14A Northwest C14A Walker Johnston Park - Martin Field #2
10U Girls Sat 05/04/2019 9:00 AM WCV G10A DCG G10A WCV Rec Athletic Complex - Stuart U10
10U Girls Sat 05/04/2019 10:15 AM Bondurant G10B Soccer South G10A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
10U Girls Sat 05/04/2019 10:15 AM PHSC G10B JUSC G10B Doanes Park
09U Girls Sat 05/04/2019 10:15 AM North Polk G9A Norwalk G10A Polk City Sports Complex
09U Girls Sat 05/04/2019 10:15 AM West Des Moines G09A JUSC G9B Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Girls Sat 05/04/2019 10:15 AM Altoona G10A West Des Moines G10A Spring Creek Sports Complex - AYSA #21
09U Girls Sat 05/04/2019 10:15 AM JUSC G9A VSA G9A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
13U Girls Sat 05/04/2019 11:00 AM VM G13A North Polk G13A Island Park - ADMSC #1
13U Co-ed (Boys) Sat 05/04/2019 11:00 AM Adel B13A VM B13A Island Park - ADMSC #6
12U Girls Sat 05/04/2019 11:00 AM VM G12A Altoona G12A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U12
10U Girls Sat 05/04/2019 11:30 AM Bondurant G10A Ottumwa Storm G10A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
10U Girls Sat 05/04/2019 11:30 AM North Polk G10C Mid Iowa FC G10A Polk City Sports Complex
10U Girls Sat 05/04/2019 11:30 AM West Des Moines G10B Iowa Rush G10B Raccoon River Park - Racoon River #10
13U Co-ed (Boys) Sat 05/04/2019 1:00 PM Newton B13A VSA Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 1:00 PM Ballard C15A Gilbert B14A Ballard High School - Ballard 3
13U Co-ed (Boys) Sat 05/04/2019 1:00 PM Boone BO14B West Des Moines B13A BOONE Middle School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 1:00 PM Carlisle B15A West Des Moines B14A Carlisle High School
13U Co-ed (Boys) Sat 05/04/2019 1:00 PM Gilbert B13A Bondurant C13B Gilbert High School
13U Co-ed (Boys) Sat 05/04/2019 1:00 PM DCG B13A Iowa Rush B13A Grimes Sports Complex - Grimes #1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 1:00 PM VM B15A WCV B14A Island Park - ADMSC #1
14U Girls Sat 05/04/2019 1:00 PM Adel G14A Iowa Rush G14B Island Park - ADMSC #6
13U Co-ed (Boys) Sat 05/04/2019 1:00 PM Marshalltown Elite Bondurant C13A J. W. Fisher Memorial Complex - Field 1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 1:00 PM CMB Q14A Colfax-Mingo C14A Maxwell City Park
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 1:00 PM Norwalk B14A Albia 15U McAninch Sports Complex - Norwalk #9
14U Girls Sat 05/04/2019 1:00 PM North Polk G16A JUSC G14A North Polk High School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 1:00 PM Panorama B15A SW 14B Panorama High School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 1:00 PM Iowa Rush South B15A MSA U14 Pella Soccer Complex - PELLA #1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 1:00 PM Iowa Rush B14A Nevada N14A Prairie Ridge - Prairie Ridge #36
13U Co-ed (Boys) Sat 05/04/2019 1:00 PM VSA B13A Perry C14A VSA Timberlane Complex - VSA #5A
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 1:00 PM WCV B14NV SS IST C15A SS WCV Rec Athletic Complex - Stuart U12
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 1:00 PM Winterset WB14A JUSC C14A Winterset Soccer Complex - WASC 11v11
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 2:00 PM FD Chaos Northwest C14B Harlan Rogers Sports Complex - Fort Dodge #11
13U Girls Sat 05/04/2019 3:00 PM Newton G13A Bondurant G14A Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
13U Girls Sat 05/04/2019 3:00 PM Soccer West G13A Adel G13B Aliber Soccer Complex - Aliber #6
14U Girls Sat 05/04/2019 3:00 PM Bondurant G16A West Des Moines G15B Bondurant Middle School
13U Girls Sat 05/04/2019 3:00 PM DCG G13A VSA G13A Grimes Sports Complex - Grimes #1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 3:00 PM Ames B14A North Polk B14A Hunziker Youth Sports Complex - Hunziker #18
