Basketball

Tournament Note

Tournament Rules are posted under documents.
Sunday Brackets are Now Updated.

10th Grade

Big House Captain U College Showcase

Apr 22 - 23, 2017
Tavares, FL
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Team Wall Deep South

10th Grade Champion

Sat Apr 22, 2017 - Sun Apr 23, 2017

Pool Standings

A
Team W L
PD
PS
Bay Area Hoops 2 0 14 125
Grind Mode 1 1 -6 113
TNBA South Santana 0 2 -8 97
B
Team W L
PD
PS
Next Generation 2 0 20 113
Orlando Ballerz 1 1 10 120
Florida Thunder 0 2 -30 88
C
Team W L
PD
PS
Golden Isle Warriors 2 0 30 132
Academics B4 1 1 -12 81
IMGA White 0 2 -18 73
D
Team W L
PD
PS
South FL Sonics 2 0 30 119
Dynasty Elite 1 1 0 71
Ocala Warriors 0 2 -30 70
E
Team W L
PD
PS
Heart N Hustle 2 0 30 135
Tampa Titans - McClary 1 1 0 73
FL Athetic Academy 0 2 -30 69
F
Team W L
PD
PS
Lake Worth Pride 2 0 20 101
Team Wall Deep South 1 1 10 89
Florida Prospects 0 2 -30 50
N
Team W L
PD
PS
Orlando Orangemen 2 0 30 137
Heart & Soul 1 1 -10 95
Gainesvile BB Club 0 2 -20 84

Schedule

Filter by:

Saturday, April 22, 2017
Game Time Location Team Score Team
P11 8:00 AM The Big House - Court 3 Heart N Hustle
52 23 Tampa Titans - McClary
P20 8:00 AM The Big House - Court 1 Next Generation
49 44 Orlando Ballerz
P7 9:10 AM The Big House - Court 1 Gainesvile BB Club
42 47 Heart & Soul
P16 9:10 AM The Big House - Court 3 Grind Mode
51 48 TNBA South Santana
P4 10:20 AM The Big House - Court 3 Tampa Titans - McClary
50 35 FL Athetic Academy
P13 10:20 AM The Big House - Court 1 Orlando Ballerz
76 49 Florida Thunder
P2 11:30 AM The Big House - Court 3 Bay Area Hoops
71 62 Grind Mode
P14 11:30 AM The Big House - Court 1 Orlando Orangemen
64 42 Gainesvile BB Club
P5 12:40 PM The Big House - Court 5 Florida Prospects
26 68 Lake Worth Pride
P6 12:40 PM The Big House - Court 1 Florida Thunder
39 64 Next Generation
P18 12:40 PM The Big House - Court 3 FL Athetic Academy
34 83 Heart N Hustle
P9 1:50 PM The Big House - Court 3 TNBA South Santana
49 54 Bay Area Hoops
P21 1:50 PM The Big House - Court 1 Heart & Soul
48 73 Orlando Orangemen
P3 3:00 PM The Big House - Court 3 Dynasty Elite
53 33 Ocala Warriors
P8 3:00 PM The Big House - Court 1 Golden Isle Warriors
67 47 Academics B4
P19 4:10 PM The Big House - Court 6 Lake Worth Pride
33 28 Team Wall Deep South
P1 5:20 PM The Big House - Court 1 Academics B4
34 31 IMGA White
P10 5:20 PM The Big House - Court 3 South FL Sonics
61 18 Dynasty Elite
P12 6:30 PM The Big House - Court 6 Team Wall Deep South
61 24 Florida Prospects
P15 7:40 PM The Big House - Court 1 IMGA White
42 65 Golden Isle Warriors
P17 7:40 PM The Big House - Court 3 Ocala Warriors
37 58 South FL Sonics
Sunday, April 23, 2017
Game Time Location Team Score Team
B13 8:00 AM The Big House - Court 1 Florida Prospects
44 66 Florida Thunder
B14 8:00 AM The Big House - Court 2 Ocala Warriors
34 49 FL Athetic Academy
B15 8:00 AM The Big House - Court 3 Gainesvile BB Club
56 34 TNBA South Santana
B1 11:30 AM The Big House - Court 1 South FL Sonics
59 65 Heart N Hustle
B2 11:30 AM The Big House - Court 2 Golden Isle Warriors
30 52 Lake Worth Pride
B3 11:30 AM The Big House - Court 3 Next Generation
67 66 Orlando Orangemen
B9 11:30 AM The Big House - Court 9 Heart & Soul
42 36 Grind Mode
B7 1:50 PM The Big House - Court 5 Dynasty Elite
26 44 Tampa Titans - McClary
B8 1:50 PM The Big House - Court 6 Academics B4
28 55 Team Wall Deep South
B4 3:00 PM The Big House - Court 2 Bay Area Hoops
59 60 Heart N Hustle
B5 3:00 PM The Big House - Court 3 Lake Worth Pride
46 36 Next Generation
B16 3:00 PM The Big House - Court 6 IMGA White
41 60 Florida Thunder
B17 3:00 PM The Big House - Court 5 FL Athetic Academy
28 45 Gainesvile BB Club
B10 4:10 PM The Big House - Court 5 Orlando Ballerz
29 41 Tampa Titans - McClary
B11 4:10 PM The Big House - Court 6 Team Wall Deep South
74 59 Heart & Soul
B6 5:20 PM The Big House - Court 1 Heart N Hustle
73 75 Lake Worth Pride
B18 5:20 PM The Big House - Court 3 Florida Thunder
36 56 Gainesvile BB Club
B12 6:30 PM The Big House - Court 8 Tampa Titans - McClary
35 46 Team Wall Deep South

