Lacrosse

8th Grade

Harvest Classic

Nov 8, 2015
West Chester, PA

Pool Standings

Group 1
Team W L T
GD
GS
GA
Looney's 2020 3 0 0 15 31 16
Rising Sons 2020 2 1 0 1 23 22
Leading Edge 2020 1 2 0 0 21 21
Freedom 2020 0 3 0 -16 15 31
Group 2
Team W L T
GD
GS
GA
Uprising 2020 3 0 0 28 34 6
Battlelax 2 1 0 14 30 16
Fusion 2020 2 1 0 6 19 13
Black Bear 7/8th 2 1 0 1 20 19
SJ Raptors 0 3 0 -30 6 36
PA Roughriders Select 0 3 0 -19 11 30
Group 3
Team W L T
GD
GS
GA
BBL 2020 Black 3 0 0 18 26 8
Mesa Futures Orange 2020 3 0 0 13 23 10
Bucks Select 2020 2 1 0 4 14 10
Team 91 NY 2020 1 2 0 -7 13 20
Rock 2020 0 3 0 -10 11 21
South Shore 2020 0 3 0 -18 4 22
Group 4
Team W L T
GD
GS
GA
Team 91 MD 2020 3 0 0 20 29 9
Evolve Elite 2020 3 1 0 18 38 20
Patriot 2020 2 1 0 3 13 10
NXT 2020 0 3 0 -19 5 24
PA Roughriders Elite 0 3 0 -22 8 30

Schedule

Filter by:

Sunday, November 08, 2015
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Westtown School - Field 05 Fusion 2020
3 9 Uprising 2020
P5 9:00 AM Westtown School - Field 06 Black Bear 7/8th
10 2 SJ Raptors
P6 9:00 AM Westtown School - Field 07 Battlelax
15 4 PA Roughriders Select
P18 9:50 AM Westtown School - Field 03 Evolve Elite 2020
11 3 NXT 2020
P19 9:50 AM Westtown School - Field 04 Patriot 2020
5 3 PA Roughriders Elite
P26 9:50 AM Westtown School - Field 02 Freedom 2020
4 11 Leading Edge 2020
P4 10:40 AM Westtown School - Field 05 BBL 2020 Black
7 2 Rock 2020
P8 10:40 AM Westtown School - Field 06 Mesa Futures Orange 2020
8 2 South Shore 2020
P13 10:40 AM Westtown School - Field 07 Team 91 NY 2020
2 4 Bucks Select 2020
P9 11:30 AM Westtown School - Field 05 SJ Raptors
1 15 Uprising 2020
P12 11:30 AM Westtown School - Field 06 PA Roughriders Select
7 8 Black Bear 7/8th
P15 11:30 AM Westtown School - Field 07 Battlelax
4 9 Fusion 2020
P20 11:30 AM Westtown School - Field 04 PA Roughriders Elite
1 11 Team 91 MD 2020
P21 11:30 AM Westtown School - Field 03 Evolve Elite 2020
6 4 Patriot 2020
P32 11:30 AM Westtown School - Field 02 Looney's 2020
13 4 Rising Sons 2020
P7 1:10 PM Westtown School - Field 05 BBL 2020 Black
11 5 Team 91 NY 2020
P10 1:10 PM Westtown School - Field 01 Looney's 2020
7 6 Freedom 2020
P11 1:10 PM Westtown School - Field 02 Leading Edge 2020
4 6 Rising Sons 2020
P14 1:10 PM Westtown School - Field 06 Rock 2020
4 8 Mesa Futures Orange 2020
P22 1:10 PM Westtown School - Field 03 Evolve Elite 2020
14 4 PA Roughriders Elite
P23 1:10 PM Westtown School - Field 04 NXT 2020
1 9 Team 91 MD 2020
P29 1:10 PM Westtown School - Field 07 South Shore 2020
1 6 Bucks Select 2020
P17 2:00 PM Westtown School - Field 05 SJ Raptors
3 11 Battlelax
P27 2:00 PM Westtown School - Field 06 Fusion 2020
7 0 PA Roughriders Select
P30 2:00 PM Westtown School - Field 07 Uprising 2020
10 2 Black Bear 7/8th
P2 2:50 PM Westtown School - Field 01 Looney's 2020
11 6 Leading Edge 2020
P3 2:50 PM Westtown School - Field 02 Rising Sons 2020
13 5 Freedom 2020
P24 2:50 PM Westtown School - Field 03 NXT 2020
1 4 Patriot 2020
P25 2:50 PM Westtown School - Field 04 Evolve Elite 2020
7 9 Team 91 MD 2020
P16 3:40 PM Westtown School - Field 05 South Shore 2020
1 8 BBL 2020 Black
P28 3:40 PM Westtown School - Field 06 Team 91 NY 2020
6 5 Rock 2020
P31 3:40 PM Westtown School - Field 07 Bucks Select 2020
4 7 Mesa Futures Orange 2020

Bracket

No Bracket Games for this Division