13U Co-ed (Boys) Sat 05/04/2019 3:00 PM North Polk B13A Soccer West B13A North Polk High School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 3:00 PM Iowa Rush B15A SS Winterset W15A SS Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
14U Girls Sat 05/04/2019 3:00 PM Altoona G15A VSA G16A Spring Creek Sports Complex - AYSA #25
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 3:00 PM JUSC C15B J-Hawk C14A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 3:00 PM VSA B15A Northwest C14A VSA Timberlane Complex - VSA #5A
14U Girls Sat 05/04/2019 3:00 PM Winterset WG15A DCG G14A Winterset Soccer Complex - WASC 11v11
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 5:00 PM Newton B14A Knoxville B14A Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
13U Girls Sat 05/04/2019 5:00 PM Dowling G13R Marshalltown Red Birds Dowling Catholic HS - Dowling #1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 5:00 PM Iowa Rush B15B SS NCS B15A SS Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
14U Girls Sat 05/04/2019 5:00 PM Iowa Rush G14C Gilbert G14A Prairie Ridge - Prairie Ridge #36
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 5:00 PM Altoona B15A Soccer South B15A Spring Creek Sports Complex - AYSA #25
13U Girls Sat 05/04/2019 5:00 PM JUSC G13A West Des Moines G13A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/04/2019 5:00 PM VSA B14B Adel B15A VSA Timberlane Complex - VSA #5A
15U-16U Girls Sun 05/05/2019 1:00 PM Newton G15A WCV G14A Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
09U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Newton B9A Soccer West B9B Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 05/05/2019 1:00 PM Soccer West B15A JUSC C16A Aliber Soccer Complex - Aliber #6
11U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Soccer West B11A Marshalltown Rebels Aliber Soccer Complex - Aliber #7
09U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Bondurant C09A Newton B9B Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
11U Girls Sun 05/05/2019 1:00 PM Bondurant G12B Iowa Rush G11A Bondurant Soccer Complex - Bondurant 12U #1
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Carlisle B10A Adel B10A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U10
12U Girls Sun 05/05/2019 1:00 PM Colfax-Mingo G12A PHSC G12A Colfax Sports Complex - Colfax 12U
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Colo Nesco Soccer 12U Gilbert B12B Colo Nesco Jr/sr High School
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM SW 12R VM B12A Creston High School - SWI U12
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Boone BO12A Ames B12A Dmacc Sports Complex
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM PHSC B10A Altoona B10A Doanes Park
11U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Dowling B11A VSA B11A Dowling Catholic HS - Dowling #3
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Earlham B10C Soccer South B10B Earlham Rec Park - Earlham Field #5
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 05/05/2019 1:00 PM MSA U19 SS Gilbert B19A SS Edgewood Park Expansion - Edgewood 1
11U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM DCG B11A Iowa Rush South B11A Grimes Sports Complex - Grimes #3
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM DCG C12B West Des Moines B12C Grimes Sports Complex - Grimes #4
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM DCG B10A Earlham B10A Grimes Sports Complex - Grimes #5
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Humboldt United Perry C12A Harlan Rogers Sports Complex - Fort Dodge #9
12U Girls Sun 05/05/2019 1:00 PM IST G12A West Des Moines G12B Indianola Middle School - Indianola #1
10U Girls Sun 05/05/2019 1:00 PM IST G10A JUSC G10B Indianola Middle School - Indianola #5
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Adel B12B North Polk B12A Island Park - ADMSC #12
09U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Adel B9B North Polk B9A Island Park - ADMSC #3
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Marshalltown Ambush Nevada N12B J. W. Fisher Memorial Complex - Field 2
