Basketball

Tournament Note

Thank you for participating in the 2018 January Jumper Tournament co-hosted w/Seattle Youth Basketball and NW All-Stars.
www.seattleyouthbasketball.com and www.nwallstars.co

BOYS 5TH

2018 JANUARY JUMPER

Jan 6 - 7, 2018
WA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

EBC

BOYS 5TH Champion

Sat Jan 6, 2018 - Sun Jan 7, 2018

Pool Standings

POOL A
Team W L
PA
EXCEL 2 0 48
90TEN SLEDGE 1 1 71
GIG HARBOR TIDES 0 2 73
POOL B
Team W L
PA
NW ALL STARS 2025 2 0 42
NW MAGIC TACOMA 1 1 51
DRIVE 0 2 55
POOL C
Team W L
PA
ECBA PIONEERS 5 BLACK 2 0 30
EBC 1 1 39
ELITE 5 GREY 0 2 109

Schedule

Filter by:

Saturday, January 06, 2018
Game Time Location Team Score Team
P6 10:05 AM INGLEWOOD MIDDLE SCHOOL - Court 1 ECBA PIONEERS 5 BLACK
22 20 EBC
P7 10:05 AM INGLEWOOD MIDDLE SCHOOL - Court 2 GIG HARBOR TIDES
27 34 EXCEL
P1 12:15 PM INGLEWOOD MIDDLE SCHOOL - Court 2 90TEN SLEDGE
39 32 GIG HARBOR TIDES
P3 12:15 PM INGLEWOOD MIDDLE SCHOOL - Court 1 EBC
52 17 ELITE 5 GREY
P8 2:25 PM BONNEY LAKE HS - Court 2 NW ALL STARS 2025
29 20 NW MAGIC TACOMA
P9 2:25 PM INGLEWOOD MIDDLE SCHOOL - Court 1 ELITE 5 GREY
10 57 ECBA PIONEERS 5 BLACK
P4 3:30 PM INGLEWOOD MIDDLE SCHOOL - Court 2 EXCEL
39 21 90TEN SLEDGE
P2 4:35 PM BONNEY LAKE HS - Court 2 DRIVE
22 30 NW ALL STARS 2025
P5 6:45 PM BONNEY LAKE HS - Court 1 NW MAGIC TACOMA
25 22 DRIVE
Sunday, January 07, 2018
Game Time Location Team Score Team
B13 10:05 AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3 NW MAGIC TACOMA
20 51 EBC
B14 10:05 AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2 90TEN SLEDGE
25 32 ECBA PIONEERS 5 BLACK
B15 12:15 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3 NW MAGIC TACOMA
18 34 90TEN SLEDGE
B16 12:15 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1 EXCEL
38 63 EBC
B17 12:15 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2 ECBA PIONEERS 5 BLACK
40 16 NW ALL STARS 2025
B11 1:20 PM AUBURN MOUNTAINVIEW HS - Court 1 GIG HARBOR TIDES
32 12 ELITE 5 GREY
B19 2:25 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3 EXCEL
37 12 NW ALL STARS 2025
B10 3:30 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1 GIG HARBOR TIDES
38 14 DRIVE
B18 3:30 PM AUBURN MOUNTAINVIEW HS - Court 1 EBC
500 34 ECBA PIONEERS 5 BLACK
B12 5:40 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1 DRIVE
23 19 ELITE 5 GREY

Bracket

EBC
Champion
EBC - 500
B18 - Sun 1/7 3:30PM AUBURN MOUNTAINVIEW HS - Court 1
ECBA PIONEERS 5 BLACK - 34
GIG HARBOR TIDES - 32
B11 - Sun 1/7 1:20PM AUBURN MOUNTAINVIEW HS - Court 1
ELITE 5 GREY - 12
NW MAGIC TACOMA - 18
B15 - Sun 1/7 12:15PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3
90TEN SLEDGE - 34
ECBA PIONEERS 5 BLACK - 40
B17 - Sun 1/7 12:15PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2
NW ALL STARS 2025 - 16
DRIVE - 23
B12 - Sun 1/7 5:40PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1
ELITE 5 GREY - 19
EXCEL - 38
B16 - Sun 1/7 12:15PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1
EBC - 63
EXCEL - 37
B19 - Sun 1/7 2:25PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3
NW ALL STARS 2025 - 12
90TEN SLEDGE - 25
B14 - Sun 1/7 10:05AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2
ECBA PIONEERS 5 BLACK - 32
NW MAGIC TACOMA - 20
B13 - Sun 1/7 10:05AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3
EBC - 51
GIG HARBOR TIDES - 38
B10 - Sun 1/7 3:30PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1
DRIVE - 14