Bracket

10th Grade Bronze
10th Grade Silver
10th Grade Gold
Lake Worth Pride
Champion
Team Wall Deep South
Champion
Gainesvile BB Club
Champion
South FL Sonics - 59
B1 - Sun 4/23 11:30AM The Big House - Court 1
Heart N Hustle - 65
Golden Isle Warriors - 30
B2 - Sun 4/23 11:30AM The Big House - Court 2
Lake Worth Pride - 52
Lake Worth Pride - 46
B5 - Sun 4/23 3:00PM The Big House - Court 3
Next Generation - 36
Bay Area Hoops - 59
B4 - Sun 4/23 3:00PM The Big House - Court 2
Heart N Hustle - 60
Heart N Hustle - 73
B6 - Sun 4/23 5:20PM The Big House - Court 1
Lake Worth Pride - 75
Next Generation - 67
B3 - Sun 4/23 11:30AM The Big House - Court 3
Orlando Orangemen - 66
Team Wall Deep South - 74
B11 - Sun 4/23 4:10PM The Big House - Court 6
Heart & Soul - 59
Orlando Ballerz - 29
B10 - Sun 4/23 4:10PM The Big House - Court 5
Tampa Titans - McClary - 41
Heart & Soul - 42
B9 - Sun 4/23 11:30AM The Big House - Court 9
Grind Mode - 36
Dynasty Elite - 26
B7 - Sun 4/23 1:50PM The Big House - Court 5
Tampa Titans - McClary - 44
Tampa Titans - McClary - 35
B12 - Sun 4/23 6:30PM The Big House - Court 8
Team Wall Deep South - 46
Academics B4 - 28
B8 - Sun 4/23 1:50PM The Big House - Court 6
Team Wall Deep South - 55
FL Athetic Academy - 28
B17 - Sun 4/23 3:00PM The Big House - Court 5
Gainesvile BB Club - 45
Gainesvile BB Club - 56
B15 - Sun 4/23 8:00AM The Big House - Court 3
TNBA South Santana - 34
Ocala Warriors - 34
B14 - Sun 4/23 8:00AM The Big House - Court 2
FL Athetic Academy - 49
Florida Thunder - 36
B18 - Sun 4/23 5:20PM The Big House - Court 3
Gainesvile BB Club - 56
IMGA White - 41
B16 - Sun 4/23 3:00PM The Big House - Court 6
Florida Thunder - 60
Florida Prospects - 44
B13 - Sun 4/23 8:00AM The Big House - Court 1
Florida Thunder - 66