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM JUSC C12B Carlisle B12A Johnston Soccer Fields - Johnston S6
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 05/05/2019 1:00 PM Knoxville B15A North Polk B16A Knoxville High School - Knoxville High School Track
11U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM North Polk B11A NCS B11A Lakeside Fellowship
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM CMB Q12A Gilbert B12A Legion Park - CMB 12U
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Norwalk B12B Colfax-Mingo C12B McAninch Sports Complex - Norwalk #10
09U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Panorama C9A Dowling B9B Panorama Soccer North - Panorama U10
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM North Polk B10A Iowa Rush South B10A Polk City Sports Complex
14U Girls Sun 05/05/2019 1:00 PM Iowa Rush G14C JUSC G14A Prairie Ridge - Prairie Ridge #20
11U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Iowa Rush B12C JUSC C11B Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
12U Girls Sun 05/05/2019 1:00 PM Iowa Rush G12A JUSC G12B Prairie Ridge - Prairie Ridge #21B
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM West Des Moines B10C VSA B10B Raccoon River Park - Racoon River #10
11U Girls Sun 05/05/2019 1:00 PM Nevada N11R Iowa Rush South G11A SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Soccer South B12B Altoona B12B Soccer South - Soccer South J
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Altoona B12A NCS B13A Spring Creek Sports Complex - AYSA #19
12U Girls Sun 05/05/2019 1:00 PM Gilbert G12A Iowa Rush South G12A Upstill Park
13U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM JUSC C13A Iowa Rush South B13A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
09U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM JUSC C9C West Des Moines B09A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
09U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM VM B9A DCG B9B Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 A
11U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM VM B11A JUSC C11A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U12
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM VSA B12A Soccer West B12A VSA Timberlane Complex - VSA #5c
09U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM VSA B9B Iowa Rush B9A VSA Timberlane Complex - VSA #5D
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Winterset WB12A SW 12B Winterset Soccer Complex - WASC U12-1
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Albia 12U Norwalk B12A Young Park - Kva #1
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 1:00 PM Knoxville B10C Albia 10U Young Park - Kva U10
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 2:15 PM Bondurant C10A Adel B10B Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 2:15 PM Carlisle B10B Northwest C10A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U10
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 2:15 PM Earlham B12A Soccer South B13A Earlham Rec Park - Earlham Field #6
11U Girls Sun 05/05/2019 2:15 PM Adel G11B Bondurant G11B Island Park - ADMSC #12
09U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 2:15 PM Adel B9A Norwalk B10A Island Park - ADMSC #3
09U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 2:15 PM Panorama C9B DCG B9A Panorama Soccer North - Panorama U10
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 2:15 PM North Polk B10B Earlham B10B Polk City Sports Complex
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 2:15 PM West Des Moines B10B JUSC C10C Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 2:15 PM Altoona B10B Iowa Rush B10C Spring Creek Sports Complex - AYSA #21
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 2:15 PM MId Iowa FC C10A Bondurant C10B The Ahrens/ Paschall Memorial Park - Aherns #6
