Softball

18U Aunt Rosie's

18U Aunt Rosie's International Tournament

Jun 30 - Jul 2, 2017
Amherst, NY • East Amherst, NY
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Red
Team W L T P
RD
RA
Avalanche Fastpitch 0 0 0 0 0 0
Easton Heat 0 0 0 0 0 0
NY Diamond Girls- Murray 0 0 0 0 0 0
Lady Her-ricanes 0 0 0 0 0 0
East Coast Impact 0 0 0 0 0 0
NJ Chill 0 0 0 0 0 0
Buckeye Heat 0 0 0 0 0 0
Outcast Fastpitch 0 0 0 0 0 0
Pittsburgh Spirit Gold 0 0 0 0 0 0
NY Lady Rebels Gold 0 0 0 0 0 0
Team Wendy's 0 0 0 0 0 0
Pittsburgh Pride 0 0 0 0 0 0
NY Inferno 0 0 0 0 0 0
Ohio Lady Bombers 99 0 0 0 0 0 0
WHITE
Team W L T P
RD
RA
Amherst Lightning- Stone 0 0 0 0 0 0
Amherst Lightning- Brooks 0 0 0 0 0 0
Rochester Revenge 0 0 0 0 0 0
Brantford Bobcats 0 0 0 0 0 0
Steel City Select-Herron 0 0 0 0 0 0
Rochester Lady Lions Showcase 0 0 0 0 0 0
Maryland Chill Gold 0 0 0 0 0 0
Maryland Chill Silver Elite 0 0 0 0 0 0
Wagners-Magersupp 0 0 0 0 0 0
Quebec Rebelles 0 0 0 0 0 0
Mississauga SW Hurricanes 0 0 0 0 0 0
ROC Elite 0 0 0 0 0 0
Pittsburgh Riot- Edwards 0 0 0 0 0 0
Monmouth Surf Showcase 0 0 0 0 0 0

Schedule

Filter by:

