Basketball

8th Grade/ 14u

NIKE SUPER SOUTHEAST SHOWDOWN

Jun 12 - 14, 2015
Franklin, TN • Nashville, TN
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Bruins (TN)

8th Grade/ 14u Champion

Fri Jun 12, 2015 - Sun Jun 14, 2015

Pool Standings

Gold A
Team W L
PD
PS
PA
NYBA ELITE (TN) 2 0 25 86 61
Burners (TN) 2 0 66 145 79
YANA MAGIC (AL) 1 1 16 81 65
TN ELITE (TN) 0 2 -41 53 94
Gold B
Team W L
PD
PS
PA
Bruins (TN) 2 0 8 90 82
TN WILDBOYZ (TN) 1 1 12 51 39
RSD (TN) 1 1 10 61 51
SILVER
Team W L
PD
PS
PA
Columbia Warriors (TN) 2 0 38 106 68
Future Stars (TN) 0 2 -37 87 124
BORO BULLETS (TN) 0 2 -67 60 127

Schedule

Filter by:

Friday, June 12, 2015
Game Time Location Team Score Team
P11 7:00 PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 1 Future Stars (TN)
46 74 Burners (TN)
P4 8:00 PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 1 TN WILDBOYZ (TN)
36 39 Bruins (TN)
P5 9:00 PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 1 Columbia Warriors (TN)
50 41 Future Stars (TN)
Saturday, June 13, 2015
Game Time Location Team Score Team
P6 8:00 AM A Game SportsPlex - Court 1 Burners (TN)
71 33 BORO BULLETS (TN)
P2 9:00 AM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 1 TN ELITE (TN)
28 46 NYBA ELITE (TN)
P3 9:00 AM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 4 RSD (TN)
15 0 Unknown
P8 11:00 AM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 2 YANA MAGIC (AL)
33 40 NYBA ELITE (TN)
P10 11:00 AM A Game SportsPlex - Court 1 RSD (TN)
46 51 Bruins (TN)
P12 11:00 AM A Game SportsPlex - Court 2 Columbia Warriors (TN)
56 27 BORO BULLETS (TN)
P1 1:00 PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 1 YANA MAGIC (AL)
48 25 TN ELITE (TN)
P9 1:00 PM A Game SportsPlex - Court 2 Unknown
0 15 TN WILDBOYZ (TN)
Sunday, June 14, 2015
Game Time Location Team Score Team
B1 3:00 PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 1 RSD (TN)
39 38 TN ELITE (TN)
B2 4:00 PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 2 Bruins (TN)
44 42 YANA MAGIC (AL)
B3 4:00 PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 4 TN WILDBOYZ (TN)
60 47 Burners (TN)
B4 5:00 PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 4 NYBA ELITE (TN)
43 35 RSD (TN)
B7 5:00 PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 2 Future Stars (TN)
39 5 BORO BULLETS (TN)
B5 6:00 PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 2 Bruins (TN)
48 47 TN WILDBOYZ (TN)
B6 7:00 PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 2 NYBA ELITE (TN)
35 42 Bruins (TN)
B8 7:00 PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 1 Columbia Warriors (TN)
43 40 Future Stars (TN)

Bracket

Bruins (TN)
Champion
Columbia Warriors (TN)
Consolation Winner
NYBA ELITE (TN) - 43
B4 - Sun 6/14 5:00PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 4
RSD (TN) - 35
RSD (TN) - 39
B1 - Sun 6/14 3:00PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 1
TN ELITE (TN) - 38
NYBA ELITE (TN) - 35
B6 - Sun 6/14 7:00PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 2
Bruins (TN) - 42
Bruins (TN) - 48
B5 - Sun 6/14 6:00PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 2
TN WILDBOYZ (TN) - 47
TN WILDBOYZ (TN) - 60
B3 - Sun 6/14 4:00PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 4
Burners (TN) - 47
Bruins (TN) - 44
B2 - Sun 6/14 4:00PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 2
YANA MAGIC (AL) - 42
Columbia Warriors (TN) - 43
B8 - Sun 6/14 7:00PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 1
Future Stars (TN) - 40
Future Stars (TN) - 39
B7 - Sun 6/14 5:00PM THE FRANKLIN FIELDHOUSE - Court 2
BORO BULLETS (TN) - 5