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 2:15 PM JUSC C10A IST C10A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
09U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 2:15 PM VM B9B DCG B9C Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 A
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 2:15 PM Knoxville B10A MSA U10 Young Park - Kva U10
11U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 2:30 PM Panorama C12A Soccer West B11C Panorama Soccer North - Panorama U12
12U Girls Sun 05/05/2019 3:00 PM Newton G12A Carlisle G14A Agnes Patterson Memorial Park - Newton U12 Field
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 05/05/2019 3:00 PM JUSC C16A Earlham B19A SS Aliber Soccer Complex - Aliber #6
12U Girls Sun 05/05/2019 3:00 PM Soccer West G12A Norwalk G12A Aliber Soccer Complex - Aliber #7
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 3:00 PM Bondurant C12A ISTC 12A Bondurant Soccer Complex - Bondurant 12U #1
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 3:00 PM Dowling B12A WCV B12A Dowling Catholic HS - Dowling #3
11U Girls Sun 05/05/2019 3:00 PM DCG G11A J-Hawk G12A Grimes Sports Complex - Grimes #3
12U Girls Sun 05/05/2019 3:00 PM Ames G12A JUSC G12A Hunziker Youth Sports Complex - Hunziker #1
11U Girls Sun 05/05/2019 3:00 PM North Polk G11A PHSC G11A Lakeside Fellowship
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 05/05/2019 3:00 PM Iowa Rush B17AA SS Gilbert B19A SS Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
11U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 3:00 PM West Des Moines B11B Gilbert B11A Raccoon River Park - Raccoon River #7
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 3:00 PM Nevada N12A MSA U12 SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 3:00 PM Soccer South B12C Carlisle B12B Soccer South - Soccer South J
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 3:00 PM JUSC C12A Ballard C12A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
12U Girls Sun 05/05/2019 3:00 PM VSA G12A NCS G12A VSA Timberlane Complex - VSA #5c
11U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 3:00 PM J-Hawk B12A Iowa Rush B11B Walker Johnston Park - Martin Field #1
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 3:00 PM Winterset WB12B VSA B12C Winterset Soccer Complex - WASC U12-1
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 3:00 PM Knoxville B12B FD Chaos Young Park - Kva #1
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 3:30 PM Iowa Rush B10B PHSC B10B Prairie Ridge - Prairie Ridge #34b
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 3:30 PM West Des Moines B10D IST C10D Raccoon River Park - Racoon River #10
10U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 3:30 PM Knoxville B10B Newton B10A Young Park - Kva U10
09U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 3:45 PM Mid Iowa FC C9A Dowling B9A The Ahrens/ Paschall Memorial Park - Aherns #6
15U-16U Girls Sun 05/05/2019 4:00 PM Adel G15A Gilbert G15A Island Park - ADMSC #6
09U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 4:00 PM JUSC C9B JUSC C9A Johnston Soccer Fields - Johnston S4B
11U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 5:00 PM Newton B11A Marshalltown Snap Agnes Patterson Memorial Park - Newton U12 Field
15U-16U Girls Small-Sided Sun 05/05/2019 5:00 PM Ballard G15A Iowa Rush South G14A Ballard Larson Sports Complex - Ballard 4
12U Girls Sun 05/05/2019 5:00 PM Bondurant G12A Adel G12B Bondurant Soccer Complex - Bondurant 12U #1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 05/05/2019 5:00 PM Earlham B16A Marshalltown Locos Earlham High School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 05/05/2019 5:00 PM CMB U19A SS MSA U19 SS Edgewood Park Expansion - Edgewood 1
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 5:00 PM DCG B12A West Des Moines B12A Grimes Sports Complex - Grimes #3
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 05/05/2019 5:00 PM CMB Q14A JUSC C15B Maxwell City Park