Friday, June 30, 2017
Game Time Location Team Score Team
P1 8:30 AM Northtown Center - Field 2 NY Inferno
NJ Chill
P2 8:30 AM Northtown Center - Field 3 Outcast Fastpitch
NY Lady Rebels Gold
P3 8:30 AM Northtown Center - Field 4 Buckeye Heat
Avalanche Fastpitch
P6 9:00 AM Northtown Center - Field 5 Team Wendy's
Lady Her-ricanes
P7 9:00 AM Northtown Center - Field 6 Pittsburgh Spirit Gold
Easton Heat
P4 9:15 AM Transit Middle School - Field 1 NY Diamond Girls- Murray
East Coast Impact
P5 9:15 AM Transit Middle School - Field 2 Pittsburgh Pride
Ohio Lady Bombers 99
P8 10:15 AM Northtown Center - Field 2 Pittsburgh Riot- Edwards
Mississauga SW Hurricanes
P9 10:15 AM Northtown Center - Field 3 Rochester Lady Lions Showcase
Maryland Chill Gold
P10 10:15 AM Northtown Center - Field 4 Quebec Rebelles
Rochester Revenge
P16 10:45 AM Northtown Center - Field 6 NY Inferno
Buckeye Heat
P71 10:45 AM Northtown Center - Field 5 Monmouth Surf Showcase
Amherst Lightning- Brooks
P13 11:00 AM Transit Middle School - Field 1 Amherst Lightning- Stone
Maryland Chill Silver Elite
P14 11:00 AM Transit Middle School - Field 2 Steel City Select-Herron
Ohio Lady Bombers 99
P17 12:00 PM Northtown Center - Field 4 ROC Elite
NY Diamond Girls- Murray
P19 12:00 PM Northtown Center - Field 2 Pittsburgh Pride
Team Wendy's
P21 12:00 PM Northtown Center - Field 3 NY Lady Rebels Gold
Easton Heat
P18 12:30 PM Northtown Center - Field 5 Avalanche Fastpitch
East Coast Impact
P20 12:30 PM Northtown Center - Field 6 Lady Her-ricanes
Pittsburgh Spirit Gold
P15 12:45 PM Transit Middle School - Field 1 NJ Chill
Outcast Fastpitch
P22 1:45 PM Northtown Center - Field 2 Mississauga SW Hurricanes
Maryland Chill Gold
P23 1:45 PM Northtown Center - Field 3 Pittsburgh Riot- Edwards
Quebec Rebelles
P28 1:45 PM Northtown Center - Field 4 ROC Elite
Rochester Revenge
P38 2:15 PM Northtown Center - Field 5 Wagners-Magersupp
Amherst Lightning- Stone
P41 2:15 PM Northtown Center - Field 6 Maryland Chill Silver Elite
Brantford Bobcats
P33 2:30 PM Transit Middle School - Field 1 Team Wendy's
Avalanche Fastpitch
P71 2:30 PM Transit Middle School - Field 2 Monmouth Surf Showcase
Rochester Lady Lions Showcase
P27 3:30 PM Northtown Center - Field 4 Amherst Lightning- Brooks
Steel City Select-Herron
P29 3:30 PM Northtown Center - Field 2 Buckeye Heat
NJ Chill
P31 3:30 PM Northtown Center - Field 3 East Coast Impact
NY Inferno
P25 4:00 PM Northtown Center - Field 6 Rochester Revenge
Wagners-Magersupp
P26 4:00 PM Northtown Center - Field 5 Brantford Bobcats
Amherst Lightning- Stone
P36 5:15 PM Northtown Center - Field 3 Monmouth Surf Showcase
Mississauga SW Hurricanes
P37 5:15 PM Northtown Center - Field 2 Pittsburgh Riot- Edwards
Rochester Lady Lions Showcase
P71 5:15 PM Northtown Center - Field 4 Quebec Rebelles
Maryland Chill Gold
P40 5:45 PM Northtown Center - Field 6 Steel City Select-Herron
ROC Elite
P42 5:45 PM Northtown Center - Field 5 Maryland Chill Silver Elite
Amherst Lightning- Brooks
P11 7:00 PM Northtown Center - Field 4 Wagners-Magersupp
Brantford Bobcats
Saturday, July 01, 2017
Game Time Location Team Score Team
P60 8:00 AM Northtown Center - Field 4 Easton Heat
Outcast Fastpitch
P67 8:00 AM Northtown Center - Field 3 Quebec Rebelles
Rochester Lady Lions Showcase
P68 8:00 AM Northtown Center - Field 2 ROC Elite
Brantford Bobcats
P64 8:30 AM Northtown Center - Field 6 Amherst Lightning- Stone
Mississauga SW Hurricanes
P71 8:30 AM Northtown Center - Field 5 Monmouth Surf Showcase
Wagners-Magersupp
P66 8:45 AM Transit Middle School - Field 1 Steel City Select-Herron
Maryland Chill Silver Elite
P32 9:45 AM Northtown Center - Field 3 Pittsburgh Spirit Gold
Ohio Lady Bombers 99
P69 9:45 AM Northtown Center - Field 4 Amherst Lightning- Brooks
Maryland Chill Gold
P70 9:45 AM Northtown Center - Field 2 Pittsburgh Riot- Edwards
Rochester Revenge
P34 10:15 AM Northtown Center - Field 6 Easton Heat
Pittsburgh Pride
P35 10:15 AM Northtown Center - Field 5 Lady Her-ricanes
NY Lady Rebels Gold
P30 10:30 AM Transit Middle School - Field 1 NY Diamond Girls- Murray
Outcast Fastpitch
P57 10:30 AM Transit Middle School - Field 2 East Coast Impact
NJ Chill
P50 11:30 AM Northtown Center - Field 2 Mississauga SW Hurricanes
Rochester Lady Lions Showcase
P51 11:30 AM Northtown Center - Field 3 Quebec Rebelles
Wagners-Magersupp
P71 11:30 AM Northtown Center - Field 4 Monmouth Surf Showcase
Amherst Lightning- Stone
P46 12:00 PM Northtown Center - Field 6 Team Wendy's
Pittsburgh Spirit Gold
P54 12:00 PM Northtown Center - Field 5 Maryland Chill Gold
Steel City Select-Herron
P55 12:15 PM Transit Middle School - Field 1 ROC Elite
Amherst Lightning- Brooks
P56 12:15 PM Transit Middle School - Field 2 Brantford Bobcats
Rochester Revenge
P43 1:15 PM Northtown Center - Field 4 NJ Chill
NY Diamond Girls- Murray
P44 1:15 PM Northtown Center - Field 3 Buckeye Heat
East Coast Impact
P45 1:15 PM Northtown Center - Field 2 Outcast Fastpitch
NY Inferno
P47 1:45 PM Northtown Center - Field 6 Ohio Lady Bombers 99
Easton Heat
P53 1:45 PM Northtown Center - Field 5 Pittsburgh Riot- Edwards
Maryland Chill Silver Elite
P48 2:00 PM Transit Middle School - Field 2 Avalanche Fastpitch
NY Lady Rebels Gold
P49 2:00 PM Transit Middle School - Field 1 Pittsburgh Pride
Lady Her-ricanes
P58 3:00 PM Northtown Center - Field 2 Team Wendy's
NY Diamond Girls- Murray
P59 3:45 PM Transit Middle School - Field 1 Pittsburgh Spirit Gold
Buckeye Heat
P62 3:45 PM Transit Middle School - Field 2 NY Lady Rebels Gold
NY Inferno
P61 4:45 PM Northtown Center - Field 2 Lady Her-ricanes
Ohio Lady Bombers 99
P63 5:15 PM Northtown Center - Field 6 Pittsburgh Pride
Avalanche Fastpitch
Sunday, July 02, 2017
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM Northtown Center - Field 2 Seed 16
Seed 17
B2 8:00 AM Northtown Center - Field 3 Seed 9
Seed 24
B3 8:00 AM Northtown Center - Field 4 Seed 13
Seed 20
B4 8:00 AM Northtown Center - Field 5 Seed 12
Seed 21
B8 8:00 AM Northtown Center - Field 6 Seed 11
Seed 22
B25 8:00 AM Transit Middle School - Field 2 Seed 27
Seed 28
B5 9:45 AM Northtown Center - Field 5 Seed 15
Seed 18
B6 9:45 AM Northtown Center - Field 6 Seed 10
Seed 23
B7 9:45 AM Northtown Center - Field 2 Seed 14
Seed 19
B24 9:45 AM Transit Middle School - Field 2 Seed 25
Seed 26
B9 11:30 AM Northtown Center - Field 5 Seed 1
Bracket Winner B1
B11 11:30 AM Transit Middle School - Field 1 Bracket Winner B3
Seed 4
B13 11:30 AM Northtown Center - Field 6 Bracket Winner B5
Seed 2
B15 11:30 AM Northtown Center - Field 2 Seed 3
Bracket Winner B7
B10 1:15 PM Transit Middle School - Field 2 Bracket Winner B2
Seed 8
B12 1:15 PM Northtown Center - Field 5 Bracket Winner B4
Seed 5
B14 1:15 PM Northtown Center - Field 2 Seed 7
Bracket Winner B6
B16 1:15 PM Northtown Center - Field 6 Seed 6
Bracket Winner B8
B17 3:00 PM Northtown Center - Field 5 Bracket Winner B9
Bracket Winner B10
B18 3:00 PM Northtown Center - Field 2 Bracket Winner B11
Bracket Winner B12
B19 3:00 PM Northtown Center - Field 6 Bracket Winner B13
Bracket Winner B14
B20 3:00 PM Transit Middle School - Field 1 Bracket Winner B15
Bracket Winner B16
B21 4:45 PM Northtown Center - Field 5 Bracket Winner B17
Bracket Winner B18
B22 4:45 PM Northtown Center - Field 6 Bracket Winner B19
Bracket Winner B20
B23 6:30 PM Northtown Center - Field 4 Bracket Winner B21
Bracket Winner B22

