Basketball

Tournament Note

***Please note: Sunday is Daylight Savings, so don’t forget to set your clocks back one hour on Saturday night. ***
Thank you for participating in the 2017 Bounce Back Tournament co-hosted w/Seattle Youth Basketball and NW All-Stars.
www.seattleyouthbasketball.com and www.nwallstars.co

For those teams playing at Auburn High School, the gym and parking is located around back of school on 4th street.

BOYS 6TH

2017 BOUNCE BACK TOURNAMENT

Nov 4 - 5, 2017
AUBURN, WA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

BOTHELL BLUE SELECT

BOYS 6TH Champion

Sat Nov 4, 2017 - Sun Nov 5, 2017

Pool Standings

POOL A
Team W L
PA
NORTHWEST COASTAL 2 0 63
BOTHELL BLUE SELECT 1 1 61
D-BLOCK 0 2 87
POOL B
Team W L
PA
ELITE SKILLZ 3 0 78
SUMNER SPARTANS 2 1 95
ECBA PIONEERS 6 WHITE 1 2 144
KENTLAKE 0 3 163

Schedule

Filter by:

Saturday, November 04, 2017
Game Time Location Team Score Team
P6 10:05 AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3 SUMNER SPARTANS
54 27 ECBA PIONEERS 6 WHITE
P7 10:05 AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2 D-BLOCK
31 49 NORTHWEST COASTAL
P3 12:15 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4 KENTLAKE
31 34 ECBA PIONEERS 6 WHITE
P4 12:15 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3 NORTHWEST COASTAL
33 32 BOTHELL BLUE SELECT
P2 1:20 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4 SUMNER SPARTANS
39 54 ELITE SKILLZ
P1 2:25 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4 BOTHELL BLUE SELECT
38 28 D-BLOCK
P5 3:30 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 ELITE SKILLZ
70 9 KENTLAKE
Sunday, November 05, 2017
Game Time Location Team Score Team
P9 12:15 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4 SUMNER SPARTANS
59 14 KENTLAKE
P8 1:20 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4 ECBA PIONEERS 6 WHITE
30 59 ELITE SKILLZ
B10 3:30 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3 D-BLOCK
36 31 ECBA PIONEERS 6 WHITE
B12 3:30 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1 NORTHWEST COASTAL
33 38 SUMNER SPARTANS
B13 3:30 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2 BOTHELL BLUE SELECT
53 52 ELITE SKILLZ
B11 5:40 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3 D-BLOCK
31 24 KENTLAKE
B14 5:40 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2 NORTHWEST COASTAL
40 61 ELITE SKILLZ
B15 5:40 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1 SUMNER SPARTANS
23 28 BOTHELL BLUE SELECT

Bracket

BOTHELL BLUE SELECT
Champion
NORTHWEST COASTAL - 33
B12 - Sun 11/5 3:30PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1
SUMNER SPARTANS - 38
BOTHELL BLUE SELECT - 53
B13 - Sun 11/5 3:30PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2
ELITE SKILLZ - 52
NORTHWEST COASTAL - 40
B14 - Sun 11/5 5:40PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2
ELITE SKILLZ - 61
D-BLOCK - 36
B10 - Sun 11/5 3:30PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3
ECBA PIONEERS 6 WHITE - 31
SUMNER SPARTANS - 23
B15 - Sun 11/5 5:40PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1
BOTHELL BLUE SELECT - 28
D-BLOCK - 31
B11 - Sun 11/5 5:40PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3
KENTLAKE - 24