14U Girls Sun 05/05/2019 5:00 PM Panorama G15A VM G14A Panorama High School
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 5:00 PM Iowa Rush B12A Newton B12A Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 5:00 PM Iowa Rush B12B West Des Moines B12B Prairie Ridge - Prairie Ridge #21B
12U Girls Sun 05/05/2019 5:00 PM West Des Moines G12A DCG G12A Raccoon River Park - Raccoon River #7
12U Girls Sun 05/05/2019 5:00 PM Soccer South G13A Iowa Rush G12B Soccer South - Soccer South J
12U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 5:00 PM JUSC C12C Colfax-Mingo C12A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
11U Girls Sun 05/05/2019 5:00 PM VM G11A Newton G11A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U12
11U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 5:00 PM VSA B11B West Des Moines B11A VSA Timberlane Complex - VSA #5c
11U Co-ed (Boys) Sun 05/05/2019 5:00 PM J-Hawk C11A Ballard C11A Walker Johnston Park - Martin Field #1
15U-16U Girls Sun 05/05/2019 5:00 PM WCV G14A Iowa Rush G15A WCV Rec Athletic Complex - Stuart 11v11
12U Girls Sun 05/05/2019 5:00 PM Winterset WG12A WCV G12A Winterset Soccer Complex - WASC U12-1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Mon 05/06/2019 6:00 PM West Des Moines B14B Dowling B14A Raccoon River Park - Raccoon River #16
10U Girls Tue 05/07/2019 6:00 PM Adel G10A DCG G10A Island Park - ADMSC #3
12U Girls Thu 05/09/2019 6:00 PM Winterset WG12A VM G12A Winterset Soccer Complex - WASC U12-1
15U-16U Girls Thu 05/09/2019 6:30 PM DCG G16A Iowa Rush G15A Grimes Sports Complex - Grimes #1
09U Girls Thu 05/09/2019 6:30 PM Altoona G9A JUSC G9B Spring Creek Sports Complex - AYSA #21
09U Co-ed (Boys) Thu 05/09/2019 6:45 PM VSA B9A Altoona B9A VSA Timberlane Complex - VSA #6B
13U Co-ed (Boys) Sat 05/11/2019 9:00 AM Newton B13A Bondurant C13A Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
09U Girls Sat 05/11/2019 9:00 AM Newton G9A DCG G9A Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
09U Girls Sat 05/11/2019 9:00 AM Soccer West G9A Adel G9A Aliber Soccer Complex - Aliber #9
10U Girls Sat 05/11/2019 9:00 AM Bondurant G10B Colfax-Mingo G10A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
10U Girls Sat 05/11/2019 9:00 AM Carlisle G10A Bondurant G10A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U10
09U Girls Sat 05/11/2019 9:00 AM PHSC G9A Altoona G9A Doanes Park
10U Girls Sat 05/11/2019 9:00 AM DCG G10A Winterset WG10A Grimes Sports Complex - Grimes #5
10U Girls Sat 05/11/2019 9:00 AM Marshalltown Stars North Polk G10C J. W. Fisher Memorial Complex - Field 5
10U Girls Sat 05/11/2019 9:00 AM Perry G11A Ottumwa Storm G10A Perkins Park
10U Girls Sat 05/11/2019 9:00 AM West Des Moines G10A Iowa Rush G10B Raccoon River Park - Racoon River #10
09U Girls Sat 05/11/2019 9:00 AM Soccer South G09A Bondurant G09A Soccer South - Soccer South G
09U Girls Sat 05/11/2019 9:00 AM VM G9A Norwalk G10A Van Meter Recreation Complex - VAN Meter U10 A
09U Girls Sat 05/11/2019 9:00 AM VSA G9B Iowa Rush G9A VSA Timberlane Complex - VSA #5D
10U Girls Sat 05/11/2019 9:00 AM WCV G10A Soccer West G10A WCV Rec Athletic Complex - Stuart U10
10U Girls Sat 05/11/2019 10:15 AM Newton G10A Mid Iowa FC G10A Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
10U Girls Sat 05/11/2019 10:15 AM PHSC G10B West Des Moines G10B Doanes Park
10U Girls Sat 05/11/2019 10:15 AM Adel G10C Panorama G10A Island Park - ADMSC #3
10U Girls Sat 05/11/2019 10:15 AM North Polk G10B Adel G10A Polk City Sports Complex
10U Girls Sat 05/11/2019 10:15 AM Soccer South G10A North Polk G10A Soccer South - Soccer South G
10U Girls Sat 05/11/2019 10:15 AM Altoona G10A PHSC G10C Spring Creek Sports Complex - AYSA #21
10U Girls Sat 05/11/2019 10:15 AM JUSC G10A Iowa Rush G10A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
10U Girls Sat 05/11/2019 10:15 AM VSA G10A JUSC G10B VSA Timberlane Complex - VSA #5D
13U Co-ed (Boys) Sat 05/11/2019 11:00 AM Adel B13A Perry C14A Island Park - ADMSC #1