Bracket

Bracket Winner B23
Champions
Seed 7
B14 - Sun 7/2 1:15PM Northtown Center - Field 2
Bracket Winner B6
Bracket Winner B21
B23 - Sun 7/2 6:30PM Northtown Center - Field 4
Bracket Winner B22
Bracket Winner B9
B17 - Sun 7/2 3:00PM Northtown Center - Field 5
Bracket Winner B10
Bracket Winner B4
B12 - Sun 7/2 1:15PM Northtown Center - Field 5
Seed 5
Bracket Winner B19
B22 - Sun 7/2 4:45PM Northtown Center - Field 6
Bracket Winner B20
Bracket Winner B2
B10 - Sun 7/2 1:15PM Transit Middle School - Field 2
Seed 8
Bracket Winner B13
B19 - Sun 7/2 3:00PM Northtown Center - Field 6
Bracket Winner B14
Seed 14
B7 - Sun 7/2 9:45AM Northtown Center - Field 2
Seed 19
Seed 9
B2 - Sun 7/2 8:00AM Northtown Center - Field 3
Seed 24
Bracket Winner B3
B11 - Sun 7/2 11:30AM Transit Middle School - Field 1
Seed 4
Seed 11
B8 - Sun 7/2 8:00AM Northtown Center - Field 6
Seed 22
Seed 16
B1 - Sun 7/2 8:00AM Northtown Center - Field 2
Seed 17
Seed 3
B15 - Sun 7/2 11:30AM Northtown Center - Field 2
Bracket Winner B7
Bracket Winner B15
B20 - Sun 7/2 3:00PM Transit Middle School - Field 1
Bracket Winner B16
Seed 13
B3 - Sun 7/2 8:00AM Northtown Center - Field 4
Seed 20
Seed 1
B9 - Sun 7/2 11:30AM Northtown Center - Field 5
Bracket Winner B1
Seed 15
B5 - Sun 7/2 9:45AM Northtown Center - Field 5
Seed 18
Bracket Winner B5
B13 - Sun 7/2 11:30AM Northtown Center - Field 6
Seed 2
Seed 12
B4 - Sun 7/2 8:00AM Northtown Center - Field 5
Seed 21
Seed 10
B6 - Sun 7/2 9:45AM Northtown Center - Field 6
Seed 23
Seed 6
B16 - Sun 7/2 1:15PM Northtown Center - Field 6
Bracket Winner B8
Bracket Winner B11
B18 - Sun 7/2 3:00PM Northtown Center - Field 2
Bracket Winner B12
Bracket Winner B17
B21 - Sun 7/2 4:45PM Northtown Center - Field 5
Bracket Winner B18
Seed 25
B24 - Sun 7/2 9:45AM Transit Middle School - Field 2
Seed 26
Seed 27
B25 - Sun 7/2 8:00AM Transit Middle School - Field 2
Seed 28