09U Girls Sat 05/11/2019 11:00 AM Altoona G9B JUSC G9A Spring Creek Sports Complex - AYSA #19
10U Girls Sat 05/11/2019 11:30 AM Iowa Rush South G10A MHG11A Pella Soccer Complex - PELLA #4
09U Girls Sat 05/11/2019 11:30 AM JUSC G9B West Des Moines G09B Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
09U Girls Sat 05/11/2019 11:30 AM VSA G9A West Des Moines G09A VSA Timberlane Complex - VSA #5D
13U Co-ed (Boys) Sat 05/11/2019 1:00 PM Soccer West B13A Newton B13A Aliber Soccer Complex - Aliber #6
13U Co-ed (Boys) Sat 05/11/2019 1:00 PM Bondurant C13B Marshalltown Elite Bondurant Farrar High School
13U Co-ed (Boys) Sat 05/11/2019 1:00 PM Boone BO14B JUSC C13A BOONE Middle School
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 1:00 PM SW 14B Northwest C14A Creston High School - SWI U14
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 1:00 PM Dowling B14A Soccer South B15A Dowling Catholic HS - Dowling #1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 1:00 PM MSA U14 NCS B15A SS Edgewood Park Expansion - Edgewood 1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 1:00 PM IST C15A SS Iowa Rush South B15A Indianola Middle School - Indianola #1
10U Girls Sat 05/11/2019 1:00 PM IST G10A West Des Moines G10B Indianola Middle School - Indianola #5
13U Girls Sat 05/11/2019 1:00 PM Adel G13B West Des Moines G13A Island Park - ADMSC #1
13U Girls Sat 05/11/2019 1:00 PM Marshalltown Red Birds Newton G13A J. W. Fisher Memorial Complex - Field 1
13U Girls Sat 05/11/2019 1:00 PM JUSC G13A VM G13A Johnston Soccer Fields - Johnston S2
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 1:00 PM Knoxville B14A Northwest C14B Knoxville High School - Knoxville High School Track
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 1:00 PM CMB Q14A J-Hawk C14A Maxwell City Park
14U Girls Sat 05/11/2019 1:00 PM NCS G14A Adel G14A North Central Strykers Soccer Fields - Strykers #2
14U Girls Sat 05/11/2019 1:00 PM Panorama G15A Winterset WG15A Panorama High School
14U Girls Sat 05/11/2019 1:00 PM PHSC G14A IST G14A Pleasant Hill: Southeast Polk HS
14U Girls Sat 05/11/2019 1:00 PM Iowa Rush G14A DCG G14A Prairie Ridge - Prairie Ridge #20
14U Girls Sat 05/11/2019 1:00 PM West Des Moines G15B Iowa Rush G14C Raccoon River Park - Raccoon River #16
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 1:00 PM Nevada N14A FD Chaos SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 1:00 PM Altoona B15A Norwalk B14A Spring Creek Sports Complex - AYSA #25
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 1:00 PM JUSC C14A Adel B15A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
13U Co-ed (Boys) Sat 05/11/2019 1:00 PM VSA North Polk B13A VSA Timberlane Complex - VSA #5A
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 1:00 PM WCV B14NV SS Iowa Rush B15A SS WCV Rec Athletic Complex - Stuart U12
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 1:00 PM Winterset WB14A VM B15A Winterset Soccer Complex - WASC 11v11
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 3:00 PM Newton B14A Colfax-Mingo C14A Agnes Patterson Memorial Park - Newton Field #5
13U Girls Sat 05/11/2019 3:00 PM Bondurant G14A DCG G13A Bondurant Farrar High School
14U Girls Sat 05/11/2019 3:00 PM Boone G14A VM G14A BOONE Middle School
13U Girls Sat 05/11/2019 3:00 PM Dowling G13R North Polk G13A Dowling Catholic HS - Dowling #1
13U Co-ed (Boys) Sat 05/11/2019 3:00 PM Gilbert B13A Iowa Rush B13A Gilbert High School
13U Co-ed (Boys) Sat 05/11/2019 3:00 PM DCG B13A VSA B13A Grimes Sports Complex - Grimes #1
13U Co-ed (Boys) Sat 05/11/2019 3:00 PM VM B13A West Des Moines B13A Island Park - ADMSC #1
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 3:00 PM North Polk B14A Gilbert B14A North Polk High School
14U Girls Sat 05/11/2019 3:00 PM Iowa Rush G14B JUSC G14A Prairie Ridge - Prairie Ridge #20
13U Girls Sat 05/11/2019 3:00 PM VSA G13A Soccer West G13A VSA Timberlane Complex - VSA #5A
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 4:00 PM Ballard C15A Ames B14A Ballard High School - Ballard 3
14U Girls Sat 05/11/2019 5:00 PM Bondurant G16A Altoona G15A Bondurant Farrar High School
14U Girls Sat 05/11/2019 5:00 PM North Polk G16A VSA G16A North Polk High School
14U Girls Sat 05/11/2019 5:00 PM PHSC G14A NCS G14A Pleasant Hill: Southeast Polk HS
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 5:00 PM Iowa Rush B15B SS Winterset W15A SS Prairie Ridge - Prairie Ridge #21A
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 5:00 PM West Des Moines B14B Iowa Rush B14A Raccoon River Park - Raccoon River #16
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 5:00 PM JUSC C15B Panorama B15A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #6
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sat 05/11/2019 5:00 PM VSA B15A Carlisle B15A VSA Timberlane Complex - VSA #5A
11U Girls Sun 05/12/2019 1:00 PM Newton G11A Marshalltown Storm Agnes Patterson Memorial Park - Newton U12 Field
11U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Ballard C11A JUSC C11A Ballard Larson Sports Complex - Ballard 4
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 05/12/2019 1:00 PM Bondurant C15A Knoxville B15A Bondurant Middle School
12U Girls Sun 05/12/2019 1:00 PM Carlisle G14A JUSC G12A Carlisle Soccer Complex - Carlisle U12
12U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Colfax-Mingo C12B JUSC C12A Colfax Sports Complex - Colfax 12U
12U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM SW 12R Norwalk B12B Creston High School - SWI U12
12U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Boone BO12A Soccer South B13A Dmacc Sports Complex
10U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM PHSC B10A West Des Moines B10B Doanes Park
11U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Dowling B11A Soccer West B11C Dowling Catholic HS - Dowling #3
11U Girls Sun 05/12/2019 1:00 PM PHSC G11A VM G11A Four Mile Elementary
11U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM DCG B11A West Des Moines B11A Grimes Sports Complex - Grimes #3
12U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM DCG C12B Winterset WB12B Grimes Sports Complex - Grimes #4
09U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM DCG B9A Mid Iowa FC C9A Grimes Sports Complex - Grimes #5
12U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Humboldt United Nevada N12A Harlan Rogers Sports Complex - Fort Dodge #9
09U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Adel B9A Panorama C9B Island Park - ADMSC #3
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 05/12/2019 1:00 PM Marshalltown Locos FD Chaos J. W. Fisher Memorial Complex - Field 1
11U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Marshalltown Rebels J-Hawk C11A J. W. Fisher Memorial Complex - Field 2
11U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM North Polk B11A VSA B11B Lakeside Fellowship
10U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM CMB Q10A Bondurant C10A Legion Park - CMB 10U
12U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM CMB Q12A Carlisle B12A Legion Park - CMB 12U
09U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Norwalk B10A Dowling B9B McAninch Sports Complex - Norwalk #11
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 05/12/2019 1:00 PM North Polk B16A Soccer West B15A North Polk High School
09U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Panorama C9A Adel B9B Panorama Soccer North - Panorama U10
15U-16U Girls Small-Sided Sun 05/12/2019 1:00 PM Iowa Rush South G14A Northwest G16A Pella Soccer Complex - PELLA #1
13U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Iowa Rush South B13A Bondurant C13A Pella Soccer Complex - PELLA East
10U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM North Polk B10B MId Iowa FC C10A Polk City Sports Complex
12U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Colfax-Mingo C12A ISTC 12A Prairie City Recreation Complex - Prairie City U12
11U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Iowa Rush B12C Gilbert B11A Prairie Ridge - Prairie Ridge #21B
09U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Iowa Rush B9A PHSC B09A Prairie Ridge - Prairie Ridge #34a
12U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM West Des Moines B12A Carlisle B12B Raccoon River Park - Raccoon River #7
10U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM West Des Moines B10C Iowa Rush B10C Raccoon River Park - Racoon River #10
11U Girls Sun 05/12/2019 1:00 PM Nevada N11R JUSC G11A SCORE Recreation Athletic Complex - Nevada Score #2
12U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Soccer South B12B Northwest C12B Soccer South - Soccer South J
12U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Altoona B12A North Polk B12A Spring Creek Sports Complex - AYSA #19
09U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Altoona B9A West Des Moines B09A Spring Creek Sports Complex - AYSA #21
12U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM Gilbert B12B Iowa Rush B12B Upstill Park
15U-16U Girls Sun 05/12/2019 1:00 PM WCV G14A Adel G15A WCV Rec Athletic Complex - Stuart 11v11
10U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:00 PM WCV B10A Earlham B10B WCV Rec Athletic Complex - Stuart U10
10U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 1:30 PM Iowa Rush South B10A Soccer South B10D Pella Soccer Complex - PELLA #3
12U Girls Sun 05/12/2019 2:00 PM JUSC G12B WCV G12A Urbandale Soccer Complex - Urbandale #1
10U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 2:15 PM Newton B10A Carlisle B10A Agnes Patterson Memorial Park - Newton U10 Field
09U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 2:15 PM Soccer West B9B VM B9B Aliber Soccer Complex - Aliber #9
10U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 2:15 PM Bondurant C10B North Polk B10A Bondurant Soccer Complex - Bodurant 10U #1
09U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 2:15 PM DCG B9C Newton B9A Grimes Sports Complex - Grimes #5
10U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 2:15 PM Adel B10B Earlham B10A Island Park - ADMSC #3
10U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 2:15 PM Panorama B10A VM B10A Panorama Soccer North - Panorama U10
09U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 2:15 PM North Polk B9A Bondurant C09A Polk City Sports Complex
10U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 2:15 PM Altoona B10A IST C10B Spring Creek Sports Complex - AYSA #21
09U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 2:15 PM JUSC C9C VSA B9A Urbandale Soccer Complex - URBANDALE 2A
11U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 2:30 PM Panorama C12A Soccer West B11A Panorama Soccer North - Panorama U12
11U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 3:00 PM Newton B11A J-Hawk B12A Agnes Patterson Memorial Park - Newton U12 Field
15U-16U Girls Small-Sided Sun 05/12/2019 3:00 PM Ballard G15A JUSC G16A Ballard Larson Sports Complex - Ballard 4
12U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 3:00 PM Bondurant C12A JUSC C12C Bondurant Soccer Complex - Bondurant 12U #1
10U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 3:00 PM Carlisle B10B Albia 10U Carlisle Soccer Complex - Carlisle U10
12U Girls Sun 05/12/2019 3:00 PM Colfax-Mingo G12A Newton G12A Colfax Sports Complex - Colfax 12U
12U Co-ed (Boys) Sun 05/12/2019 3:00 PM Dowling B12A Adel B12B Dowling Catholic HS - Dowling #3
12U Girls Sun 05/12/2019 3:00 PM PHSC G12A Iowa Rush G12A Four Mile Elementary
11U Girls Sun 05/12/2019 3:00 PM DCG G11A Iowa Rush South G11A Grimes Sports Complex - Grimes #3
12U Girls Sun 05/12/2019 3:00 PM DCG G12A IST G12A Grimes Sports Complex - Grimes #4
11U Girls Sun 05/12/2019 3:00 PM North Polk G11A Iowa Rush G11A Lakeside Fellowship
14U+ Co-ed (Boys) Full & Small-Sided Sun 05/12/2019 3:00 PM CMB U19A SS Earlham B19A SS